Strona główna
Programowanie z robotem
Taka lekcja to przyjemność, dużo uśmiechu i zaangażowania uczniów. Udało się, Photon ruszył na przód. Teraz można dalej programować w oparciu o integrację ze Scratchem, wykorzystać wszystkie ważne na tym etapie nauczania konstrukcje programistyczne, m.in. pętle, instrukcje warunkowe czy zmienne. To wszystko jest możliwe, dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Lekcja chemii inaczej...
Uczniowie klasy 7c poznając budowę atomu pierwiastka i tworząc cząsteczki związków chemicznych utrwalali swoją wiedzę angażując się w konstruowanie i modelowanie przy pomocy długopisów 3D zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
9Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
Humor, radość i żart w poezji - relacja z konkursu
7 marca 2023 odbył się konkurs recytatorski pt. Humor, radość i żart w poezji.
Śmiechu podczas konkursu było co niemiara. Najbardziej rozbawiała nas Klara, uczennica klasy 1b, która wyrecytowała wiersz pt. „Żyrafa u fotografa” Ludwika Jerzego Kerna, tym samym zajmując 1 miejsce w konkursie.Drugie miejsce przypadło Tomkowi z klasy 3a, zaś trzecie wywalczyła Ania z klasy 1b.
Projekt BAKCYL
W ramach projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL uczniowie klas ósmych odbyli cykl spotkań z wolontariuszami – ekspertami z sektora bankowego.
Celem zajęć było podniesienie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw młodzieży w zakresie przedsiębiorczości.
Dzień Otwarty na Kazimierzowskiej - relacja
7 marca w naszej szkole odbył sie Dzień Otwarty! Nasi goście mogli obejrzeć wzruszające i przezabawne przedstawienie w wykonaniu uczniów i uczennic klas 1-3, odbyło się oprowadzanie po szkole oraz malowanie buziek i robienie kolorowych tatuaży w wykonaniu wolontariuszy - czyli uczniów i uczennic z klas ósmych. Rodzice naszych przyszłych uczniów mogli wysłuchac Pani Dyrektor, nauczycieli i specjalistów oraz otrzymać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania!
Bal karnawałowy 2023
9 lutego w budynku Kazimierzowska odbył się bal karnawałowy klas 1-3 oraz 4-5. W sali gimnastycznej do wspólnej zabawy przy muzyce zachęcali wodzirej i wodzirejka, w salach klasowych czekał poczęstunek, a na piętrze klas najmłodszych wolontariusze - uczniowie klas ósmych z Tynieckiej - wyczarowywali malowidła na twarzach uczestników. Dziękujemy rodzicom za obecność i wsparcie!
Wspomnienie o zmarłej nauczycielce naszej szkoły
Leonia Szajna (1930-2023) – była nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 157 imienia Adama Mickiewicza w Warszawie.
Leonia Szajna – nauczycielka języka polskiego w szkołach podstawowych na Rzeszowszczyźnie i w Warszawie. Urodzona w 1930 r. w Haczowie, zmarła 19.03.2023 w Warszawie. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi, Kawalerskim Krzyżem Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem za szczególne zasługi dla rozwoju oświaty w stołecznym województwie warszawskim.
Z prądem
Choć szóstoklasiści są jeszcze przed kursem fizyki, już teraz warto zachęcać ich do poznawania tej dziedziny. Klasa 6c wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego pod hasłem Elektryczność. Mój pierwszy układ.
2Co to jest prąd, jak bezpiecznie go poprowadzić, kiedy i gdzie wrzucić opornik i co zrobić, by lampka sama zapaliła się o zmroku?
5b w Muzeum Etnograficznym na Lekcji Wielkanocnej
W poniedziałek 20 marca klasa 5b wzięła udział w Lekcji Wielkanocnej w Muzeum Etnograficznym. W trakcie zajęć powstały pisanki malowane woskiem na wydmuszkach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
16Zdjęcia: Jolanta Przytuła-Nowak
Podziękowanie za dar dla biblioteki
Dziękujemy Wiktorowi z klasy 8a za podarowanie bibliotece książek dla młodszych dzieci.
Jolanta Benedykczak
Sprawozdanie z wymiany młodzieżowej w Salonikach w Grecji
Tekst: Agnieszka Kanabus
Zapraszam do obejrzenia filmu - sprawozdania z wymiany młodzieżowej w Salonikach, w Grecji przygotowanego przez uczniów klasy 7B: Lei, Matyldy i Aleksandra.
Wymiana młodzieżowa w Salonikach - Erasmus+ (YT)
Prace uczniów można podziwiać na szkolnej stronie projektowej:
Black and White
Czekając na wizytę uczniów projektowych Erasmus + "Ze ścian muzeum do świata wirtualnego" uczniowie klasy 7b przygotowali prace plastyczne p.t. "Black and White".
Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
Agnieszka Kanabus7Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus
Malujemy starą Warszawę
W ramach projektu Erasmus+ "Czego nauczyła nas historia?" klasa 8e przygotowała prace plastyczne - malujemy starą Warszawę.
Zapraszam do obejrzenia szkolnej wystawy.
Agnieszka Kanabus8Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus
Warsztaty z charakteryzacji filmowej w WFDiF
3 marca klasa 5b zapoznawała się z tajnikami pracy charakteryzatora filmowego podczas warsztatów w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Uczniowie tworzyli autorskie charakteryzacje korzystając z rad zawodowców w tej dziedzinie.
24Tekst i zdjęcia: Jolanta Przytuła-Nowak
Klasa 5b na warsztatach ceramicznych w Sztukarni
We wtorek 6 lutego uczniowie klasy 5b wraz z wychowawczynią panią Jolantą Przytułą-Nowak wzięli udział w warsztatach ceramicznych w Sztukarni.
Tematem warsztatów było tworzenie formy użytkowej metodą wałeczków i malowanie angobą. Formy będą następnie wypalane, pokrywane przeźroczystym szkliwem i ponownie wypalane w temperaturze ponad 1000 stopni Celcjusza. Za niecały miesiąc już będziemy mogli ich używać:)
Jasełka na Kazimierzowskiej - film
W styczniu 2023r. uczniowie klasy 2a i 3b wystąpili w przedstawieniu jasełkowym w reżyserii pani Elżbiety Zborowskiej i księdza Szymona Migalskiego. Zapraszamy do obejrzenia filmu (link poniżej):
Film: Anna Stańczak-Suchocka
Kolędowanie na Mokotowie
W połowie stycznia uczniowie klasy 8c odwiedzili mokotowskie przedszkola z programem kolęd.
19 stycznia mieliśmy zaplanowane wyjście z panem Piotrem Gałązką, który przygotował z uczniami piękną oprawę muzyczną i panią Jolą Benedykczak do przedszkola na kolędowanie. Tego dnia odwiedziliśmy dwa przedszkola, choć w planie mieliśmy tylko jedno.
Nakręć się na pomoc!
Akcja z nakrętkami kręci się dalej!
Akcja zbierania plastikowych nakrętek, jak również makulatury, trwa nadal. Szkolne Koło Wolontariatu „Drużyna Pomocy” gromadzi plastikowe nakrętki (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.) oraz makulaturę. Przedsięwzięcie ma przede wszystkim wymiar charytatywny (pomoc osobom niepełnosprawnym), ale także ekologiczny: recykling plastikowych nakrętek.