Strona główna
Lekcje otwarte w OEIIZK
Tekst: Beata Siwiec, zdjęcia: Jolanta Benedykczak, Iwona Jachimowicz-Karoń
13 maja odbyły się lekcje biologii i geografii w OEIIZK wspomagane komputerowo. Zajęcia były przeznaczone dla uczniów klasy 7d oraz członków klubu KMO Szaleni Chemicy z klasy 8a.
Na lekcji biologii uczniowie mieli okazję zrobić sobie selfie z krwinką na dłoni, co było niezwykle ekscytującym doświadczeniem. Młodzież była zafascynowana możliwością obserwacji tak małych struktur biologicznych.
Warszawska Akcja "Lato w Mieście" 24 czerwca - 30 sierpnia 2024 r.
14 maja 2024 r. o godzinie 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2024, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl rozpoczną się 14 maja 2024 r. o godzinie 16.00 i potrwają do 26 maja 2024 r. do godz. 24.00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.
IX Warszawski Piknik Klubów Młodego Odkrywcy
Zapraszamy na IX Warszawski Piknik Klubów Młodego Odkrywcy!
Latające kubki, katapulty, żyroskopy i zabawkowe bączki. 11 maja (w godz. 10:00-12:00) w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie przy ul. Tynieckiej 25 odbędzie się IX Warszawski Piknik Klubów Młodego Odkrywcy pod hasłem przewodnim "Tajniki mechaniki".
Wyniki konkursu bibliotecznego "Sleeveface"
Tekst: Jolanta Benedykczak
W konkursie "Sleeveface, czyli ubierz się w książkę – biblioteczny konkurs fotograficzny" pierwsze miejsce ex aequo zajęli Wojtek (4b) i Ryszard (1c), zaś drugie miejsce - Alicja (3b).
Gramy w zielone
Tekst: Jolanta Benedykczak
Szkolne Koło Wolontariatu "Drużyna Pomocy" zaprasza wszystkich do współpracy. Trzeba ożywić, umaić, zazielenić szkolny ogródek. I to teraz, by jeszcze zdążyć ucieszyć nasze oczy przed wakacjami.
Prosimy o przynoszenie sadzonek roślin różnorakich-jadalnych, pnących, bylin, pachnących kwiatów, różaneczników, krzewów, traw. Mile widziane roślinki balkonowe, z przydomowych ogródków, z działki babci, dziadka czy wujka. Ze sklepu też przyjmiemy. Na Wasze dary czekamy w bibliotece, u pani Joli Benedykczak (przy Tynieckiej) i w dyżurce (budynek przy Kazimierzowskiej).
Ogłoszenie oferty na najem stołówki szkolnej
Warszawa, 07.05.2024 r.
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT KONKURSOWYCH NA NAJEM LOKALU UŻYTKOWEGO I ORGANIZACJĘ PUNKTU ZBIOROWEGO ŻYWIENIA
Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie, ul. Kazimierzowska 16, 02-589 Warszawa, w porozumieniu z Radą Rodziców SP157, zaprasza do składania ofert na najem dwóch lokali użytkowych - kuchennych w celu prowadzenia organizacji zbiorowego żywienia na rok szkolny 2024/2025.
Wyniki Konkursu "MŁODY INŻYNIER"
Wyniki Konkursu Matematyczno-Chemiczno-Fizycznego "MŁODY INŻYNIER
Laureaci I miejsca – zespół uczniów w składzie: Polina Chybisova, Maja Dziesiatkowa i Joanna Prus ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157 im. Adama Mickiewicza
Laureaci II miejsca – zespół uczniów w składzie: Jan Balcerzak, Tsviatana Beliayeva i Amelia Khera ze Szkoły Podstawowej nr 85 im. Benito Juareza
11 maja Piknik "Tajniki Mechaniki"
Zapraszamy 11 maja o godz. 10.00 na Tyniecką 25, aby aktywnie uczestniczyć w Pikniku Naukowym "Tajniki Mechaniki".
Udział w wydarzeniu biorą Kluby Młodego Odkrywcy z Warszawy a także wspaniali goście: Centrum Nauki Kopernik, Koło Naukowe "Nanorurki" z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk.
Rowerowy Maj
Od poniedziałku 6 maja bierzemy udział w kampanii Rowerowy Maj, podczas której uczniowie będą docierali do szkoły aktywnie – rowerem, hulajnogą, na rolkach, czy deskorolce.
Dziesiąta już edycja wielkiego wiosennego wyzwania odbędzie się w dniach 6-29 maja 2024 r.
Lista nagród na stronie: Rowerowy Maj - Nagrody
Kreatywne Budowanie: Tworzenie Maszyn Prostych w STEAM
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
Podczas zajęć uczniowie tworzyli własne maszyny proste, takie jak dźwignie dwustronne czy huśtawki - seesaw. Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym zaczynali praktyczne budowanie w grupach. Potem eksperymentowali i testowali różne rozwiązania. Na koniec prezentowali swoje projekty i dzielili się spostrzeżeniami. Takie zajęcia nie tylko kształtowały ich zrozumienie fizyki, ale też rozwijały umiejętności pracy zespołowej i komunikacyjnych.
Dzień Ziemi w klasie 1c
Tekst i zdjęcia: Izabela Górska
Dzień Ziemi klasa 1c spędziła w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN.
Przygodę rozpoczęliśmy od gry terenowej. Podczas spaceru do Instytutu uczniowie zaznaczali na mapie charakterystyczne budynki. W Instytucie był wykład o mapach i warsztaty z kartografii. Była również prezentacja o Ziemi i quiz z nagrodami.
Dziękujemy panu Denisowi i pozostałym pracownikom Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN za zorganizowanie ciekawych zajęć.
Konkurs dzielnicowy "Warszawa, moje miasto"
Zapraszamy do udziału w konkursie dzielnicowym "WARSZAWA, MOJE MIASTO". Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I-III, a jego tematem są pomniki Warszawy. Prace konkursowe należy składać do 30.04.2024 r.
Więcej informacji (regulamin, karta zgłoszenia, terminy, formy prac konkursowych) - tutaj.
Dzień Otwarty na Tynieckiej - fotorelacja
Zdjęcia: Patrycja Fac, Liliana Chwistek
25 kwietnia mieliśmy okazję do zaprezentowania naszej szkoły kandydatom i ich rodzicom, na których czekały m.in. własnoręcznie przyrządzone gofry (7d - projekt Food&Mood), eksperymenty chemiczne (KMO Szaleni Chemicy) i gry lingwistyczne.
Fotorelację i relację filmową znajdziecie również w naszych mediach społecznościowych (fb, Insta).
Konkurs „Młody inżynier” - II etap
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
17 kwietnia 2024 roku w murach naszej szkoły odbył się II etap Konkursu Matematyczno-Chemiczno-Fizycznego „Młody Inżynier”. Organizatorem był zespół nauczycieli z naszej szkoły.
Uczestnicy mieli okazję rywalizować w grupach trzyosobowych, rozwiązując różnorodne zadania z zakresu matematyki, chemii i fizyki.
Elektryzująca sprawa - Prąd we współczesnym świecie
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
Uczniowie klas 6b i 7d uczestniczyli w pogadance o prądzie w ramach Fizycznej Karuzeli organizowanej przez Wydział Fizyki UW. Podczas zajęć młodzież poszerzała wiedzę o prądzie elektrycznym, jego wytwarzaniu, bezpieczeństwie i wpływie na środowisko.
Zajęcia te z pewnością dostarczyły uczniom fascynującej wiedzy na temat prądu elektrycznego i jego zastosowań w świecie, szczególnie w kontekście samochodów elektrycznych.
Nauczycielki z Tynieckiej na warsztatach w Turcji
Tekst: Agnieszka Kanabus, zdjęcia: Liliana Chwistek
W dniach 15-19 kwietnia nauczycielki naszej szkoły Adriana Adamczuk (język angielski i niemiecki), Liliana Chwistek (język hiszpański i plastyka) i Agnieszka Kanabus (język angielski) uczestniczyły w międzynarodowym spotkaniu nauczycieli w Turcji dotyczącym innowacyjnego nauczania metodą CLIL uczniów zdolnych.
Marble Run!
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
W klasie 7b, uczniowie podjęli się fascynującego projektu w ramach programu STEAM, który polegał na stworzeniu własnych torów kulkowych (Marble Runs) z wykorzystaniem rolek po papierze toaletowym i innych materiałów kartonowych.
Młodzież z entuzjazmem przystąpiła do pracy, wykorzystując swoje umiejętności inżynieryjne i artystyczne. Zaczęli od projektowania swoich torów, zastanawiając się nad tym, jak skierować kulki, aby pokonały całą trasę. Następnie przystąpili do budowy, wykorzystując rolki po papierze toaletowym, kartony, taśmę klejącą i taśmę izolacyjną.
Sztuczna Inteligencja w praktyce
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
Lekcja informatyki w klasach szóstych rozpoczęła się od krótkiego wprowadzenia do sztucznej inteligencji i jej roli w dzisiejszym świecie. Następnie uczniowie przystąpili do pracy nad swoimi projektami.
Pracowali nad projektem w Scratch, wykorzystując syntezator mowy. Pozwoliło im to zrozumieć, jak AI może naśladować ludzkie zdolności.
Uczniowie klasy 1c na powiatowym konkursie recytatorskim
Tekst i zdjęcia: Izabela Górska
Z przyjemnością informujmy, że uczniowie klasy 1c - Valentina, Aleksandra i Michał brali udział w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim wierszy Jana Brzechwy i nie tylko... pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo. Tytuł laureata otrzymała Aleksandra, a Michał otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!