• Innowacje na lekcjach języka angielskiego

• Lekcja języka angielskiego w klasie 6c: "My vegetable friend"

Wykorzystując owoce i warzywa, uczniowie wyrzeźbili swojego "przyjaciela" i opowiedzieli o jego "ciekawym" życiu. Zapraszam do obejrzenia zdjęć uczniów i ich prac.

Agnieszka Kanabus

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus

• Nabór na stanowisko urzędnicze

• Dyrektor

Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157

im. Adama Mickiewicza w Warszawie, przy ul. Kazimierzowskiej 16 i ul. Tynieckiej 25,

ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze - głównego specjalisty ds. bhp

w wymiarze 0.25 etatu (10 godzin tygodniowo)

plik PDF

• Lapbooki na lekcji historii

• W czwartek 17 listopada 8 klasy pracowały na lekcjach historii nad lapbookami tematycznymi. Lapbooki to interaktywne, kreatywne plakaty. Utrwalaliśmy tym samym wiedzę o II wojnie światowej oraz po porządnych badaniach naukowych dowiedzielismy się wielu faktów, których w podręcznikach nie znajdziemy. Zobaczcie nasze prace!

Tekst i zdjęcia: Kamila Kobryńska

• Dzień szkolnych wolontariuszy

• W piątek 18 listopada na Tynieckiej uczciliśmy naszych wolontariuszy. Był słodki poczęstunek i gorące podziękowania za ich zaangażowanie na rzecz naszej szkoły.

Tekst i zdjęcie: Jolanta Benedykczak

• Święto Niepodległości na Kazimierzowskiej

• ​​​​​​W czwartek 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie klas 1-5 oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w wyjątkowym apelu przygotowanym przez panią Justynę Szewczyk-Gielmudę (wychowawczyni klasy 1b), klasę 3a i klasę 3b pod kierunkiem wychowawczyń pani Agnieszki Czyż i pani Anny Stańczak, przy wsparciu pani Anny Stańczak-Suchockiej. Punktualnie o godz. 11:11 cała szkoła odśpiewała hymn państwowy. Uczniowie z zaangażowaniem śpiewali pieśni legionowe. Uroczystość zakończyło stworzenie uwiecznionej na zdjęciu "żywej flagi".

Zdjęcia: Anna Stańczak-Suchocka

• Wyniki konkursu "Mój nauczyciel"

• W konkursie plastycznym "Mój nauczyciel" w klasach starszych (budynek Tyniecka) pierwsze miejsce ex aequo zajęły: Aniela (6a) i Melania (7b).

W klasach młodszych (budynek Kazimierzowska) nagrodzone zostały następujące prace:
            Pierwsze miejsce w klasach 1: Antonina (1b) i Iga (1b).
            Pierwsze miejsce w klasach 2: Alicja (2b).
            Pierwsze miejsce w klasach 3: Kamila (3a).
            Pierwsze miejsce w klasach 4: Lena (4b).

Tekst i zdjęcia: Jolanta Benedykczak

• Konkurs plastyczny "Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza"

• Biblioteka zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym "Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza". Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 1-5 szkoły podstawowej. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.

Zadanie konkursowe: wykonanie ilustracji do dowolnej bajki Adama Mickiewicza. Technika wykonania prac: dowolna plastyczna płaska, np. malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane (z wyjątkiem prac wykonanych z użyciem ziaren, waty, szkła, plasteliny, bibuły, itp.). Format pracy: A4.

Prace należy oddać do pani Małgorzaty Partak do 21 listopada 2022 r.