• Wizyta w Łazienkach Królewskich

     • W listopadzie uczniowie klasy IIIa odwiedzili Łazienki Królewskie. Odbyła się lekcja muzealna "Poznajemy Pałac na Wodzie". Uczniowie spacerowali po parku i obserwowali rośliny i zwierzęta. Oglądali pomnik Frederyka Chopina i Józefa Piłsudskiego. To był udany wypad!!

     • Co przyniesie przyszłość... ? czyli wróżby andrzejkowe!

     • Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi noc andrzejkowa, która jest wspaniałą okazją do cudownej
      zabawy.

      Samorząd Uczniowski w piątek 29 listopada zorganizował wróżby andrzejkowe. Wszyscy uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba ma być tylko doskonałą zabawą i dlatego nie należy w nią wierzyć.

    • Nasi MALI ARTYŚCI!
     • Nasi MALI ARTYŚCI!

     • Najserdeczniej gratulujemy naszym Małym Artystom z klas 0 - I zajęcia wysokich miejsc w konkursie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury! 

      Ela! Maciek! Błażej! Zoja! Elena! Paulina! Pola! Ala! I wszyscy ARTYŚCI! GRATULUJEMY! 

     • Święto NIEPODLEGŁOŚCI

     •  W tym roku Święto Niepodległości nasza szkoła obchodziłą wyjątkowo! Zaczynając od wspólnego odśwpiewania Hymnu, poprzez utworzenie żywej flagi Polski, aż po uroczyste apele z okazji tego Święta. 

      Apele zarówno dla klas młodszych jak i starszych swoim przemówieniem rozpoczęła Pani Dyrektor - Ewa Kowalczyk, potem klasy starsze obejrzały piękne i chwytające za serce, ale skłaniające do przemyśleń przedstawienie przygotowane przez Pana Rafała Sendykę i Panią Annę Gajewską oraz grupę uczniów z klas 6, 7 i 8, całośc została uświetniona przez szkolny Chór pod kierownictwem Pani Olgi Mek! Klasy młodsze miały okazję obejrzeć, to co przygotowali Pani Anna Stańczak wraz z uczniami 3 klasy! Wszyscy z zaciekawieniem oglądali kolegów i koleżanki! Dwa apele należy uznać za wyśmienite i zakończone sukcesem!

       

       

      To było cudowne świętowanie... ciekawe co przyniesie 102. rocznica NIEPODLEGŁOŚCI, która jest dla nas - Polaków tak ważna!

       

     • Bogowie GRECCY!

     • Jak co roku uczniowie klasy 5 przygotowali z Panią Sarą Skelton lekcje historii dla klas młodszych. Tematem lekcji była mitologia starożytnych Greków. Przebrani za Boginie i Bogów uczniowie klasy 5b chodzili po szkole i opowiadali o prezentowanych przez siebie bóstwach.

     • Niepodległość!

     • Historię Polski, poznajemy między innymi dzięki obchodzonych corocznie rocznicom. W szkołach zawsze mamy okazję świętować dwa wydarzenia: rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości i uchwalenia konstytucji 3 Maja. W listopadzie przypominamy sobie wydarzenia przez które doszło do utraty niepodległości przez Polskę na 123 lata,i o jej powrocie na mapę Europy. W tym roku poza apelem na parę dni przed 11.11 utworzyliśmy żywą flagę Polski. Uczniowie i kadra szkolna w czwartek 07.11.2019 założyła biały lub czerwony strój i stworzyliśmy  12 zdjęć  żywej biało czerwonej flagi. Zdjęcia już wiszą i zostaną do końca listopada na holu korytarza szkolnego na 1 piętrze

     • Szkoła do HYMNU!

     • 8 listopada 2019r. nasza Szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu" organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży

      Z okazji Święta Niepodległości - szczególnego dnia dla każdego Polaka - społeczność szkolna zebrała się razem w sali gimnastycznej o symbolicznej godzinie 11:11 i wspólnie odśpiewała Hymn Rzeczypospolitej Polskiej!

       

     • Czas zadumy i ....radości?

     • Codziennie się coś dzieje, zmienia, a uczniowie udowadniają, ze szkoła to nie tylko nudna "buda", ale miejsce w którym należy znaleźć czas na refleksje, zadumę, zabawę i radość. Tak jak w życiu dorosłego różne chwile i emocje się ze sobą przeplatają, tak i przeplatają się one w życiu uczniów i każdy ma prawo do indywidualnego ich przeżywania . Zeszły tydzień pokazał jak różnie można podejść do listopadowego święta. Na niektórych lekcjach rozmawiano o zmarłych, wspominano znane osoby, które odeszły. Uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami przygotowali i przynieśli do szkoły wspaniałe poczęstunki, aby wspólnie cieszyć się z życia, a niektórzy odważnie przyszli przebrani za tajemnicze postacie. Serdecznie dziękujemy za angażowanie się w życie szkolne.

     • „Przeżyj to sam”, czyli niezwykle udana lekcja optyki z pokazem …laserów

     • 21.10.2019 r. uczniowie klasy 5a gościli w Instytucie Fizyki, gdzie mieli wyjątkową okazję uczyć się i bawić jednocześnie na doskonale przygotowanej przez pracownika naukowego instytutu lekcji optyki z pokazem laserów.

      Główną atrakcję stanowiła możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń po to, byśmy mogli odpowiedzieć na kilka nurtujących ludzi pytań:

      Czy światło białe jest mieszaniną barw i czy rozchodzi się po liniach prostych?

      Jakie są rodzaje światła, na czym polega jego załamanie?

       

      Do dziś pozostajemy pod wrażeniem doświadczenia z tzw. znikającą monetą oraz działania urządzenia zwanego kamera obscura, które można samodzielnie wykonać przy użyciu jedynie…puszki i gumowej rękawiczki.

      Zgłębialiśmy również tajemnicę powstania obrazu za pomocą soczewki. Mikroskop z lasera umożliwił nam obserwowanie, jak dafnia (prawie niewidoczne organizmy z jeziora) zmierza prosto do zielonego światła lasera, które, chyba, lubi.

      Dziękujemy pani Beacie Siwiec za możliwość udziału w warsztatach. Osobie prowadzącej podziękowaliśmy gromkimi brawami.

      Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w tych bardzo atrakcyjnych zajęciach.

     • Ślubowanie klas PIERWSZYCH

     • W dniu Święta Komisji Edukacji Narodowej - 14 października 2019r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych.

      Rozpoczęło się ono od wprowadzeniem sztandaru i przemówieniem Pani Dyrektor Ewy Kowalczyk. To bardzo ważny moment dla naszych najmłodszych podopiecznych, ponieważ przyrzekli oni na sztandar szkoły być dobrym uczniem
      i dobrym Polakiem. Następnie w programie artystycznym nasi bohaterowie musieli wykazać się umiejętnościami i wiedzą, żeby udowodnić, że zasługują na miano ucznia. Okazało się, że egzamin zdali na szóstkę! 

      Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając każdego specjalnym ołówkiem. 

      Kochane Pierwszaki! Witajcie w gronie uczniów naszej szkoły!!

     • Życzenia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

     • Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom optymizmu, realizacji planow, dobrego kontaktu z Ucznami, uśmiechu każdego dnia i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.

       

      Uczniowie

     • Niech żyje ZIEMNIAK!

     • W sobotę 5 października spotkaliśmy się w budynku przy ul. Kazimierzowskiej 16 na wspólnej zabawie uczniów, rodziców, dyrekcji i nauczycieli pod hasłem „Dary jesieni – święto ziemniaka”.

       

      Dzięki Pani Dyrektor Ewie Kowalczyk wszyscy zebrani poznali historię pojawienia się na polskich stołach potraw z warzyw.
      Klasy I – VI wraz z wychowawcami przygotowały różne niespodzianki: Konkursy, gry, zabawy, zajęcia plastyczne, łamigłówki i eksperymenty. Oczywiście wszystkie tematycznie dotyczyły warzyw. Nie obyło się bez zabaw ruchowych, np.: bieg z ziemniakiem na głowie albo skoki w workach od ziemniaków. Dzieciaki miały okazdję pobawić się na wielkim dmuchańcu, który czekał na odważnych na szkolnym boisku. Z kolei w świetlicy szkolnej na zainteresowanych nauką pierwzej pomocy czekał zespół Ratowników Medycznych! 

      Pomimo napiętego programu znalazł się czas na wspólne rozmowy w zorganizowanej przez rodziców kawiarence, w której królowało ciasto marchewkowe. To był bardzo miły dzień dla całej naszej szkolnej społeczności! Oby więcej takich dni!

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • 24 września w Szkole Podstawowej nr 157
      im. A. Mickiewicza przy ul. Kazimierzowskiej
      w Warszawie, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród 9 kandydatów wyłonionych zostało 5, którzy zajmą się pracą w Samorządzie
      w roku szkolnym 2019/2020.

      Każdy z kandydatów, zaprezentował swój program wyborczy na przygotowanym przez siebie wcześniej plakacie. Uczniowie z zainteresowaniem czytali propozycje kandydujących uczniów.  W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas 4a,5a,b,c,6a,b i 8 d. Osób uprawnionych do głosowania było łącznie 134, z czego głosy oddało 123 uczniów. Można było zaznaczyć maksymalnie 5 osób na karcie wyborczej. Wszystkie oddane głosy były ważne.

      W ten sposób w samorządzie uczniowskim znalazły się następujące osoby.

      Pawliczuk Klaudia(z klasy 6b) 73 głosy

      Radomska Natalia(z klasy 8d) 71 głosy

      Abdelrazek Adam(z klasy 6a) 69 głosy

      Komajda Jerzy(z klasy 6b) 61 głosy

      Pyzel Oskar(z klasy 5c) 59 głosy

      Wszystkim kandydatom bardzo dziękujemy
      za zaangażowanie w kampanię wyborczą,
      a zwycięzcom życzymy pracowitości, kreatywności, systematyczności w podejmowanych wyzwaniach
      i serdecznie gratulujemy!