• Drugie życie książek

• Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Przyjaciele, Uczniowie!

Macie w domu książki, które kurzą się na półce? Przynieście je do biblioteki, a na pewno znajdą u nas nowe miejsce i nowego czytelnika. Odświeżmy wspólnie nasze domowe biblioteki i podzielmy się lekturą.

Książki możecie przynieść codziennie i zostawić w portierni.

Jolanta Benedykczak

• Muzyczny "Kapelusz Pani Jesieni"

• W środę 19 października w naszej szkole odbył się koncert muzyczny w wykonaniu artystów z  Agencji Muzycznej „Bella Musica”. Podczas koncertu usłyszeliśmy muzyczną opowieść „Kapelusz Pani Jesieni”, którą w bardzo ciekawy sposób snuła pani Izabela Kazimierska.

Tematem przewodnim spotkania był instrument dęty  – AKORDEON. Dzieci miały możliwość zapoznać się z jego budową i usłyszeć w jak różnorodny sposób może brzmieć ten niezwykły instrument.

Mogliśmy także przyjrzeć się z bliska heligonce, która jest dużo mniejsza od akordeonu. Heligonka, to jeden z najstarszych typów akordeonów. Pierwsze wzmianki o tym instrumencie pochodzą z czasów słynnego słowackiego zbójnika Juraja Janosika z Terchovej.

Spotkanie z artystami zakończyło się wspólną zabawą taneczną przy akompaniamencie akordeonu.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Rudzka

• Ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych

• ​​​​​​14 października, w Dzień Edukacji Narodowej, najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na ucznia, poprzedzonym występem artystycznym.

Gratulujemy Pierwszakom udanego występu oraz tego, że stali się już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Kochani, życzymy Wam zdrowia, wielu szkolnych sukcesów, wspaniałych przyjaciół oraz nieustającego zapału w zdobywaniu wiedzy.

Zapraszamy do obejrzenia filmu (link tutaj) oraz fotorelacji z uroczystości.

Film: Anna Stańczak-Suchocka

Zdjęcia: Magdalena Agacińska

• Lekcja plastyki pt. "Smoki polskie"

• Według legend słowiańskich, smoki zamieszkiwały groty usytuowanie w zamkowych ruinach. Przypominały potężne mięsożerne jaszczury. Zjadały zwierzęta domowe lub młode i piękne niewiasty.

Bazyliszki spojrzeniem uśmiercały każdego śmiałka, który odważył  się podnieść na niego wzrok. Skuteczną obroną było lustro. Bazyliszek, spoglądając w nie, sam się uśmiercał.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć plastyki w klasie czwartej z nauczycielką plastyki panią Jolantą Przytułą – Nowak.

Tekst: Agnieszka Kanabus
            Zdjęcia: Jolanta Przytuła-Nowak

• Erasmus+ w klasach młodszych

• Projekt Erasmus+ "Czego nauczyła nas historia" realizowany jest również w młodszych klasach na lekcjach języka angielskiego. Uczniowie klasy 2a prezentują skrzaty domowe z serii "Zjawy polskie, mity słowiańskie". Zajęcia przygotowała pani Justyna Wiączek, nauczycielka języka angielskiego.

Tekst: Agnieszka Kanabus
            Zdjęcia: Justyna Wiączek