• Nowe kryteria przyznawania wpisu za wolontariat na świadectwie ukończenia szkoły

• Poniżej prezentujemy kryteria przyznawania wpisu za wolontariat na świadectwie ukończenia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Kryteria przyznawania punktow za wolontariat (link do pliku pdf)

• Akcja z nakrętkami kręci się dalej!

• Tekst: Jolanta Benedykczak

Akcja zbierania plastikowych nakrętek, jak również makulatury, trwa nadal.

Szkolne Koło Wolontariatu „Drużyna Pomocy” gromadzi plastikowe nakrętki (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.) oraz makulaturę. Przedsięwzięcie ma przede wszystkim wymiar charytatywny (pomoc osobom niepełnosprawnym), ale także ekologiczny: recykling plastikowych nakrętek.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i całej społeczności szkolnej. Pierwszą osobą, dla której zbieraliśmy nakrętki, była Malwina. Już odebrała upragniony aktywny wózek. Teraz zbieramy dla Cezarego. Nakrętki pozwolą sfinansować jego rehabilitację.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI!

Jednocześnie zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek oraz makulatury i dostarczania ich do szkoły.

Punkty zbiórki nakrętek:
        Szkoła Podstawowa nr 157 im. Adama Mickiewicza ul. Kazimierzowska 16 i budynek przy ul. Tynieckiej 25. Opiekunami akcji są pani Małgorzata Partak i pani Jolanta Benedykczak.

• Warsztaty szkolnych wolontariuszy

• Tekst: Jolanta Benedykczak

Grupa szkolnych wolontariuszy spotkała się w naszej szkole na warsztatach, które poprowadził pan Mateusz Konieczny, socjolog i trener umiejętności społecznych.

W czasie spotkania pan Konieczny mówił o motywacjach, którymi kierują się wolontariusze. Akcentował ważną rolę korzyści, które uzyskujemy pomagając innym. W pracy zespołowej uczniowie omawiali definicję wolontariatu, charakterystykę wolontariusza pod względem cech osobowościowych, sposoby i miejsca działania dobroczynnego. Warsztaty były okazją do zapoznania uczniów z ideą wolontariatu, zainspirowania ich do działań na rzecz innych ludzi oraz doskonalenia współpracy.

Warsztaty były interesującym i pouczającym spotkaniem wolontariuszy. Wzbudziły spore zainteresowanie uczestników, poruszyły emocje. Pokazały, w jaki sposób młodzież może podjąć razem współpracę i jak wspólnie można sobie pomagać. Pan Mateusz przypomniał, jak istotne jest bycie dla innych – zarówno to bezinteresowne, jak i to ze świadomością własnych korzyści, ale zawsze ukierunkowane na dobro drugiego człowieka.

Dzięki świetnie przygotowanemu Prowadzącemu oraz zaangażowaniu Wolontariuszy, zdobyliśmy dużo nowej wiedzy.

Dziękujemy panu Mateuszowi za super przeprowadzone i bardzo ciekawe spotkanie, które wpłynęło na nas bardzo kreatywnie i natchnęło do wykorzystania nowo zdobytej wiedzy.

A Wolontariuszkom i Wolontariuszom dziękujemy za obecność!

• Podziękowanie od Fundacji Ronalda McDonalda

• W czerwcu otrzymaliśmy podziękowanie od Fundacji Ronalda McDonalda (link).

• W maju otrzymaliśmy wyjątkowe podziękowanie (link).

• Spotkania "Drużyny Pomocy" z klasami 1-3

• W ostatnim czasie uczennice  ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Drużyna Pomocy" odwiedzają naszych uczniów z klas 1-3 w świetlicy szkolnej.

Pełne chęci i pozytywnej energii  zarażają swoich młodszych kolegów pasją czytania.

Dziewczęta postawiły sobie za cel pokazać, jak ważne w życiu każdego człowieka jest czytanie książek, jak wiele wartości i cennej wiedzy przekazują nam odpowiednio dobrane lektury.

Uczniowie są zachwyceni i z niecierpliwością oczekują na spotkania ze starszymi koleżankami. Z wielką uwagą wysłuchują każdego opowiadania, by później doskonale się bawić podczas gier i przeróżnych aktywności, które proponują wolontariuszki.

Więcej zdjęć zobaczycie w galerii.

• Nakręć się na pomoc!

• Akcja Nakrętki kręci się dalej

Szkolne Koło Wolontariatu „Drużyna Pomocy” rozpoczęło akcję zbierania plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.).

Przedsięwzięcie ma przede wszystkim wymiar charytatywny - pomoc osobom niepełnosprawnym, ale także ekologiczny - recykling plastikowych nakrętek.

Pierwszą osobą, dla której zbieraliśmy nakrętki była Malwina, która odebrała upragniony aktywny wózek.

Obecnie zbierane nakrętki pozwolą sfinansować zakup protezy górnej dla Mariusza.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI.

Jednocześnie zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły.

Punkt zbiórki nakrętek:
        Szkoła Podstawowa Nr 157 im. Adama Mickiewicza
        ul. Kazimierzowska 16 i budynek przy ul. Tynieckiej 25

Opiekunami akcji są pani wicedyrektor Beata Siwiec i pani Jolanta Benedykczak.

Dodatkowe informacje znajdziecie w plikach pdf poniżej:

Dom-Rodzina-Czlowiek(1).pdf

Malwina.pdf