• Karta Ucznia ZTM

• Pierwsza karta i przedłużenie karty

W maju 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) m.st. Warszawa rozpoczął wymianę Kart Ucznia. Wymiana dotyczy głównie obecnych uczniów klas 4 oraz klas 5-7, którym okres wgranych bezpłatnych uprawnień do przejazdów komunikacją miejską kończy się 30 września 2022 r.

Tak, jak w roku ubiegłym, ZTM przygotował dla uczniów naszej szkoły specjalny link, za pomocą którego można złożyć wniosek o nową Kartę Ucznia: Karta Ucznia ZTM - SP157.

Gdy do formularza zostanie wprowadzony numer dotychczas posiadanej Karty, system podpowie do kiedy uprawnienie jest ważne.

Jeśli termin ważności upływa 30 września 2022 r., a uczeń lub uczennica nadal uczęszcza do jednej z warszawskich szkół podstawowych, można złożyć wniosek elektroniczny (instrukcja poniżej).

Uczniowie obecnych klas 6 i 7, którym uprawnienia kończą się 30 września br. mogą przedłużyć ważność posiadanych uprawnień w wybranym Punkcie Obsługi Pasażerów, jak również złożyć wniosek poprzez wskazany powyżej link.

Wnioski o wydanie Karty Ucznia można składać za pośrednictwem szkoły, jednak w tym przypadku trzeba liczyć się z parotygodniowym lub paromiesięcznym okresem oczekiwania. W przypadku zgłoszenia wniosku w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM osobiście, ZTM wydaje Kartę Ucznia w trakcie wizyty ("od ręki"), po przedłożeniu odpowiednich dokumentów.

Instrukcje złożenia wniosku (pliki pdf):

Karta Ucznia Instrukcja - Pierwsza Karta

Karta Ucznia Instrukcja - Przedluzenie