• Dzień Babci i Dziadka
     • Dzień Babci i Dziadka

     • "Droga Babciu, drogi Dziadku,

      Chciałabym wam wręczyć bukiet kwiatków.

      Lecz jest styczeń, kwiatków nie ma,

      więc wam składam te życzenia:

      zdrowia,szczęścia, pomyślności,

      grzecznych wnuków i radości.”

      Życzenia składają uczniowie klas 0-3 z wychowawcami

    • Rocznica urodzin Adama Mickiewicza
     • Rocznica urodzin Adama Mickiewicza

     • Dzisiaj (24 grudnia) mija 222 rocznica urodzin Adama Mickiewicza. Przypominamy, że w listopadzie obchodzilismy Dzień Patrona naszej Szkoły. Tego dnia wiele klas rozwiązywało wirtualnie Quiz o Adamie Mickiewiczu, odbywaly się też lekcje zdalne, którym towarzyszyły utwory Adama Mickiewicza. Niektóre wykonania zostały zarejestrowane i  będą udostępnione. Zachęcamy do śledzenia strony.

    • Życzenia świąteczne
     • Życzenia świąteczne

     • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Dyrekcji, Pracownikom szkoły oraz Rodzicom, szczęścia, spokoju oraz wszelkiej pomyślności, aby świąteczny czas przepełniony był radością, ciepłem i rodzinną atmosferą

      Życzą wychowawcy i uczniowie klas 0-3

     • Mikołajki

     • Wszyscy cieszymy się czekając na święta i Mikołaja. Chcemy przekonać go, że wszyscy byliśmy grzeczni i zasługujemy na prezenty

    • Warszawska Szkoła Zimowa dla ósmoklasistów
     • Warszawska Szkoła Zimowa dla ósmoklasistów

     • Miasto stołeczne Warszawa uruchamia Warszawską Szkołę Zimową – bezpłatne kursy online z zakresu przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych dla uczennic i uczniów szkół warszawskich obecnych klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich liceów i klas czwartych techników, którzy zdają egzaminy ósmoklasisty i maturalne w 2021 roku.

      Więcej informacji tutaj: Warszawska Szkoła Zimowa

       

      W ramach Warszawskiej Szkoły Zimowej planowane są zajęcia w dwóch obszarach:

      1. Zajęcia uzupełniające, porządkujące wiedzę i umiejętności w zakresie objętym podstawą programową kształcenia ogólnego z wymienionych przedmiotów i etapów edukacyjnych, które powinny być zrealizowane w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021. Każdy kurs będzie trwał 5 dni (pon.-pt.) w godz. 10.00 – 13.30, obejmie 4 godziny dydaktyczne (45 min.) dziennie z przerwami. Zajęcia będą prowadzić nauczycielki i nauczyciele, którzy na codzień pracują w warszawskich szkołach.

       

      2. Zajęcia rozwijające zainteresowania, poszerzające  i doskonalące wiedzę i umiejętności z wymienionych przedmiotów. Odbywać się będą w godzinach popołudniowych, w kilkuosobowych grupach. Godziny rozpoczęcia zajęć z  każdego przedmiot ustalane będą z grupą.

       

      Planowane jest uruchomienie zajęć uzupełniających wiedzę oraz zajęć rozwijających zainteresowania z następujących przedmiotów:

      • Język polski
      • Matematyka 
      • Fizyka
      • Chemia
      • Biologia
      • Geografia
      • Historia
      • Wiedza o społeczeństwie
      • Język angielski.

       

      Zajęcia będą realizowane w następujących edycjach:

      Edycja I   4 – 8 stycznia  2021 r.( z wyłączeniem 6-ego stycznia) 

      Edycja II  11 – 15 stycznia 2021 r.

       

      Rekrutacja uczniów rozpocznie się 17 grudnia 2020 roku i odbywać się będzie do wyczerpania miejsc w poszczególnych grupach i edycjach. W przypadku większej liczby chętnych, tworzona będzie lista rezerwowa lub nowa grupa.

       

    • Ferie zimowe online z Centrum Nauki i Techniki EC1
     • Ferie zimowe online z Centrum Nauki i Techniki EC1

     • W najbliższe ferie Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza do świata interaktywnych eksperymentów, które pomogą zrozumieć świat. 

      Każdego dnia Wasze mieszkanie zamieni się w domowe laboratorium i salę sportową, a tajemnic będziecie szukać w najmniej spodziewanych, całkiem zwyczajnych zjawiskach oraz miejscach.

      Zajęcia będą prowadzone od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 13:00 w okresie ferii zimowych (4-15 stycznia 2021 r.) 

      Organizatorzy zainspirują do samodzielnych i bezpiecznych doświadczeń; trener EC1 rozrusza uczestników i zadba o zdrową przerwę; wspólnie z Bilioteką TUVIM odkryjecie piękno ukryte w książkach!

      Szczegółowe informacje można znaleźć w załączonym pliku PDF oraz pod adresem: https://www.centrumnaukiec1.pl/aktualnosci/ferie-zimowe-2021-line

      03-ferie-zimowe-online.pdf​​​​​​​

     • Ekologiczna choinka

     • W dniu dzisiejszym rodzice z RR zainstalowali ekologiczną "choinkę" w przedsionku na ul. Kazimierzowskiej  -   wyszło fajnie, dzieci były pod wrażeniem :)

    • Zimowy konkurs
     • Zimowy konkurs

     • Bajkowa Zima

      Konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III

      Wyobraź sobie bajkową krainę pełną puszystego śniegu, lodowych sopli.

      Narysuj swoją krainę!

      Technika pracy dowolna (kredki, farby, kolaż). Format A4.

      Zdjęcie podpisanej pracy należy przesłać do Pani Izabeli Górskiej na adres mailowy: igorska@sp157.waw.pl

      Termin składania prac do 31.12.2020 r.

     • Wyniki konkursu

     • Zanim nas zasypie śniegiem

      ogłaszamy wszystkim biegiem,

      wyniki konkursu jesiennego

      FOTOGRAFICZNEGO:

      I miejsce

      ADAM BARTCZAK klasa Ib

      ANTONI STEMPNIAK oddział 0

      II miejsce

      BARBARA KACZOROWSKA oddział 0

      PAULINA KOŚCIJAŃSKA klasa IIa

      III miejsce

      ALICJA KOWALSKA klasa IIa

      IGOR BARTCZAK oddział 0

      Wyróżnienia

      KUBA MACIEJAK klasa Ib

      MAJA SIKORSKA klasa Ia

      ELENA TEREBUN klasa Ib

       

      Za złapanie jesieni dziękujemy,

      laureatom serdecznie gratulujemy !!!

    • Stypendia, które tworzą przyszłość Warszawy
     • Stypendia, które tworzą przyszłość Warszawy

     • Trwa kampania informacyjna prezentująca cele i potencjał stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II –  jednego z najstarszych samorządowych programów stypendialnych w Polsce. W ciągu 15 lat trwania programu m.st. Warszawa przyznało ponad 9000 stypendiów uczniom i studentom ze stołecznych szkół i uczelni. Bohaterami kampanii są obecni i byli laureaci stypendium. Ich historie pokazują, że poprzez udział w programie, młodzi otrzymują coś więcej, niż tylko wsparcie finansowe – mają szansę na rozwój indywidualnych pasji, działanie we wspólnocie i współtworzenie społeczności ludzi zaangażowanych w kształtowanie przyszłości Warszawy.

      Celem stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II jest dobrze ukierunkowane wsparcie dla utalentowanej młodzieży uczącej się i studiującej w Warszawie, by bez przeszkód mogła rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Warunkiem ubiegania się o stypendium, poza pobieraniem nauki w Warszawie, jest uzyskanie odpowiedniej średniej ocen na koniec ostatniego roku szkolnego lub akademickiego oraz średni miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekraczający określonej wysokości. W 2020 roku była to kwota 1700 zł netto na członka rodziny. Kluczowe jest też ponadprzeciętne zaangażowanie kandydatów w naukę, sport, sztukę lub działalność społeczną. Każdego roku nabór wniosków o stypendium prowadzony jest w dwóch etapach: pod koniec czerwca i w lipcu – dla uczniów oraz we wrześniu i na początku października – dla studentów.

      Warszawa jest miastem hojnie wspierającym młodych i wrażliwym na ich potrzeby, od lat  bardzo świadomie i konsekwentnie stawiającym na młodych – mówi Ewa Malinowska – Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy. Dzięki stypendiom m.st. Warszawy pomagamy określać młodym cele i stymulujemy ich rozwój osobisty i zawodowy tak, by te cele były osiągalne i osiągane. Stypendia są nie tylko uhonorowaniem za dokonania, którymi zgłaszający mogą się wykazać mając 10, 15 czy 20 lat, ale pomagają również młodym określić, kim są i kim zamierzają być, otwierają im drzwi, by mogli sięgać po więcej.

      Przewodnicząca Rady podkreśla, że w latach 2005-2020, dzięki środkom finansowym uchwalanym przez Radę Warszawy przyznano przeszło 9 000 stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Na ten cel miasto przekazało już niemal 39 mln zł. W tym roku szkolnym i akademickim stypendia przyznano ponad 250 osobom – mówi Ewa Malinowska – Grupińska i dodaje: wszystkim stypendystom i stypendystkom m.st. Warszawy im. Jana Pawła II życzę, by mieli szeroko rozpostarte skrzydła i by niosły ich one pozwalając sięgać coraz wyżej.

      Kampania stypendialna pokazuje, że przyszłość Warszawy leży w rękach młodych ludzi, którzy, dzięki wsparciu Urzędu Miasta, mają szansę przygotować się do odpowiedzialnych zadań w przyszłości. Autorzy kampanii chcą zwrócić uwagę, że stypendia to nie tylko pomoc finansowa, ale także autorski program edukacyjny, który umożliwia jego uczestnikom wszechstronny rozwój, zapewnia możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów oraz uczy funkcjonowania we wspólnocie.

      Bohaterami kampanii jest pięć młodych osób, laureatów stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II: Nikodem – aktywista społeczny, autor wielu projektów realizowanych w ramach warszawskiego budżetu obywatelskiego; Nikola i Wiktoria – siostry, karateczki, medalistki Mistrzostw Polski; Karolina – dyrygentka chóralna i pianistka oraz dr n. med. Paweł Salwa, urolog, twórca Polskiego Centrum Urologii Robotycznej, jeden z czołowych operatorów robota da Vinci w Europie.

       

      Więcej informacji: Link

      Film:  Link do filmu

       

     • Ilustracja do bajki Adama Mickiewicza

     • Gratuluję laureatom oraz wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie

      I miejsce Maja klasa I a

      I miejsce Dominik klasa II b

      I miejsce Helena klasa III b

      II miejsce Kinga Klasa II b

      II miejsce Patryk klasa III b  

      III miejsce Maks klasa III b

      III miejsce Misza klasa III b

       

      Zachęcam wszystkie dzieci do aktywnego udziału w organizowanych dla Was dodatkowych zadaniach.

      Organizator konkursu, Elżbieta Zborowska

    • PODZIĘKOWANIE
     • PODZIĘKOWANIE

     • dla uczniów oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3

      oraz wychowawców i nauczycieli,

      a także personelu szkoły

       za udział w zabawie

      „GRA W KOLORY”

       zorganizowanej dla ubarwienia jesieni w szkolnej przestrzeni.

      Z przyjemnością, radością i zachwytem informujemy,

      że wszyscy okazaliście się znakomici w tej dziedzinie,

      o czym świadczą wyniki przez Was uzyskane.

      A najlepszymi w tej dziedzinie okazali się być uczniowie klas :

      1b 100%

      3b 98 %

      2a 95 %

      GRATULACJE i OWACJE !!!

      ​​​​​​​

    • Konkurs fotograficzny
     • Konkurs fotograficzny

     • „ Świąteczno-zimowe Mazowsze”

      Zadaniem jest wykonanie fotografii przedstawiającej ciekawe miejsca regionu Mazowsza w porze zimowej lub w atmosferze zbliżających się świąt.

      Zgłoszenie należy przesłać na adres: edyta.starzec@sp103.pl

      - skan wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego wraz z wymaganymi zgodami (załącznik nr1)

      - jedną fotografię o preferowanych parametrach: plik w formacie JPG, rozmiar do 5MB

      Prace należy przesyłać w terminie od dnia 03.12.2020r. do 08.01.2021r.

      Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 103 im. Bohaterów Warszawy 1939 -1945

      ul. Jeziorna 5/9 02-911 Warszawa.

      ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

      Wychowawcy świetlicy.

      ​​​​​​​

      REGULAMIN_MIEDZYSWIETLICOWEGO_KONKURSU_FOTOGRAFICZNEGO.docx

      Zalacznik_nr_1.docx