• Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

• Kochani,

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru składamy najlepsze życzenia wszystkim dla których scena jest miejscem niezwykłym – przestrzenią realizacji największych idei, miejscem dyskusji i wymiany poglądów.

Dzięki osobom występującym w teatrze odkrywamy bogactwo międzyludzkich relacji i całe spektrum emocji. Teatr stwarza przestrzeń bez uprzedzeń i ograniczeń, rozwija wyobraźnię oraz wrażliwość na sztukę bez względu na wiek.

Chcielibyśmy podziękować Ludziom Teatru za pasję, z jaką poświęcają się sztuce, która jak żadna inna, bliska jest człowiekowi. W teatrze, jak w lustrze, przyglądamy się sobie oglądając jednak innych. Kiedy na widowni teatrów zapada cisza i aktorzy wychodzą na scenę, każdy widz wie, że rozpoczęła się przygotowana specjalnie dla niego artystyczna przygoda. Za to wszystko dziękujemy tym co tworzą teatr – Ludziom Teatru.

Gratulujemy ujmującego talentu i dziękujemy za spektakle, które bawią, uczą i zawsze prowokują do myślenia.

Rafał Sendyka

Szkolny Koordynator Kultury

• ZAPRASZAMY DO KONKURSU PLASTYCZNEGO

• "Trzeba mądrym być - bez przemocy żyć"

Jeśli ważny dla Ciebie jest szacunek do innych ludzi oraz życie bez przemocy to ten konkurs jest dla Ciebie!

Wystarczy wykonać pracę plastyczną lub napisać wiersz związany z tematem konkursu.

Konkurs trwa od 19 marca do 19 kwietnia. Wykonane prace należy przekazać do 19 kwietnia pani Jolancie Benedykczak do biblioteki budynku przy ul. Tynieckiej 25 lub pani wicedyrektor Beaty Siwiec – w budynku przy Kazimierzowskiej 16.

Zapraszamy do wzięcie udziału w konkursie -  czekają nagrody.

• Dzień Kobiet

• Dnia 8 marca wszystkie uczennice, panie wychowawczynie oraz pozostałe panie pracujące w naszej szkole zostały obdarowane kwiatkami.

Wszystkim Paniom życzymy wszystkiego dobrego!

• Lekcja biblioteczna

• Wizyta klasy 3a z wychowawczynią panią Katarzyną Ślasą w szkolnej bibliotece.

Wspólne czytanie lektury i wykonywanie rysunków do książki "Anaruk. Chłopiec z Grenlandii"

• Straż Miejska

• Lekcje edukacyjne prowadzone przez Strażników Miejskich m.st. Warszawy

Tematy zajęć:

Klasy 1: Spotkanie z nieznajomym (zasady bezpiecznego zachowania się w kontaktach z osobami nieznajomymi)

Klasy 2: Uczymy się żyć bez przemocy (kształtowanie umiejętności komunikowania się z innymi zgodnie z normami społecznymi, konstruktywne sposoby radzenia sobie ze złością oraz w sytuacjach agresji i przemocy rówieśniczej)

Klasy 3: Przyjaciele zwierząt (prawa zwierząt, postępowanie wobec zwierząt wolnożyjących)

• Wolontariat “Drużyna Pomocy”

• W ostatnim czasie, naszych uczniów z klas 1-3, w świetlicy szkolnej odwiedzają przemiłe uczennice  ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Drużyna Pomocy”. Pełne chęci i pozytywnej energii, zarażają swoich młodszych kolegów pasją czytania.

Dziewczęta postawiły sobie za cel pokazać  jak ważne w życiu każdego człowieka jest czytanie książek, jak wiele wartości i cennej wiedzy przekazują nam odpowiednio dobrane lektury.

Uczniowie są zachwyceni i z niecierpliwością oczekują na spotkania ze starszymi koleżankami. Z wielką uwagą wysłuchują każdego opowiadania, by później doskonale się bawić podczas gier i przeróżnych aktywności, które proponują wolontariuszki.

Wszystkim bardzo dziękujemy za czas i zaangażowanie, a uczniów klas młodszych serdecznie zapraszamy na spotkania.