• „Przeżyj to sam”, czyli niezwykle udana lekcja optyki z pokazem …laserów

     • 21.10.2019 r. uczniowie klasy 5a gościli w Instytucie Fizyki, gdzie mieli wyjątkową okazję uczyć się i bawić jednocześnie na doskonale przygotowanej przez pracownika naukowego instytutu lekcji optyki z pokazem laserów.

      Główną atrakcję stanowiła możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń po to, byśmy mogli odpowiedzieć na kilka nurtujących ludzi pytań:

      Czy światło białe jest mieszaniną barw i czy rozchodzi się po liniach prostych?

      Jakie są rodzaje światła, na czym polega jego załamanie?

       

      Do dziś pozostajemy pod wrażeniem doświadczenia z tzw. znikającą monetą oraz działania urządzenia zwanego kamera obscura, które można samodzielnie wykonać przy użyciu jedynie…puszki i gumowej rękawiczki.

      Zgłębialiśmy również tajemnicę powstania obrazu za pomocą soczewki. Mikroskop z lasera umożliwił nam obserwowanie, jak dafnia (prawie niewidoczne organizmy z jeziora) zmierza prosto do zielonego światła lasera, które, chyba, lubi.

      Dziękujemy pani Beacie Siwiec za możliwość udziału w warsztatach. Osobie prowadzącej podziękowaliśmy gromkimi brawami.

      Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w tych bardzo atrakcyjnych zajęciach.

     • Ślubowanie klas PIERWSZYCH

     • W dniu Święta Komisji Edukacji Narodowej - 14 października 2019r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych.

      Rozpoczęło się ono od wprowadzeniem sztandaru i przemówieniem Pani Dyrektor Ewy Kowalczyk. To bardzo ważny moment dla naszych najmłodszych podopiecznych, ponieważ przyrzekli oni na sztandar szkoły być dobrym uczniem
      i dobrym Polakiem. Następnie w programie artystycznym nasi bohaterowie musieli wykazać się umiejętnościami i wiedzą, żeby udowodnić, że zasługują na miano ucznia. Okazało się, że egzamin zdali na szóstkę! 

      Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając każdego specjalnym ołówkiem. 

      Kochane Pierwszaki! Witajcie w gronie uczniów naszej szkoły!!

     • Życzenia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

     • Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom optymizmu, realizacji planow, dobrego kontaktu z Ucznami, uśmiechu każdego dnia i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.

       

      Uczniowie

     • Niech żyje ZIEMNIAK!

     • W sobotę 5 października spotkaliśmy się w budynku przy ul. Kazimierzowskiej 16 na wspólnej zabawie uczniów, rodziców, dyrekcji i nauczycieli pod hasłem „Dary jesieni – święto ziemniaka”.

       

      Dzięki Pani Dyrektor Ewie Kowalczyk wszyscy zebrani poznali historię pojawienia się na polskich stołach potraw z warzyw.
      Klasy I – VI wraz z wychowawcami przygotowały różne niespodzianki: Konkursy, gry, zabawy, zajęcia plastyczne, łamigłówki i eksperymenty. Oczywiście wszystkie tematycznie dotyczyły warzyw. Nie obyło się bez zabaw ruchowych, np.: bieg z ziemniakiem na głowie albo skoki w workach od ziemniaków. Dzieciaki miały okazdję pobawić się na wielkim dmuchańcu, który czekał na odważnych na szkolnym boisku. Z kolei w świetlicy szkolnej na zainteresowanych nauką pierwzej pomocy czekał zespół Ratowników Medycznych! 

      Pomimo napiętego programu znalazł się czas na wspólne rozmowy w zorganizowanej przez rodziców kawiarence, w której królowało ciasto marchewkowe. To był bardzo miły dzień dla całej naszej szkolnej społeczności! Oby więcej takich dni!

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • 24 września w Szkole Podstawowej nr 157
      im. A. Mickiewicza przy ul. Kazimierzowskiej
      w Warszawie, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród 9 kandydatów wyłonionych zostało 5, którzy zajmą się pracą w Samorządzie
      w roku szkolnym 2019/2020.

      Każdy z kandydatów, zaprezentował swój program wyborczy na przygotowanym przez siebie wcześniej plakacie. Uczniowie z zainteresowaniem czytali propozycje kandydujących uczniów.  W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas 4a,5a,b,c,6a,b i 8 d. Osób uprawnionych do głosowania było łącznie 134, z czego głosy oddało 123 uczniów. Można było zaznaczyć maksymalnie 5 osób na karcie wyborczej. Wszystkie oddane głosy były ważne.

      W ten sposób w samorządzie uczniowskim znalazły się następujące osoby.

      Pawliczuk Klaudia(z klasy 6b) 73 głosy

      Radomska Natalia(z klasy 8d) 71 głosy

      Abdelrazek Adam(z klasy 6a) 69 głosy

      Komajda Jerzy(z klasy 6b) 61 głosy

      Pyzel Oskar(z klasy 5c) 59 głosy

      Wszystkim kandydatom bardzo dziękujemy
      za zaangażowanie w kampanię wyborczą,
      a zwycięzcom życzymy pracowitości, kreatywności, systematyczności w podejmowanych wyzwaniach
      i serdecznie gratulujemy!

    • PIKNIK SZKOLNY!
     • PIKNIK SZKOLNY!

     • ZAPRASZAMY WAS DO UDZIAŁU W NASZYM SZKOLNYM PIKNIKU

      już w najbliższą sobotę 05.10.2019 w godz. 9:00-12:00,

      PRZED WAMI NASTĘPUJĄCE ATRAKCJE:

       

      1. Stołówka szkolna która zamieni się w kawiarnię, będziecie mogli tam nabyć słodkości a może nawet potrawy z ziemniaka oraz dla wszystkich POPCORN, który przygotuje dla Was specjalna maszyna obsługiwana przez firmę WYMARZONA IMPREZA.

       

      2. Na dworze będzie czekał na Was DMUCHANIEC – DUŻA ZJEŻDŻALNIA wymiary 5,2m/7m/6,5m obsługiwany przez firmę KREATORZY IMPREZ.

       

      3. Wychowawcy wraz z klasami przygotują stoiska. Na stoiskach odbędą się warsztaty plastyczne (robienie ludzików z ziemniaka, pieczątek z ziemniaków, tworzenie postaci na kartce A4 z ziemniaków itp.) oraz konkurencje sprawnościowe (rzuty ziemniakiem do celu, wyścigi w workach itp.). Na stoiskach czekać będzie wiele niespodzianek!

       

      4.  Wszystkich małych i dużych ZAPRASZAMY NA PRZESZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY. Już 16 października Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji organizujemy ogólnopolskie Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy również w naszej szkole!!! Tym bardziej zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca i przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy!

       

      5. PIKNIK UATRAKCYJNI NAM RÓWNIEŻ SALA ZABAW EUROLIDER.

      Zawita królik i animatorzy do malowania buziek i robienia tatuaży oraz do skręcania balonów.

       

      6. NA PIKNIKU WŁĄCZAMY SIĘ W Akcję „Żołędzie i orzechy dla ZOO”

      Uczniowie dostarczają żołędzie i orzechy w wyznaczony na boisku punkt.

      Zebrane orzechy i żołędzie odwieziemy do ZOO :) zbieramy „dary jesieni”, by urozmaicić dietę mieszkańców ZOO.