• Niech żyje bal!
     • Niech żyje bal!

     • 6 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 0 - VI! 

      Nasze MALUCHY z klas 0 - III wzięły udział w prawdziwym balu przebierańców! Jak zwykle zaskoczyli nas swoją pomysłowością na piękne stroje! Księżniczki, książęta, kotki, policjanci, wróżki, strażacy, harcerze, króliczki, superbohaterowie i inni świetnie bawili sie wraz swoimi Wychowawcami w sali gimnastycznej! Wybraliśmy nawet Królową i Króla balu! Wszystkim naszym MALUCHOM gratulujemy fantastycznych strojów! Dzięki Wam przenieśliśmy się do krainy czarów, bajek i marzeń! 

      Klasy starsze miały swoją imprezę po południu - a impreza była pod hasłem: EKOLOGICZNY BAL KARNAWAŁOWY! Wybraliśmy najlepsze ekologiczne przebranie, a zabawa była bardzo udana! 

       

    • Dyżury wakacyjne!
     • Dyżury wakacyjne!

     • Szanowni Państwo, 

      z przyjemnością informujemy, że powoli ruszają zapisy na dyżury wakacyjne dla dzieci uczęszczających obecnie do oddziałów przedszkolnych i przedszkoli. W naszej szkole dyzur wakacyjny będzie odbywał się od 1 lipca do 17 lipca 2020r. 

      Szczegółowe informacje dotyczące dyżurów znajdziecie Państwo TUTAJ. 

    • Rekrutacja! Czas! Start!
     • Rekrutacja! Czas! Start!

     • Szanowni Państwo, 

      zachęcami do zapoznania się z zasadami rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas I! 

      Wszystkie informacje znajdziecie Państwo TUTAJ, a jeżeli mieliby Państwo więcej pytań serdecznie zapraszamy do sekratariatu szkoły albo prosimy o kontakt telefoniczny 22 844 16 08! Pani Ania odpowie na wszystkie pytania! 

    • "Coś z niczego" - wręczenie nagród
     • "Coś z niczego" - wręczenie nagród

     • Zmagania w tegorocznym Warszawkim Konkursie Plastyczno - Technicznym "Coś z niczego" dobiegły końca! 

      Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastyczno - technicznej z rzeczy, które już nie są nikomu potrzebne. W konkusie wzieło udział aż 17 szkół i przysłano nam 116 prac! 

      Jury miało bardzo trudne zadanie aby wyłonić zwycięzców, ale po godzinach dyskusji udało się! Prawie wszyscy laureaci odwiedzili nas 6 lutego i odebrali swoje nagrody :) Uroczyste wręczanie nagród uświetnił występ klasy 2b, która przygotowana przez swoją Panią Elę, urządziła nam mini konkurs "Jaka to melodia?" na swoich kolorowych dzwoneczkach, dwóch chłopców z klasy 3a, którzy zaimponowali nam swoimi interpretacjami wierszy oraz uczennicy klasy 6b, która jak zwykle pięknie nam zaśpiewała!

      Pani Dyrektor osobiście pogratulowała wszystkim zwycięzom! My też gratulujemy! I jesteśmy pod wrażaniem pomysłowości!! 


    • Zimowe impresje z Chopinem, Mozartem, kartką papieru i pastelami
     • Zimowe impresje z Chopinem, Mozartem, kartką papieru i pastelami

     • Dodatnie temperatury uniemożliwiają zabawy na śniegu, ale możemy poczuć zimny powiew wiatru, ulepić bałwana, a nawet wziąć  udział w kuligu dzięki… wyobraźni, której nam nie brakuje na co dzień.

      O tym, że można przenieść się do krainy rodem z baśni o  „Królowej Śniegu” my – uczniowie z klasy 5 a -  przekonaliśmy się w czasie wycieczki do Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Jezuickiej  4. Właśnie tam czerpaliśmy przyjemność z wysłuchania koncertu w wykonaniu młodych utalentowanych uczniów szkoły muzycznej. Pięknym utworom zagranym  na fortepianie oraz na skrzypcach towarzyszyły obrazy znanych malarzy przedstawiające zimę w pełnej krasie. Baśniową scenerię tworzyły kolorowa choinka i oświetlenie sali koncertowej. Muzyka raz pełna radości, a innym razem melancholii bawiła i wzruszała.

      Po koncercie mieliśmy warsztaty plastyczne, na których każdy z nas mógł poczuć się jak Matejko czy Canaletto, ponieważ mając do dyspozycji kolorowe kartki i pastele, tworzyliśmy obrazy przedstawiające zimę i oddające nastrój, z którym ta pora roku nam się kojarzy.

      Na zakończenie artyści mogli powiedzieć parę słów o swoim dziele. Polecamy tę wycieczkę nawet tym, którym słoń nadepnął na ucho i tym, którzy jeszcze nie wiedzą, że każdy malować może trochę lepiej lub gorzej.    

    • Klika przygód klas I - III :)
     • Klika przygód klas I - III :)

     • W grudniu i w styczniu klasy I - III miały bardzo dużo różnych przygód! 

      Większość klas I - III odwiedziła nasze sąsiednie przedszkola i złożyła młodszym kolegom i koleżankowm serdeczne życzenia zokazji świąt Bożego narodzenia! 

      Klasa 2b i 3a uczestniczyła w lekcji "Kamera! Akcja!" w Kinotece. Uczniowie liemi szanse poznać kilka ciekawostek na temat planu filowego, a poza tym obejrzeć film "Paddington 2".

      Klasa 3a 16 stycznia była na lekcji muzealnej pod hasłem: "Warszawa w obrazach Canaletta" w Zamku Królewskim. 

      A na koniec stycznia prawie wszystkie klasy wraz z Wychowawcami wybrali się do sali zabaw dla dzieci! Ah co to była za wycieczka! Wrócili cali, zdrowi i szczęśliwi, ale bardzo zmęczeni! :) 

    • Dzień otwarty - fotorelacja
     • Dzień otwarty - fotorelacja

     • 22 stycznia! To był dzień pełen wrażeń, nie tylko dla nas, ale również dla naszych przyszłych uczniów!

      We wspomnianą środę odwiedziło nas mnóstwo Rodziców i Małych Kandytatów do pierwszej klasy i do oddziałów przedszkolnych! 

      Klasa 2b, 3a i 3b wraz ze swoimi Wychowawcami i Panią uczęcą języka angielskiego przygotowali część artystyczną, klasy starsze wraz z Panią Wicedyrektor przygotowały pokaz eksperymentów chemicznych i grę wodne wyzwania, mogliśmy zobaczyć prezentacje uBota! Nasi Mali goście wzięli również udział w zajęciach plastycznych i sportowych przygotowanych przez Nauczycieli Świetlicy! Pani Dyrektor opowiedziała Rodzicom o szkole, Pani Pedagog, Pani Kierownik Świetlicy i Wychowawcy zerówki miały okazję przybliżyć Rodzicom jak wygląda nasza szkolna rzeczywistość!

      Nasz ajent - "Szwajcarka" przygotował słodki poczestunek dla gości!  

      To był fajny dzień! Do zobaczenia już wkrótce! :) 

     • Niekonwencjonalne zajęcia w OEIiZ - uczennica uwięziona w skrzyni!

     • 20 stycznia uczniowie klasy 5 a wraz z wychowawczynią zawitali w siedzibie Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów (OEIiZK) przy ul. Nowogrodzkiej. Uczestniczyli tam w niekonwencjonalnych lekcjach biologii i geografii.

      Na czym jednak polegała „niezwykłość” tych zajęć? Przede wszystkim na tym, że głównym narzędziem wykładowczyń nie była kreda i tablica – jak to zwykle bywa w szkole – lecz zaawansowane oprogramowanie komputerowe, dzięki któremu omawiane zjawiska i procesy ujrzeliśmy w zupełnie nowym świetle.

      Znany z lekcji biologii proces fotosyntezy, w którym rośliny zielone przekształcają dwutlenek węgla i wodę w glukozę i tlen, mogliśmy prześledzić na żywo, obserwując wykres ukazujący zależność pomiędzy natężeniem światła a stężeniem CO2 i O2. Obserwowaliśmy również wirtualną hodowlę bakterii – sprawdziliśmy, które parametry wpływają na ich namnażanie, biorąc pod uwagę wilgotność, temperaturę oraz dostarczanie antybiotyków.

      Bardzo ciekawym eksperymentem było badanie energii emitowanej przez człowieka. W tym celu jedna z uczennic została zamknięta w… skrzyni. Program komputerowy umożliwił nam podglądanie na dużym ekranie zmian ilości tlenu, dwutlenku węgla oraz temperatury w skrzyni pod wpływem procesu oddychania.

      Okazało się, że dzięki technice komputerowej możemy nawet zobaczyć dźwięki. Porównywaliśmy odgłosy wydawane przez chłopca i dziewczynkę, dostrzegając wyraźne różnice. Zwieńczeniem zajęć z biologii (a dokładnie fizjologii człowieka) było badanie pracy serca po wykonaniu pajacyków, przysiadów i pompek.

      W czasie lekcji geografii nauczyliśmy się posługiwać programem Google Earth, dzięki któremu udało nam się odbyć podróż po całym świecie i to nie tylko przysłowiowym palcem po mapie. W wirtualnej rzeczywistości odwiedziliśmy jak najbardziej realne i co tu dużo mówić – najpiękniejsze miejsca na kuli ziemskiej. Może kiedyś odwiedzimy je również w realu?

      Zarówno zajęcia z biologii, jak i z geografii były bardzo ciekawe i na długo zapadną nam w pamięć. Wprawdzie wirtualny świat nie zastąpi tego prawdziwego, w którym żyjemy, ale może przybliżyć nam te jego zakątki, o których istnieniu często nawet nie wiemy.

       

    • Wesołych ŚWIĄT!
     • Wesołych ŚWIĄT!

     • Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy przesłać wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Niechaj nadchodzące Święta będą dla Was niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Życzymy Wam, aby odbyły się w spokoju, radości wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich dla Was osób. Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzymy Wam Kochani również dużo zdrowia i szczęścia. Niech nie opuszcza Was pomyślność i spełnią się te najskrytsze marzenia.

    • Podziękowania Pani Dyrektor - kiermasz świąteczny!
     • Podziękowania Pani Dyrektor - kiermasz świąteczny!

     • Dziękuję wszystkim za przygotowanie świątecznych kiermaszów. Dziękuję wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy sprawnie je zorganizowali i czuwali nad ich przebiegiem.

      Dziękuję przede wszystkim uczniom, którzy wykazali się wielkim zaangażowaniem, poczuciem humoru i przygotowali znakomite prace pełne niekonwencjonalnych i wspaniałych pomysłów, a te w większości znalazły nabywców i poważną kwotą zasiliły konto Rady Rodziców. Zebraliście na dwóch kiermaszach 5895.80 zł i cała kwota zostanie przeznaczona na założony wcześniej cel – zakup puf, sof i worków do siedzenia, które zwiększą komfort Waszego odpoczynku w przerwach międzylekcyjnych.

      Do zobaczenia na kolejnym kiermaszu!

      Ewa Kowalczyk

      Dyrektor SP 157  

    • Współpracujemy z Politechniką Warszawską!
     • Współpracujemy z Politechniką Warszawską!

     • Od grudnia realizujemy projekt organizowany przez Politechnikę Warszawską "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy"! Projekt w szkole kieruje Pani Wioletta Warszawik i biorą w nim udział dwie klasy: 4a i 5c! Powodzenia młodzi matematyczni wynalazcy! 

    • Fascynujący świat pszczół
     • Fascynujący świat pszczół

     • 11 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z edukacji przyrodniczej dla klas 1 - 3 według autorskiego projektu Mistrza Pszczelarstwa pana Aleksandra Rębacza. W ramach zajęć uczniowie mieli okazję: 
      - zobaczyć ule dawne i współczesne
      - poznać zwyczaje pszczół i niesamowitą drogę od kwiatka do miodu
      - degustować miół i pyłek kwiatowy
      - własnoręcznie zrobić świeczkę z naturalnego wosku pszczelego
      - oglądać żywe pszczoły w szklanym ulu.
      Każdy uczestnik spotkania otrzymał na pamiątkę autorską książeczkę, certyfikat, świeczkę z wosku pszczelego i drewniany nożyk do miodu. 

      Było bardzo ciekawie i smakowicie! 

    • Święta tuż tuż! Ho! Ho! Ho!
     • Święta tuż tuż! Ho! Ho! Ho!

     • Dzisiaj w naszej szkole był niezwykły gość! Odwiedził nas Święty Mikołaj!! Towarzyszyły mu małe Elfiki, które były bardzo podobne do naszych trzech Uczniów z pierwszej klasy :) Święty Mikołaj odwiedził Uczniów w obydwu budynkach, zarówno na Kazimierzowskiej jak i na Tynieckiej! Ach te nasze DZIECI! Były znowu wyjątkowo grzeczne, bo każdy dostał malutki upominek od Świętego w czerwonym ubraniu! Na prezent mikołajkowy zasłużyli też Pani Dyrektor, Wicedyrekcje, wszyscy Nauczyciele i Pracownicy niepedagogiczni! Rada Rodziców jak co roku wsparła Świętego Mikołaja i pomogła mu zorganizować prezenty! Bardzo dziękujemy niezastąpionemu i jedynemu Mikołajowi, cudownym Elfikom oraz Radzie Rodziców! To był niezwykły dzień! 

      Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

      Czekają nas jeszcze kolejne wydarzenia! Zbliżają się wigilie klasowe, spotkania świąteczne i oczywiście KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, który odbędzie się w czasie grudniowego zebrania! Do zobaczenia!!!