W poniedziałki i piątki odbywają się zajęcia piłkarskie prowadzone przez wychowawcę świetlicy oraz trenera piłki nożnej Łukasza Skwarka.
Na zdjęciu - uczestnicy zajęć.
W poniedziałki i piątki odbywają się zajęcia piłkarskie prowadzone przez wychowawcę świetlicy oraz trenera piłki nożnej Łukasza Skwarka.
Na zdjęciu - uczestnicy zajęć.
Po dwóch latach przerwy, w 2022 r. powrócił elektroniczny system zapisywania dzieci na dyżury wakacyjne w oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez m.st. Warszawa.
Zapisy trwają od 4 kwietnia do 19 kwietnia. SP157 pełni dyżur w III turnusie - od 16 sierpnia do 31 sierpnia 2022 r.
Po wypełnieniu podania w systemie podanie należy podpisać przy użyciu tzw. profilu zaufanego albo (w razie braku profilu zaufanego) przynieść do sekretariatu szkoły przy ul. Kazimierzowskiej 16.
Harmonogram zapisów jest dostępny na stronie Biura Edukacji m.st. Warszawy (link).
Dodatkowe informacje, w tym zasady zapisów oraz terminy dyżurów przedszkoli znajdą Państwo tutaj.
Z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie klasy 7b wraz z panią Jadwigą Jarmułą przygotowali dla pozostałych uczniów związane z wodą pokazy, warsztaty, eksperymenty i konkursy. Filmowa relacja tutaj.
Miło nam ogłosić wyniki konkursu plastyczno-technicznego “Upcyklingowe kobierce patchworkowe”.
Konkurs został rozstrzygnięty indywidualnie, ze względu na bardzo duże zróżnicowanie prac w obrębie zespołów.
Wyniki:
I miejsce - Julia Waścińska 5a
II miejsce - Joanna Prus 6b
III miejsce - Szymon Machera 5a, Oliwia Sztachańska 5b, Paweł Koralkowski 5b
Wyróżnienia:
Mateusz Prokopczyk 5a
Aleksander Prokopczyk 5a
Prace można oglądać na korytarzu I piętra w budynku szkoły przy ul. Kazimierzowskiej.
Jolanta Przytuła-Nowak
Zachęcamy do przekazania 1% podatku dla naszej szkoły. Można to zrobić do końca kwietnia, wybierając w zeznaniu podatkowym organizację pożytku publicznego:
Fundacja "Rodzice Szkole"
KRS 0000268115
z dopiskiem
"RR SP NR 157 W WARSZAWIE"
Dziękujemy!
Do końca tygodnia (tj. do 4 marca) w naszej szkole trwa zbiórka na rzecz pomocy Ukrainie (w obu budynkach - na ul. Kazimierzowskiej i na ul. Tynieckiej).
Wszystkie osoby, które chcą dobrowolnie wesprzeć ofiary wojny proszone są o przynoszenie takich rzeczy jak:
- produkty z długą datą ważności (konserwy, zupy instant, makarony, mąka, kasza, ryż),
- chusteczki, pieluchy, ręczniki papierowe, żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki, pasty do zębów,
- mleko w proszku,
- kawa, herbata, słodycze, batony energetyczne,
- ubrania, buty, czapki, koce, śpiwory.
W budynku Kazimierzowska produkty przynosimy do nauczyciela WF, pana Marka Chadaja.
W budynku Tyniecka produkty przynosimy do nauczycieli WF.
Łukasz Adamczuk
Zapraszamy do nauki w budynku przy ul. Kazimierzowskiej 16,
który przeznaczony jest dla uczniów z klas I – V oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.
Informacje dotyczące rekrutacji znajdą Państwo tutaj.
Spotkanie online z Dyrektorem Szkoły odbędzie się w aplikacji Teams.
Link do strony i termin spotkania podamy niebawem, a teraz zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego szkołę.
Film (link)
Z inicjatywy dwóch wspaniałych nauczycielek Marty Florkiewicz Borkowskiej oraz Weroniki Kandulskiej powstała niesamowita ogólnopolska akcja "Nauczyciele szyją dla WOŚP". Z naszej szkoły 2 nauczycielki (wraz z córką jednej z nich) przyłączyły się do akcji i takie oto wspaniałe stwory powstały.
Na nasze oryginalne poduchy poszło 5 kg wypełnienia!!! Kosmitek, Panna Migotka i Frida to giganty, które mogą służyć jako poduszki lub po prostu można się do nich przytulić. Licytacja odbywała się na allegro charytatywni, emocji było sporo! I ku naszemu ogromnemu zdziwieniu i też ogromnej radości i wzruszeniu, stworki wylicytowali rodzice z klasy 2a, 6a i 7c. Wszystkie pieniądze z licytacji stworków zostały przekazane na WOŚP.
Dziękujemy za udział w zwariowanej nauczycielskiej akcji i sukces podczas licytacji jedynego i niepowtarzalnego Pożeracza Smutków Giganta.
Dziękujemy za wytrwałość, zaangażowanie, walkę do samego końca i przede wszystkim za piękną gotowość do pomocy innym i potrzebę czynienia dobra. Niech Pożeracz pożera co powinien!
Liliana Chwistek
W ramach programu "Szkoła dla Innowatora", na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas 8 wraz z panią Agnieszką Kanabus realizowali językowy projekt "I po co nam ta filozofia?" ("Philosophy? - What for?"). Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i wysłuchania audycji radiowej "What is good? What is bad?".
Zarządzenie Nr 19/2021/2022
Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi
nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie
z dnia 27 stycznia 2022 roku
w sprawie czasowego zawieszenia zajęć ze względu na sytuację epidemiologiczną
Na podstawie § 18 ust. 2a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1166), po uzyskaniu zgody organu prowadzącego oraz pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego zarządzam, co następuje:
§ 1
Zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej dla oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie w okresie od 27.01.2022 r. do dnia 01.02.2022 r. ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną powodującą zagrożenie zdrowia uczniów.
W okresie czasowego zawieszenia zajęć, o którym mowa w ust. 1, zadania Szkoły będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w przepisach rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493).
§ 2
Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń Szkoły.
§ 3
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
wicedyrektor
Ewa Reks-Granat
Miasto stołeczne Warszawa ponownie uruchamia Warszawską Szkołę Zimową (WSZ). To bezpłatne zajęcia dla uczniów i uczennic, którzy będą w 2022 roku zdawać egzaminy ósmoklasisty.
Zajęcia Warszawskiej Szkoły Zimowej pomogą uporządkować wiedzę w zakresie objętym podstawą programową kształcenia ogólnego z zakresu przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych.
W tym roku w ramach WSZ organizowane będą zajęcia z trzech przedmiotów:
Zajęcia będą realizowane w dwóch edycjach:
Każdy kurs będzie trwał 5 dni (od poniedziałku do piątku) w dwóch blokach:
Zajęcia będą prowadzić doświadczeni nauczycielki i nauczyciele, którzy na co dzień pracują w warszawskich szkołach oraz prowadzili zajęcia w poprzednich edycjach Szkoły.
Każdy uczeń ma możliwość zarejestrowania się na obydwie edycje - tylko jeden raz na jeden przedmiot np. w I edycji wybiera zajęcia z matematyki, a w edycji II zajęcia z języka angielskiego. W każdej edycji zajęcia z danego przedmiotu obejmują ten sam zakres powtarzanego materiału.
Rekrutacja on-line uczniów rozpoczęła się 17 stycznia 2022 roku o godz. 10.00 i potrwa do wyczerpania miejsc w poszczególnych grupach i edycjach.
Zapisy na zajęcia - krok po kroku:
Od 1 stycznia 2022 Zakład Ubezpieczeń Społecznych roku przyjmuje wnioski o Świadczenie 500+ oraz RKO (Rodzinny Kapitał Opiekuńczy).
Świadczenie 500+ przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 roku życia.
Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) to finansowe wsparcie na dziecko w wieku od 12 do 35 miesiąca życia.
Świadczeniate są niezależne od dochodu rodziny.
Wnioski o świadczenie 500+ oraz RKO można składać tylko elektronicznie, np. przez PUE, czyli Platformę Usług Elektronicznych ZUS.
Na stronie internetowej www.zus.pl dostępne są wszelkie informacje i zasady przyznawania świadczeń 500+ i rodzinnego kapitału opiekuńczego.
Osoby, które wcześniej złożyły wnioski o świadczenie 500+ do urzędów miast i gmin za okres świadczeniowy do 31 maja 2022 r., nie muszą składać ich ponownie.
Pomoc w sprawie świadczenia 500+ i RKO:
· specjalna infolinia 22 290 55 00 (czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00),
· mailowo: cot@zus.pl
· konsultacje i porady w sprawie świadczenia wychowawczego 500+
Czy macie w domu książki, z których rodzina nie korzysta? Zalegają Wam na półkach lektury, które już dawno omówiliście? Przynieście je do biblioteki! Nasza biblioteka z radością przejmie książki, które wzbogacą księgozbiór.
Na Wasze książki czekają pani Jolanta Benedykczak w bibliotece przy Tynieckiej 25 oraz pan Rafał Sendyka w bibliotece przy Kazimierzowskiej 16.
Na prośbę Wojewody Mazowieckiego informujemy o rosnącym problemie wścieklizny na terenie województwa mazowieckiego. Dotychczas na terenie województwa wykryto już 102 przypadki tej choroby - nie tylko wśród zwierząt dziko żyjących (m.in. lisów, saren, nietoperzy, ale także u zwierząt domowych, np. kotów).
Szczegółowe informacje o aktualnych sytuacji związanej z potwierdzanymi przypadkami wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego znajdują się na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.
Powered by aSc EduPage