• Karta Ucznia ZTM - przedłużenie karty do 30 września

• Jak i kiedy przedłużyć Kartę Ucznia ZTM, a jak złożyć wniosek o nową kartę?  Najlepiej elektronicznie! Szczegóły poniżej.

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował dla uczniów naszej szkoły specjalny link, za pomocą którego można złożyć wniosek o nową Kartę Ucznia:  Karta Ucznia ZTM - SP157 (ZTM dostarczy nowe karty do Szkoły).

30 września kończy się termin ważności pierwszych Kart Ucznia wydanych 4 lata temu.

Gdy do formularza zostanie wprowadzony numer dotychczas posiadanej Karty, system podpowie do kiedy uprawnienie jest ważne.

Jeśli termin ważności upływa 30 września 2021, a uczeń lub uczennica nadal uczęszcza do jednej z warszawskich szkół podstawowych, można złożyć wniosek elektroniczny (instrukcja poniżej).

Uczniowie klas 7 i 8, którym 30 września kończą się uprawnienia, mogą przedłużyć ważność posiadanych uprawnień w wybranym Punkcie Obsługi Pasażerów, jak również złożyć wniosek poprzez wskazany powyżej link.

Instrukcje złożenia wniosku (pliki pdf):

Karta Ucznia Instrukcja - Pierwsza Karta

Karta Ucznia Instrukcja - Przedluzenie

WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZDJĘCIA (może to być zdjęcie zrobione samodzielnie smartfonem):

• w formacie JPG albo PNG
            • o orientacji pionowej
            • format legitymacyjny 3,5 x 4,5 cm
            • minimalna rozdzielczość wczytanego pliku może wynosić 200 x 259 pikseli, a maksymalna wielkość pliku nie może przekroczyć 2MB
            • na jednolitym, jasnym tle
            • zdjęcie nie starsze niż 6 miesięcy

JEŚLI KARTĘ ZAMAWIAMY LUB PRZEDŁUŻAMY PRZEZ LINK:

klasy 1: do 30 września dzieci 7-letnie jeżdżą bezpłatnie bez konieczności posiadania karty ZTM; wnioskujemy przez link o nową kartę, która pozwoli na bezpłatne podróżowanie po 30.09

klasy 2-6: muszą wymienić karty załączając aktualne zdjęcie JPG

klasy 7-8: jeśli skorzystają z linka, dostają nową kartę z aktualnym zdjęciem

UWAGA: Należy zrobić dziecku zdjęcie JPG zgodne z wymaganiami. Karty zamówione przez formularz będą dostarczone do Szkoły po pewnym czasie, dlatego należy to zrobić jak najszybciej. Pod koniec września czas oczekiwania może się znacząco przedłużyć.

W PUNKCIE OBSŁUGI PASAŻERÓW:

klasy 1: do 30 września dzieci 7-letnie jeżdżą bezpłatnie bez konieczności posiadania karty ZTM; uczniowie otrzymają legitymacje po 30.09, zatem należy zgłosić się do Szkoły o wydanie zaświadczenia, że dziecko jest uczniem; z tym zaświadczeniem udajemy się do Punktu Obsługi Pasażera ZTM; należy mieć wówczas ze sobą dokument tożsamości dziecka ze zdjęciem (w ostateczności odpis aktu urodzenia dziecka) i zdjęcie dziecka zgodne z opisem (na papierze lub na smartfonie, na którym ma się możliwość ściągnięcia za pomocją QR kodu aplikacji służącej do przekazania zdjęcia - wymaga czytnika QR kodów i internetu); kartę dostajemy od ręki;

klasy 2-6: konieczna jest wymiana kart, należy mieć ze sobą: ważną legitymację, starą kartę ZTM, zdjęcie dziecka zgodne z opisem (na papierze lub na smartfonie, na którym ma się możliwość ściągnięcia za pomocją QR kodu aplikacji służącej do przekazania zdjęcia - wymaga czytnika QR kodów i internetu); kartę dostajemy od ręki;

klasy 7-8: w Punkcie stara karta zostanie tylko przedłużona, należy mieć ją przy sobie wraz z ważną legitymacją szkolną;

UWAGA: Jeśli sprawę załatwia się w punkcie obsługi ZTM, można wówczas mieć zdjęcie wydrukowane albo przekazać je z własnego smarftona za pomocą aplikacji, którą pracownik ZTM pomoże sciągnąć za pomocą QR kodu.

• Pomnik Pamięci Narodowej

• Drodzy Uczniowie,

Społeczność naszej szkoły sprawuje opiekę nad Pomnikiem Pamięci Narodowej znajdującym się przy ul. J. Dąbrowskiego 1/3.

Pomnik, którego Szkoła Podstawowa nr 157 jest opiekunem należy do jednej z ponad 160 tablic upamiętniających miejsca walk i męczeństwa z czasów II wojny światowej. Tablice te zostały zaprojektowane w roku 1949 przez Karola Tchorka.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej tablicy i wyczytania z niej, jakie tragiczne wydarzenie upamiętnia.

Przewidujemy, że dla uczczenia 76 rocznicy zakończenia II wojny światowej w maju delegacja naszej szkoły odwiedzi to miejsce pamięci narodowej w celu złożenia kwiatów.

O szczegółach będziemy informować.

Nauczyciele historii ze Szkoły Podstawowej nr 157 w Warszawie

• Konkurs plastyczny "Wiosenny dywan"

• Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez świetlicę SP nr 307, pt. „Wiosenny dywan".

W konkursie mogą wziąć udział dzieci z klas I-IV uczęszczający do świetlic.
            Zadaniem wszystkich uczestników konkursu jest zaprojektowanie dywanu w dowolnym kształcie, kolorze i rozmiarze. Najważniejsze, żeby był związany z wiosną.

Prace należy składać do 28.04.2021 r.

Zapraszamy!

Wychowawcy świetlicy.

• Konkurs plastyczny "Wiosenne kwiecie w bukiecie"

• Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, organizowanym przez świetlicę SP nr 191 im. J. I. Kraszewskiego, pt. „Wiosenne kwiecie w bukiecie”.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-IV uczęszczający do świetlic.
            Zadaniem wszystkich uczestników konkursu jest przedstawienie za pomocą wybranej techniki plastycznej wiosennych kwiatów.

Zdjęcia prac należy przesłać drogą mailową na adresy wskazane w ogłoszeniu o konkursie do 19.04.2021 r.

Zapraszamy!

Wychowawcy świetlicy.