• Budżet Obywatelski 2023 - Zagłosuj na boiska dla naszej szkoły!

     • Od środy 15.06 do czwartku 30.06.2022 r. po raz kolejny głosujemy na nowe boiska dla naszej szkoły - do realizacji już w 2023 r.! Wejdź na bo.um.warszawa.pl i wybierz w części dzielnicowej dwa projekty "Kazimierzowska 16" i "Tyniecka 25". Oddać głos może każdy, kto mieszka w Warszawie (bez meldunku), osoby mieszkające razem mogą głosować za pomocą jednego adresu e-mail, dzieci także głosują!

    • Harmonogram zakończenia roku szkolnego
     • Harmonogram zakończenia roku szkolnego

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się według harmonogramu zamieszczonego poniżej.

      Budynek Kazimierzowska (sala gimnastyczna):

      klasy 1-3 - godz. 9.00
      klasy 4-5 - godz. 9.45

      Budynek Tyniecka (sala gimnastyczna):

      klasy 4-6p, 6a, 6b - godz. 10.30
      klasy 7 - godz. 11.15
      ​​​​​​​klasy 8 - godz. 12.00

     • Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

     • Miasto stołeczne Warszawa zachęca uczniów do ubiegania się o stypendium miejskie im. JPII

      Stypendium m.st. Warszawy to comiesięczne wsparcie finansowe dla uczniów i studentów. Rekrutacja dla uczniów rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 1 sierpnia.

      Program stypendialny jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (po skończeniu 3. klasy) i szkół ponadpodstawowych oraz studentów do 26. roku życia.​​​​​​​

      O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół oraz uczelni, którzy:

      – mogą pochwalić się działalnością i osiągnięciami naukowymi, sportowymi, artystycznymi lub zaangażowaniem społecznym,

      – uzyskują dobre wyniki w nauce (średnia ocen nie może być niższa niż 4,0 w przypadku uczniów oraz 3,5 w przypadku studentów),

      – miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 2000 zł.

      Warto już teraz sprawdzić warunki naboru, żeby przed końcem roku szkolnego spokojnie zgromadzić potrzebną dokumentację i zwiększyć szanse na uzyskanie stypendium! Szczegółowe informacje: https://www.centrumjp2.pl/stypendia/

      Operatorem stypendiów jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.

      Kontakt w sprawie stypendiów: stypendia@centrumjp2.pl

     • Wyprawa klasy 4b nad Wisłę

     • 10 czerwca klasa 4b wraz z wychowawcą, panią Jolantą Przytułą-Nowak wzięła udział w wycieczce krajoznawczej z Fundacją Ja Wisła. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w szkolnym albumie.

    • „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, czyli Dzień Sportu w SP157
     • „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, czyli Dzień Sportu w SP157

     • Tekst: Iwona Jachimowicz-Karoń

      Pierwszego czerwca 2022 r. nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali obchody Dnia Dziecka. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zgromadzili się w sali gimnastycznej po to, by mogli zapoznać się z harmonogramem działań sportowych.

      Nauczyciele czuwali nad poszczególnymi konkurencjami jako sędziowie, a każda klasa przeistoczyła się w drużynę walczącą o tytuł mistrza sportu.

      W jakich dyscyplinach braliśmy udział?

      Otóż nie zabrakło rzutów piłeczką ping-pongową do napełnionych wodą kubeczków.

      Od momentu przekroczenia progu sali nr 42 rozgorzała rywalizacja, w której niepokonanymi zwycięzcami okazała się młodzież z Ukrainy. Na szczególne uznanie zasługuje doping nauczyciela wspomagającego, który wzniecał wśród ukraińskich sportowców ducha walki.

      Natomiast miłośnicy footballu mogli się odnaleźć w innej scenerii - strzelaniu piłką do bramki (utrudnieniem było to, że piłka miała przeturlać się pod niską ławką).

      Nie zabrakło również slalomowego i sztafetowego biegu z obciążeniem.

      Było wesoło i pysznie ze względu na wspaniały poczęstunek przygotowany przez naszych kochanych Rodziców.

      Szkoda, że Dzień Dziecka nie towarzyszy nam przez cały rok szkolny.​​​​​​​​​​​​​​

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników, a szczególnie klasom 8b, 7c i 8d za zdobycie największej liczby punktów i zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w klasyfikacji.

    • Młodzi naukowcy w SP 157
     • Młodzi naukowcy w SP 157

     • Tekst: Iwona Jachimowicz-Karoń

      Chcesz zostać naukowcem już w szkole podstawowej?

      Nic prostszego! Mówisz-masz, ale pod jednym warunkiem – powinieneś odwiedzić OEIiZK.

      31 maja uczniowie klasy 7a gościli w Ośrodku Edukacyjno-Informatycznym i Zastosowań Komputerów i nie żałują, bo działo się...

      Odwiedziliśmy dwa laboratoria – chemiczne i fizyczne.

      W pierwszym z nich robiliśmy wirtualne doświadczenia. Mieliśmy do dyspozycji interfejs zsynchronizowany z komputerem, dzięki któremu mogliśmy dokonać pomiaru temperatury, zbadać poziom kwasowości lub zasadowości poszczególnych substancji chemicznych etc.

      A w laboratorium fizycznym nauczyliśmy się m. in., jak przewidzieć burzę w różnych zakątkach świata oraz jak rozpoznać, co znajduje się w menzurkach – roztwór wody z solą czy wody z cukrem (tego ostatniego nie wolno było sprawdzać za pomocą języka).

      Jednym słowem – niezapomniane wrażenia oraz mnóstwo dobrej zabawy z ferią kolorów.

      Nie zabrakło również nagrody, czyli wizyty w McDonald’s.

      Było po prostu SUPER! Zachęcamy do wizyty w OEIiZK.

      Dziękujemy pani Beacie Siwiec za zorganizowanie wspaniałej wycieczki.

     • Sukces na XV Międzyszkolnym Mokotowskim Konkursie „Poeci dzieciom” dla uczniów klas I-III

     • XV Międzyszkolnym Mokotowski Konkursie „Poeci dzieciom” dla uczniów klas I-III naszą szkołę reprezentowały Maja i Tosia z klasy 2a oraz Zoja  z klasy 2b.

      Przepiękną interpretacją „ Spóźnionego słowika ” J. Tuwima Tosia  wywalczyła I miejsceDoceniono też „Zakochaną żabę” T. Śliwiaka we wspaniałej recytacji Zoi, która zajęła III miejsceBrawo Tosia! Brawo Zoja!
      Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów!

     • XVI Mokotowski Festyn Wakacyjny - 10 czerwca

     • Burmistrz Dzielnicy Mokotów serdecznie zaprasza na XVI Mokotowski Festyn Wakacyjny, który odbędzie się 10 czerwca 2022 r. w godzinach 10.00-14.00 na terenie II Ogrodu Jordanowskiego przy ul. Odyńca 6.

      Festyn ma na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego spędzenia wakacji. W programie m.in. występy zespołów tanecznych, śpiew i muzyka, a także liczne quizy, zabawy i konkursy z nagrodami. Dla odważnych: Byk Rodeo i Euro Bungee.

      Festyn organizowany jest przez Urząd Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy we współpracy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi kierującymi swoją ofertę profilaktyczną do dzieci i młodzieży.

     • Warszawska Akcja "Lato w Mieście" 2022 - zapisy do 22 maja

     • Do 22 maja 2022 r. trwają zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” (więcej informacji poniżej). Jak co roku, w okresie ferii letnich warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. W naszej szkole, w budynku przy ul. Kazimierzowskiej, "Lato w Mieście" odbędzie w terminie 1-12 sierpnia 2022 r. Zapraszamy!

      Jak się zapisać?

      Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2022, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczęły się 10 maja 2022 r. od godziny 8:00 i potrwają do 22 maja 2022 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

      Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

      Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 24 maja 2022 r. o godzinie 16:00.

      Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 25 maja 2022 r. od godziny 8:00 do 8 czerwca 2022 r. do godziny 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

      Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl.

      Feryjne Placówki Edukacyjne

      Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

      Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.

      Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

      Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

      Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2022 będzie organizowana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami.

     • Wymiana Kart Ucznia ZTM od maja do września 2022 r.

     • W maju 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) m.st. Warszawa rozpoczął wymianę Kart Ucznia. Wymiana dotyczy głównie obecnych uczniów klas 4 oraz klas 5-7, którym okres wgranych bezpłatnych uprawnień do przejazdów komunikacją miejską kończy się 30 września 2022 r. 

      Tak, jak w roku ubiegłym, ZTM przygotował dla uczniów naszej szkoły specjalny link, za pomocą którego można złożyć wniosek o nową Kartę Ucznia: Karta Ucznia ZTM - SP157.

      Gdy do formularza zostanie wprowadzony numer dotychczas posiadanej Karty, system podpowie do kiedy uprawnienie jest ważne. Jeśli termin ważności upływa 30 września 2022 r., a uczeń lub uczennica nadal uczęszcza do jednej z warszawskich szkół podstawowych, można złożyć wniosek elektroniczny (instrukcja poniżej).

      Uczniowie obecnych klas 6 i 7, którym uprawnienia kończą się 30 września br. mogą przedłużyć ważność posiadanych uprawnień w wybranym Punkcie Obsługi Pasażerów, jak również złożyć wniosek poprzez wskazany powyżej link.

      Wnioski o wydanie Karty Ucznia można składać za pośrednictwem szkoły, jednak w tym przypadku trzeba liczyć się z parotygodniowym lub paromiesięcznym okresem oczekiwania. W przypadku zgłoszenia wniosku w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM osobiście, ZTM wydaje Kartę Ucznia w trakcie wizyty ("od ręki"), po przedłożeniu odpowiednich dokumentów.

       

      Instrukcje złożenia wniosku (pliki pdf):

      Karta Ucznia Instrukcja - Pierwsza Karta

      Karta Ucznia Instrukcja - Przedluzenie

     • Zdaliśmy egzaminy na Kartę Rowerową!

     • W roku szkolnym 2021/2022 na lekcjach techniki, pod kierunkiem pani Jolanty Przytuły-Nowak, uczniowie klas 4-8 przygotowywali się do dwuetapowego egzaminu na Kartę Rowerową.

      10 maja na placu manewrowym na terenie szkoły odbył się egzamin praktyczny. Wzięli w nim udział uczniowie, którzy wcześniej zdali egzamin teoretyczny. Zdobywcom pierwszego prawa jazdy gratulujemy!

    • Zajęcia piłkarskie w SP157
     • Zajęcia piłkarskie w SP157

     • W poniedziałki i piątki odbywają się zajęcia piłkarskie prowadzone przez wychowawcę świetlicy oraz trenera piłki nożnej Łukasza Skwarka.

      Na zdjęciu - uczestnicy zajęć.