W poniedziałek 28 listopada z okazji Dnia Patrona uczniowie budynku Kazimierzowska pełnili honorową wartę przy popiersiu Adama Mickiewicza.
Zdjęcia: Anna Stańczak-Suchocka
W poniedziałek 28 listopada z okazji Dnia Patrona uczniowie budynku Kazimierzowska pełnili honorową wartę przy popiersiu Adama Mickiewicza.
Zdjęcia: Anna Stańczak-Suchocka
Dziś obchodziliśmy Dzień Patrona - Adama Mickiewicza. Z tej okazji odbyły się między innymi działania artystyczne "Ptaki w obrzędzie Dziadów", zorganizowane przez panią Jolantę Przytułę-Nowak. Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów klas 4 i 5.
Zdjęcia: Jolanta Przytuła-Nowak
Lekcja języka angielskiego w klasie 6c: "My vegetable friend"
Wykorzystując owoce i warzywa, uczniowie wyrzeźbili swojego "przyjaciela" i opowiedzieli o jego "ciekawym" życiu. Zapraszam do obejrzenia zdjęć uczniów i ich prac.
Agnieszka Kanabus
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus
Dyrektor
Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157
im. Adama Mickiewicza w Warszawie, przy ul. Kazimierzowskiej 16 i ul. Tynieckiej 25,
ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze - głównego specjalisty ds. bhp
w wymiarze 0.25 etatu (10 godzin tygodniowo)
W czwartek 17 listopada 8 klasy pracowały na lekcjach historii nad lapbookami tematycznymi. Lapbooki to interaktywne, kreatywne plakaty. Utrwalaliśmy tym samym wiedzę o II wojnie światowej oraz po porządnych badaniach naukowych dowiedzielismy się wielu faktów, których w podręcznikach nie znajdziemy. Zobaczcie nasze prace!
Tekst i zdjęcia: Kamila Kobryńska
W piątek 18 listopada na Tynieckiej uczciliśmy naszych wolontariuszy. Był słodki poczęstunek i gorące podziękowania za ich zaangażowanie na rzecz naszej szkoły.
Tekst i zdjęcie: Jolanta Benedykczak
W czwartek 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie klas 1-5 oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w wyjątkowym apelu przygotowanym przez panią Justynę Szewczyk-Gielmudę (wychowawczyni klasy 1b), klasę 3a i klasę 3b pod kierunkiem wychowawczyń pani Agnieszki Czyż i pani Anny Stańczak, przy wsparciu pani Anny Stańczak-Suchockiej. Punktualnie o godz. 11:11 cała szkoła odśpiewała hymn państwowy. Uczniowie z zaangażowaniem śpiewali pieśni legionowe. Uroczystość zakończyło stworzenie uwiecznionej na zdjęciu "żywej flagi".
Zdjęcia: Anna Stańczak-Suchocka
Składamy serdeczne podziękowania pani Justynie Biernackiej i pani Joannie Kokoszko-Wójcik - rodzicom dzieci z klasy 8c i 6c za podarowanie bibliotece szkolnej książek.
Tekst i zdjęcia: Jolanta Benedykczak
W konkursie plastycznym "Mój nauczyciel" w klasach starszych (budynek Tyniecka) pierwsze miejsce ex aequo zajęły: Aniela (6a) i Melania (7b).
W klasach młodszych (budynek Kazimierzowska) nagrodzone zostały następujące prace:
Pierwsze miejsce w klasach 1: Antonina (1b) i Iga (1b).
Pierwsze miejsce w klasach 2: Alicja (2b).
Pierwsze miejsce w klasach 3: Kamila (3a).
Pierwsze miejsce w klasach 4: Lena (4b).
Tekst i zdjęcia: Jolanta Benedykczak
Biblioteka zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym "Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza". Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 1-5 szkoły podstawowej. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.
Zadanie konkursowe: wykonanie ilustracji do dowolnej bajki Adama Mickiewicza. Technika wykonania prac: dowolna plastyczna płaska, np. malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane (z wyjątkiem prac wykonanych z użyciem ziaren, waty, szkła, plasteliny, bibuły, itp.). Format pracy: A4.
Prace należy oddać do pani Małgorzaty Partak do 21 listopada 2022 r.
Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Przyjaciele, Uczniowie!
Macie w domu książki, które kurzą się na półce? Przynieście je do biblioteki, a na pewno znajdą u nas nowe miejsce i nowego czytelnika. Odświeżmy wspólnie nasze domowe biblioteki i podzielmy się lekturą.
Książki możecie przynieść codziennie i zostawić w portierni.
Jolanta Benedykczak
Zapraszam do przeczytania sprawozdania z wymiany młodzieżowej w Turcji, w której uczestniczyły uczennice klasy 7b: Marysia i Amelia oraz uczennica klasy 7a Łucja.
Agnieszka Kanabus
Sprawozdanie:
Nasza strona projektowa:
What have we learned from the past - Wymiana w Turcji (link)
Film przygotowany przez uczennice "Thank you Erasmus +":
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus
Przed wyjazdem uczniów klasy 8c na wymianę młodzieżową do Brad w Rumunii w ramach projektu Erasmus+ "Z muzeum do świata wirtualnego", klasy 6, 7 i 8 przygotowały prace plastyczne: malowanie grupowe "Zaduszki", artystyczne kapelusze, malowanie ciałem i pory roku w naszej głowie.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus
W środę 19 października w naszej szkole odbył się koncert muzyczny w wykonaniu artystów z Agencji Muzycznej „Bella Musica”. Podczas koncertu usłyszeliśmy muzyczną opowieść „Kapelusz Pani Jesieni”, którą w bardzo ciekawy sposób snuła pani Izabela Kazimierska.
Tematem przewodnim spotkania był instrument dęty – AKORDEON. Dzieci miały możliwość zapoznać się z jego budową i usłyszeć w jak różnorodny sposób może brzmieć ten niezwykły instrument.
Mogliśmy także przyjrzeć się z bliska heligonce, która jest dużo mniejsza od akordeonu. Heligonka, to jeden z najstarszych typów akordeonów. Pierwsze wzmianki o tym instrumencie pochodzą z czasów słynnego słowackiego zbójnika Juraja Janosika z Terchovej.
Spotkanie z artystami zakończyło się wspólną zabawą taneczną przy akompaniamencie akordeonu.
Tekst i zdjęcia: Małgorzata Rudzka
14 października, w Dzień Edukacji Narodowej, najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na ucznia, poprzedzonym występem artystycznym.
Gratulujemy Pierwszakom udanego występu oraz tego, że stali się już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.
Kochani, życzymy Wam zdrowia, wielu szkolnych sukcesów, wspaniałych przyjaciół oraz nieustającego zapału w zdobywaniu wiedzy.
Zapraszamy do obejrzenia filmu (link tutaj) oraz fotorelacji z uroczystości.
Film: Anna Stańczak-Suchocka
Zdjęcia: Magdalena Agacińska
Od wielu lat nasz oddział przedszkolny współpracuje z Młodzieżowym Domem Kultury „Mokotów”, mieszczącym się przy ul. Puławskiej 97.
Warsztaty plastyczne prowadzone są przez pana Marka Masłowskiego (dyrektora placówki), przy współpracy pani Małgorzaty Rudzkiej.
Pierwsze warsztaty odbyły się 3 października. Temat zajęć: Lampa Ignacego Łukasiewicza.
Tekst i zdjęcia: Małgorzata Rudzka
Inne artykuły o oddziale przedszkolnym znajdziecie tutaj.
Według legend słowiańskich, smoki zamieszkiwały groty usytuowanie w zamkowych ruinach. Przypominały potężne mięsożerne jaszczury. Zjadały zwierzęta domowe lub młode i piękne niewiasty.
Bazyliszki spojrzeniem uśmiercały każdego śmiałka, który odważył się podnieść na niego wzrok. Skuteczną obroną było lustro. Bazyliszek, spoglądając w nie, sam się uśmiercał.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć plastyki w klasie czwartej z nauczycielką plastyki panią Jolantą Przytułą – Nowak.
Tekst: Agnieszka Kanabus
Zdjęcia: Jolanta Przytuła-Nowak
Projekt Erasmus+ "Czego nauczyła nas historia" realizowany jest również w młodszych klasach na lekcjach języka angielskiego. Uczniowie klasy 2a prezentują skrzaty domowe z serii "Zjawy polskie, mity słowiańskie". Zajęcia przygotowała pani Justyna Wiączek, nauczycielka języka angielskiego.
Tekst: Agnieszka Kanabus
Zdjęcia: Justyna Wiączek
27 września uczniowie klasy 3b zapalili znicze pod pomnikiem Mokotów Walczący w Parku Dreszera, aby złożyć hołd i uczcić pamięć powstańców Warszawy, którzy dzielnie walczyli i ginęli na Mokotowie.
Tekst i zdjęcia: Teresa Wasilewska
Powered by aSc EduPage