• Wakaty 2022/2023

• Zatrudnimy nauczycieli do przedmiotów: Informatyka, Fizyka, WOS, Jęz.Hiszpański. Ponadto nauczyciela wspomagającego.

Informatyka (etat-18 godz.), Fizyka (10 godz.) WOS (6 godz.), Jęz.Hiszpański (8 godz.).

• Budżet Obywatelski 2023 - Zagłosuj na boiska dla naszej szkoły!

• Od środy 15.06 do czwartku 30.06.2022r. po raz kolejny głosujemy na nowe boiska dla naszej szkoły - do realizacji już w 2023r.! Wejdź na bo.um.warszawa.pl i wybierz w części dzielnicowej dwa projekty "Kazimierzowska 16" i "Tyniecka 25". Oddać głos może każdy, kto mieszka w Warszawie (bez meldunku), osoby mieszkające razem mogą głosować za pomocą jednego adresu e-mail, dzieci także głosują!

• Harmonogram zakończenia roku szkolnego

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się według harmonogramu zamieszczonego poniżej.

Budynek Kazimierzowska (sala gimnastyczna):

klasy 1-3 - godz. 9.00
            klasy 4-5 - godz. 9.45

Budynek Tyniecka (sala gimnastyczna):

klasy 4-6p, 6a, 6b - godz. 10.30
            klasy 7 - godz. 11.15
            ​​​​​​​klasy 8 - godz. 12.00

• Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

• Miasto stołeczne Warszawa zachęca uczniów do ubiegania się o stypendium miejskie im. JPII

Stypendium m.st. Warszawy to comiesięczne wsparcie finansowe dla uczniów i studentów. Rekrutacja dla uczniów rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 1 sierpnia.

Program stypendialny jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (po skończeniu 3. klasy) i szkół ponadpodstawowych oraz studentów do 26. roku życia.​​​​​​​

O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół oraz uczelni, którzy:

– mogą pochwalić się działalnością i osiągnięciami naukowymi, sportowymi, artystycznymi lub zaangażowaniem społecznym,

– uzyskują dobre wyniki w nauce (średnia ocen nie może być niższa niż 4,0 w przypadku uczniów oraz 3,5 w przypadku studentów),

– miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 2000 zł.

Warto już teraz sprawdzić warunki naboru, żeby przed końcem roku szkolnego spokojnie zgromadzić potrzebną dokumentację i zwiększyć szanse na uzyskanie stypendium! Szczegółowe informacje: https://www.centrumjp2.pl/stypendia/

Operatorem stypendiów jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.

Kontakt w sprawie stypendiów: stypendia@centrumjp2.pl

• Wyprawa klasy 4b nad Wisłę

• 10 czerwca klasa 4b wraz z wychowawcą, panią Jolantą Przytułą-Nowak wzięła udział w wycieczce krajoznawczej z Fundacją Ja Wisła. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w szkolnym albumie.

• „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, czyli Dzień Sportu w SP157

• Tekst: Iwona Jachimowicz-Karoń

Pierwszego czerwca 2022 r. nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali obchody Dnia Dziecka. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zgromadzili się w sali gimnastycznej po to, by mogli zapoznać się z harmonogramem działań sportowych.

Nauczyciele czuwali nad poszczególnymi konkurencjami jako sędziowie, a każda klasa przeistoczyła się w drużynę walczącą o tytuł mistrza sportu.

W jakich dyscyplinach braliśmy udział?

Otóż nie zabrakło rzutów piłeczką ping-pongową do napełnionych wodą kubeczków.

Od momentu przekroczenia progu sali nr 42 rozgorzała rywalizacja, w której niepokonanymi zwycięzcami okazała się młodzież z Ukrainy. Na szczególne uznanie zasługuje doping nauczyciela wspomagającego, który wzniecał wśród ukraińskich sportowców ducha walki.

Natomiast miłośnicy footballu mogli się odnaleźć w innej scenerii - strzelaniu piłką do bramki (utrudnieniem było to, że piłka miała przeturlać się pod niską ławką).

Nie zabrakło również slalomowego i sztafetowego biegu z obciążeniem.

Było wesoło i pysznie ze względu na wspaniały poczęstunek przygotowany przez naszych kochanych Rodziców.

Szkoda, że Dzień Dziecka nie towarzyszy nam przez cały rok szkolny.​​​​​​​​​​​​​​

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników, a szczególnie klasom 8b, 7c i 8d za zdobycie największej liczby punktów i zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w klasyfikacji.

• Młodzi naukowcy w SP 157

• Tekst: Iwona Jachimowicz-Karoń

Chcesz zostać naukowcem już w szkole podstawowej?

Nic prostszego! Mówisz-masz, ale pod jednym warunkiem – powinieneś odwiedzić OEIiZK.

31 maja uczniowie klasy 7a gościli w Ośrodku Edukacyjno-Informatycznym i Zastosowań Komputerów i nie żałują, bo działo się...

Odwiedziliśmy dwa laboratoria – chemiczne i fizyczne.

W pierwszym z nich robiliśmy wirtualne doświadczenia. Mieliśmy do dyspozycji interfejs zsynchronizowany z komputerem, dzięki któremu mogliśmy dokonać pomiaru temperatury, zbadać poziom kwasowości lub zasadowości poszczególnych substancji chemicznych etc.

A w laboratorium fizycznym nauczyliśmy się m. in., jak przewidzieć burzę w różnych zakątkach świata oraz jak rozpoznać, co znajduje się w menzurkach – roztwór wody z solą czy wody z cukrem (tego ostatniego nie wolno było sprawdzać za pomocą języka).

Jednym słowem – niezapomniane wrażenia oraz mnóstwo dobrej zabawy z ferią kolorów.

Nie zabrakło również nagrody, czyli wizyty w McDonald’s.

Było po prostu SUPER! Zachęcamy do wizyty w OEIiZK.

Dziękujemy pani Beacie Siwiec za zorganizowanie wspaniałej wycieczki.

• Sukces na XV Międzyszkolnym Mokotowskim Konkursie „Poeci dzieciom” dla uczniów klas I-III

• XV Międzyszkolnym Mokotowski Konkursie „Poeci dzieciom” dla uczniów klas I-III naszą szkołę reprezentowały Maja i Tosia z klasy 2a oraz Zoja  z klasy 2b.

Przepiękną interpretacją „ Spóźnionego słowika ” J. Tuwima Tosia  wywalczyła I miejsceDoceniono też „Zakochaną żabę” T. Śliwiaka we wspaniałej recytacji Zoi, która zajęła III miejsceBrawo Tosia! Brawo Zoja!
            Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów!