• Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej

• Uprzejmie informujemy, że 17 września 2020 r. w Dzienniku Ustaw pod poz. 1604 opublikowano obwieszczenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 4 września 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach.

Obwieszczenie jest dostępne na stronie https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/1604.

• Trwają zapisy na zajęcia w Ognisku Pracy Pozaszkolnej

• Ognisko Pracy Pozaszkolnej zaprasza na nieodpłatne zajęcia pozalekcyjne

Zapisy odbywają się za pomocą systemu elektronicznego (link poniżej):
            >> panel do zapisów na zajęcia

Więcej o zajęciach oferowanych przez Ognisko "70" oraz o samej placówce na stronie: opp70.pl.

Zajęcia proponowane dla klas I-IV w SP157:

• Młody majsterkowicz - wtorki, godz. 14:30-16:00
            • Wesołe koraliki - środy, godz. 14:30-16:00
            • Angielski w zabawie - piątki, godz. 14:30-15:15

Terminy zajęć mogą ulec zmianie.

Uczniów klas starszych Ognisko zaprasza na wiele innych zajęć, które odbywają się w siedzibie Ogniska przy Narbutta 65/71.

Więcej informacji na stronie opp70.pl w zakładce Oferta Programowa oraz na facebooku: @opp70.

W ofercie m.in. zajęcia taneczne, teatralne, muzyczne, plastyczne i informatyczne.

• Pomoc socjalna

• Szanowni Państwo,

W związku z możliwością uzyskania przez uczniów pomocy materialnej o charakterze socjalnym, poniżej zamieszczamy uaktualnione dokumenty informacyjne Biura Edukacji:

•     wzór wniosku o przyznanie stypendium szkolnego wraz z instrukcją wypełniania
            •     wzór wniosku o przyznanie zasiłku szkolnego wraz z instrukcją wypełniania
            •     ulotkę informacyjną

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2020/2021 należy kierować bezpośrednio do dyrektora ośrodka pomocy społecznej w dzielnicy m.st. Warszawy właściwej ze względu na miejsce zamieszkania ucznia, w terminie do 15 września 2020 r.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie edukacja.warszawa.pl

Czym jest stypendium szkolne?

To wsparcie finansowe wynoszące miesięcznie od 99,20 zł do 248 zł, będące pokryciem wydatków na:

• zakup komputera stacjonarnego, laptopa lub tabletu
            • zakup podręczników, które nie są udostępniane nieodpłatnie przez szkołę, lektur, encyklopedii, innych książek pomocnych w nauce
            • zakup biletów miesięcznych lub kwartalnych uprawniających do korzystania z komunikacji miejskiej
            • pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych i edukacyjnych poza szkołą.

Pliki do pobrania:

wniosek-o-zasilek-szkolny.docx