• Niech żyje bal!
     • Niech żyje bal!

     • 6 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 0 - VI! 

      Nasze MALUCHY z klas 0 - III wzięły udział w prawdziwym balu przebierańców! Jak zwykle zaskoczyli nas swoją pomysłowością na piękne stroje! Księżniczki, książęta, kotki, policjanci, wróżki, strażacy, harcerze, króliczki, superbohaterowie i inni świetnie bawili sie wraz swoimi Wychowawcami w sali gimnastycznej! Wybraliśmy nawet Królową i Króla balu! Wszystkim naszym MALUCHOM gratulujemy fantastycznych strojów! Dzięki Wam przenieśliśmy się do krainy czarów, bajek i marzeń! 

      Klasy starsze miały swoją imprezę po południu - a impreza była pod hasłem: EKOLOGICZNY BAL KARNAWAŁOWY! Wybraliśmy najlepsze ekologiczne przebranie, a zabawa była bardzo udana! 

       

    • Dyżury wakacyjne!
     • Dyżury wakacyjne!

     • Szanowni Państwo, 

      z przyjemnością informujemy, że powoli ruszają zapisy na dyżury wakacyjne dla dzieci uczęszczających obecnie do oddziałów przedszkolnych i przedszkoli. W naszej szkole dyzur wakacyjny będzie odbywał się od 1 lipca do 17 lipca 2020r. 

      Szczegółowe informacje dotyczące dyżurów znajdziecie Państwo TUTAJ. 

    • "Coś z niczego" - wręczenie nagród
     • "Coś z niczego" - wręczenie nagród

     • Zmagania w tegorocznym Warszawkim Konkursie Plastyczno - Technicznym "Coś z niczego" dobiegły końca! 

      Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastyczno - technicznej z rzeczy, które już nie są nikomu potrzebne. W konkusie wzieło udział aż 17 szkół i przysłano nam 116 prac! 

      Jury miało bardzo trudne zadanie aby wyłonić zwycięzców, ale po godzinach dyskusji udało się! Prawie wszyscy laureaci odwiedzili nas 6 lutego i odebrali swoje nagrody :) Uroczyste wręczanie nagród uświetnił występ klasy 2b, która przygotowana przez swoją Panią Elę, urządziła nam mini konkurs "Jaka to melodia?" na swoich kolorowych dzwoneczkach, dwóch chłopców z klasy 3a, którzy zaimponowali nam swoimi interpretacjami wierszy oraz uczennicy klasy 6b, która jak zwykle pięknie nam zaśpiewała!

      Pani Dyrektor osobiście pogratulowała wszystkim zwycięzom! My też gratulujemy! I jesteśmy pod wrażaniem pomysłowości!! 


    • Zimowe impresje z Chopinem, Mozartem, kartką papieru i pastelami
     • Zimowe impresje z Chopinem, Mozartem, kartką papieru i pastelami

     • Dodatnie temperatury uniemożliwiają zabawy na śniegu, ale możemy poczuć zimny powiew wiatru, ulepić bałwana, a nawet wziąć  udział w kuligu dzięki… wyobraźni, której nam nie brakuje na co dzień.

      O tym, że można przenieść się do krainy rodem z baśni o  „Królowej Śniegu” my – uczniowie z klasy 5 a -  przekonaliśmy się w czasie wycieczki do Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Jezuickiej  4. Właśnie tam czerpaliśmy przyjemność z wysłuchania koncertu w wykonaniu młodych utalentowanych uczniów szkoły muzycznej. Pięknym utworom zagranym  na fortepianie oraz na skrzypcach towarzyszyły obrazy znanych malarzy przedstawiające zimę w pełnej krasie. Baśniową scenerię tworzyły kolorowa choinka i oświetlenie sali koncertowej. Muzyka raz pełna radości, a innym razem melancholii bawiła i wzruszała.

      Po koncercie mieliśmy warsztaty plastyczne, na których każdy z nas mógł poczuć się jak Matejko czy Canaletto, ponieważ mając do dyspozycji kolorowe kartki i pastele, tworzyliśmy obrazy przedstawiające zimę i oddające nastrój, z którym ta pora roku nam się kojarzy.

      Na zakończenie artyści mogli powiedzieć parę słów o swoim dziele. Polecamy tę wycieczkę nawet tym, którym słoń nadepnął na ucho i tym, którzy jeszcze nie wiedzą, że każdy malować może trochę lepiej lub gorzej.    

    • Klika przygód klas I - III :)
     • Klika przygód klas I - III :)

     • W grudniu i w styczniu klasy I - III miały bardzo dużo różnych przygód! 

      Większość klas I - III odwiedziła nasze sąsiednie przedszkola i złożyła młodszym kolegom i koleżankowm serdeczne życzenia zokazji świąt Bożego narodzenia! 

      Klasa 2b i 3a uczestniczyła w lekcji "Kamera! Akcja!" w Kinotece. Uczniowie liemi szanse poznać kilka ciekawostek na temat planu filowego, a poza tym obejrzeć film "Paddington 2".

      Klasa 3a 16 stycznia była na lekcji muzealnej pod hasłem: "Warszawa w obrazach Canaletta" w Zamku Królewskim. 

      A na koniec stycznia prawie wszystkie klasy wraz z Wychowawcami wybrali się do sali zabaw dla dzieci! Ah co to była za wycieczka! Wrócili cali, zdrowi i szczęśliwi, ale bardzo zmęczeni! :) 

     • Niekonwencjonalne zajęcia w OEIiZ - uczennica uwięziona w skrzyni!

     • 20 stycznia uczniowie klasy 5 a wraz z wychowawczynią zawitali w siedzibie Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów (OEIiZK) przy ul. Nowogrodzkiej. Uczestniczyli tam w niekonwencjonalnych lekcjach biologii i geografii.

      Na czym jednak polegała „niezwykłość” tych zajęć? Przede wszystkim na tym, że głównym narzędziem wykładowczyń nie była kreda i tablica – jak to zwykle bywa w szkole – lecz zaawansowane oprogramowanie komputerowe, dzięki któremu omawiane zjawiska i procesy ujrzeliśmy w zupełnie nowym świetle.

      Znany z lekcji biologii proces fotosyntezy, w którym rośliny zielone przekształcają dwutlenek węgla i wodę w glukozę i tlen, mogliśmy prześledzić na żywo, obserwując wykres ukazujący zależność pomiędzy natężeniem światła a stężeniem CO2 i O2. Obserwowaliśmy również wirtualną hodowlę bakterii – sprawdziliśmy, które parametry wpływają na ich namnażanie, biorąc pod uwagę wilgotność, temperaturę oraz dostarczanie antybiotyków.

      Bardzo ciekawym eksperymentem było badanie energii emitowanej przez człowieka. W tym celu jedna z uczennic została zamknięta w… skrzyni. Program komputerowy umożliwił nam podglądanie na dużym ekranie zmian ilości tlenu, dwutlenku węgla oraz temperatury w skrzyni pod wpływem procesu oddychania.

      Okazało się, że dzięki technice komputerowej możemy nawet zobaczyć dźwięki. Porównywaliśmy odgłosy wydawane przez chłopca i dziewczynkę, dostrzegając wyraźne różnice. Zwieńczeniem zajęć z biologii (a dokładnie fizjologii człowieka) było badanie pracy serca po wykonaniu pajacyków, przysiadów i pompek.

      W czasie lekcji geografii nauczyliśmy się posługiwać programem Google Earth, dzięki któremu udało nam się odbyć podróż po całym świecie i to nie tylko przysłowiowym palcem po mapie. W wirtualnej rzeczywistości odwiedziliśmy jak najbardziej realne i co tu dużo mówić – najpiękniejsze miejsca na kuli ziemskiej. Może kiedyś odwiedzimy je również w realu?

      Zarówno zajęcia z biologii, jak i z geografii były bardzo ciekawe i na długo zapadną nam w pamięć. Wprawdzie wirtualny świat nie zastąpi tego prawdziwego, w którym żyjemy, ale może przybliżyć nam te jego zakątki, o których istnieniu często nawet nie wiemy.