Strona główna
Kreatywność w klasie 7a!
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
Ostatnio uczniowie 7a wzięli udział w wyjątkowych zajęciach plastycznych, malując donice i stoliki ze szpul po kablach. Efekty ich pracy są niezwykłe, a każdy projekt odzwierciedla indywidualny styl twórców! 🌈🌺
Uczniowie świetnie się bawili, współpracując i dzieląc się pomysłami.
Uczniowie z 7d testują napędy motorówki! 🚤
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
Podczas zajęć STEAM uczniowie klasy 7d rozpoczęli projekt budowy motorówki. Testowali różne napędy – małe i duże śmigło oraz śrubę, sprawdzając ich efektywność przy różnej głębokości zanurzenia. Wydłużona oś pozwoliła precyzyjnie ustawić napęd, co okazało się kluczowe dla optymalnych wyników.
Lato w mieście - zapisy od 19 maja
19 maja o godz. 16.00 ruszają zapisy na Warszawską Akcję "Lato w mieście".
Rekrutacja jest prowadzona w systemie elektronicznym pod adresem: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl w terminie określonym w harmonogramie tj. od 19.05.2025 r. od godziny 16:00 (poniedziałek) do 01.06.2025 r. do godziny 24:00 (niedziela).
Obrazy z mchu
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
Klubowicze „Szaleni Chemicy” i klasa 7d uczestniczyli w warsztatach „Tworzenie Obrazów z Mchu”. Uczestnicy mieli okazję połączyć kreatywność z pasją do natury, odkrywając niezwykły sposób na tworzenie ekologicznych dzieł sztuki.
Podczas spotkania każdy miał możliwość wyrażenia swojej artystycznej wizji, a także nauki o właściwościach i pielęgnacji mchu. Efektem tej twórczej pracy są unikalne obrazy, które teraz zdobią wnętrza naszej szkoły.
Życzymy powodzenia na egzaminie!
13 maja to pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty. Trzymamy kciuki za nasze Ósmoklasistki i naszych Ósmoklasistów! Powodzenia!
Dzień Otwarty na Tynieckiej
Zdjęcia, relacja filmowa: Liliana Chwistek, Magdalena Agacińska
Za nami Dzień Otwarty na Tynieckiej.
Podczas Dnia Otwartego na Tynieckiej można było posłuchać o projektach Erasmus i eTwinning Plus, które realizujemy. Wypowiadały się nauczycielki-koordynatorki, a także uczennice, które w projektach uczestniczyły. 🌍 ✈️
Gramy w zielone
Tekst: Jolanta Benedykczak
Szkolne Koło Wolontariatu "Drużyna Pomocy" zaprasza wszystkich do współpracy.
Trzeba ożywić, umaić, zazielenić szkolny ogródek.
Prosimy o przynoszenie sadzonek roślin różnorakich: jadalnych, pnących, bylin, pachnących kwiatów, różaneczników, krzewów, traw, cebulek. Mile widziane roślinki wieloletnie balkonowe, z przydomowych ogródków, z działki babci, dziadka czy wujka. Ze sklepu też przyjmiemy. Na Wasze dary czekamy w bibliotece, u pani Joli Benedykczak (przy Tynieckiej) i w dyżurce (budynek przy Kazimierzowskiej).
W Pracowni Podstaw Fizyki na Wydziale Fizyki UW
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
Klasa 7a miała okazję uczestniczyć w zajęciach poświęconych równi pochyłej. Uczniowie odkrywali zasady fizyki w praktyce, a eksperymenty dostarczyły im nie tylko wiedzy, ale także mnóstwo radości i satysfakcji!
Podczas zajęć badali, jak kąt nachylenia równi wpływa na ruch ciał oraz poznawali pojęcia sił, tarcia i energii. Każdy z uczniów miał możliwość samodzielnie przeprowadzić doświadczenia, co pozwoliło im lepiej zrozumieć teoretyczne zagadnienia.
🌟 Zapraszamy na Dzień Otwarty w naszej szkole przy ulicy Tynieckiej 25 już 8 maja!
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
Nasi klubowicze z KMO Szaleni Chemicy przygotowują niesamowite atrakcje i ciekawe doświadczenia, które z pewnością zachwycą wszystkich odwiedzających! 🔬✨
W marcu mieliśmy przyjemność prowadzić stoiska doświadczalne przy ulicy Kazimierzowskiej 16 podczas Dnia Otwartego dla klas pierwszych (poniżej fotorelacja z tego wydarzenia). Teraz czas na koleją edycję, pełną inspirujących eksperymentów i radosnej nauki!
Rowerowy Maj 2025
Od 5 do 30 maja bierzemy udział w akcji "Rowerowy Maj 2025" - ogólnopolskiej kampanii skierowanej do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. "Rowerowy Maj" zachęca do przyjeżdżania do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach lub deskorolce. Szczegóły akcji są dostępne tutaj.
Wyniki konkursu „Warszawa, moje miasto”
Mamy zaszczyt ogłosić wyniki tegorocznej edycji dzielnicowego konkursu "Warszawa, moje miasto".
Wszystkie prace były wyjątkowe i odznaczały się wyjątkowym ujęciem tematu. Wybory były bardzo trudne.
Poniżej przedstawiamy nagrodzone prace i listę laureatów.
1Laureaci konkursu:
Praca plastyczna - klasa 1
Grochowska Liga Mistrzów
Tekst i zdjęcia: Łukasz Skwarek
Uczniowie klas 4 i 5 z budynku przy ul.Kazimierzowskiej mieli kolejną okazje pokazania się na turnieju piłkarskim.
Każda minuta spędzona na boisku dawała chłopcom mnóstwo pozytywnej energii, nabierając doświadczenia oraz pozytywnego myślenia na kolejne zmagania sportowe.
Relacja z wydarzenia "Razem w KMO"
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
29 kwietnia 2025 roku członkowie naszego Klubu Młodych Odkrywców "Szaleni Chemicy" wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu integracyjnym "Razem w KMO", które odbyło się w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Spotkanie było okazją do zaprezentowania projektów zrealizowanych w ramach konkursu "Razem dla lepszej przyszłości" oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi klubami z Mazowsza.
Lekcja optyki w pracowni przyrodniczej WCIES
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
🌟🔬 Dziś w pracowni przyrodniczej WCIES mieliśmy ekscytującą lekcję o optyce!
👩🔬👨🔬 Młodzi badacze odkrywali właściwości światła, przeprowadzając eksperymenty z załamaniem i refleksją. Radość z odkryć i wspólna praca zainspirowały nas wszystkich! 🌈🔭 Zachęcamy do dalszych eksperymentów w domu! 🏠✨
Zagłosuj w projekcie "Przerwij krąg przemocy"!
Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Przerwij krąg przemocy w swojej szkole" organizowanym przez Uniwersytet SWPS, Fundację UNIQA oraz RESQL.
Mamy szansę zdobyć darmowe wdrożenie systemu przeciwdziałania przemocy rówieśniczej RESQL, dzięki któremu będziemy mogli wesprzeć naszych uczniów i nauczycieli w walce z tym zjawiskiem.
Kuratorium Oświaty w Warszawie zaprasza w swoje progi
17 maja, w Noc Muzeów 2025, będzie można poznać bliżej pracę Kuratorium Oświaty w Warszawie, jak również spotkać się i porozmawiać z Mazowiecką Kurator Oświaty!
Drzwi urzędu będą otwarte dla gości od 17.00 do 21.00 (ostatnie wejście o 20.30). Dla najmłodszych przygotowano zabawy, konkursy i słodkie niespodzianki, a dla młodzieży - szereg atrakcji.
Dni Świadomości Autyzmu na Tynieckiej
W dniach 14-16 kwietnia w budynku Tyniecka obchodziliśmy Dni Świadomości Autyzmu.
W czasie wybranych lekcji uczniowie obejrzeli filmy o tematyce autyzmu, zaś na przerwach mogli odwiedzić kącik sensoryczny i zrobić sobie zdjęcie w fotobudce "Solidarni z autyzmem". Przygotowane dla uczniów ulotki i gazetka o sławnych osobach z autyzmem dodatkowo przybliżyły uczniom tematykę.
Warsztaty fotografii cyfrowej w galerii sztuki z artystką z Wenezueli - Aídą Cortez
Tekst i zdjęcia: Liliana Chwistek
W ramach wystawy swoich prac w Galerii sztuki 81 stopni na warszawskiej Pradze, artystka z Wenezueli Aída Cortez poprowadziła wyjątkowy warsztat fotografii cyfrowej dla uczniów i uczennic klasy 7b w ramach lekcji plastyki, języka hiszpańskiego i integracji klasy.
Dzień Wody i Dzień Ziemi na lekcjach języka hiszpańskiego
Zdjęcia: Liliana Chwistek
W minionych tygodniach obchodziliśmy Dzień Wody (22 marca) i Dzień Ziemi (22 kwietnia). Na lekcjach języka hiszpańskiego uczniowie klas 4-6 stworzyli przestrzenne książki, odpowiadające na pytanie: "¿Para qué sirve el agua?" (Do czego używamy wody?).
10
Wiosna w pełni!
Uczniowie klasy 8d wzięli sprawy w swoje ręce i zorganizowali wspaniałe wiosenne porządki w naszym szkolnym ogrodzie budynku przy Tynieckiej! Ich zaangażowanie dodało energii tej przestrzeni, a przy okazji mieli okazję do nauki na świeżym powietrzu.
Dziękujemy klasie 8d za fantastyczną pracę! Teraz nasz ogród czeka na wszystkich – przyjdźcie go odwiedzić i cieszcie się jego urokami!