• Wesołych ŚWIĄT!

• Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy przesłać wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Niechaj nadchodzące Święta będą dla Was niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Życzymy Wam, aby odbyły się w spokoju, radości wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich dla Was osób. Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzymy Wam Kochani również dużo zdrowia i szczęścia. Niech nie opuszcza Was pomyślność i spełnią się te najskrytsze marzenia.

• Podziękowania Pani Dyrektor - kiermasz świąteczny!

• Dziękuję wszystkim za przygotowanie świątecznych kiermaszów. Dziękuję wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy sprawnie je zorganizowali i czuwali nad ich przebiegiem.

Dziękuję przede wszystkim uczniom, którzy wykazali się wielkim zaangażowaniem, poczuciem humoru i przygotowali znakomite prace pełne niekonwencjonalnych i wspaniałych pomysłów, a te w większości znalazły nabywców i poważną kwotą zasiliły konto Rady Rodziców. Zebraliście na dwóch kiermaszach 5895.80 zł i cała kwota zostanie przeznaczona na założony wcześniej cel – zakup puf, sof i worków do siedzenia, które zwiększą komfort Waszego odpoczynku w przerwach międzylekcyjnych.

Do zobaczenia na kolejnym kiermaszu!

Ewa Kowalczyk

Dyrektor SP 157

• Współpracujemy z Politechniką Warszawską!

• Od grudnia realizujemy projekt organizowany przez Politechnikę Warszawską "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy"! Projekt w szkole kieruje Pani Wioletta Warszawik i biorą w nim udział dwie klasy: 4a i 5c! Powodzenia młodzi matematyczni wynalazcy!

• Fascynujący świat pszczół

• 11 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z edukacji przyrodniczej dla klas 1 - 3 według autorskiego projektu Mistrza Pszczelarstwa pana Aleksandra Rębacza. W ramach zajęć uczniowie mieli okazję:
            - zobaczyć ule dawne i współczesne
            - poznać zwyczaje pszczół i niesamowitą drogę od kwiatka do miodu
            - degustować miół i pyłek kwiatowy
            - własnoręcznie zrobić świeczkę z naturalnego wosku pszczelego
            - oglądać żywe pszczoły w szklanym ulu.
            Każdy uczestnik spotkania otrzymał na pamiątkę autorską książeczkę, certyfikat, świeczkę z wosku pszczelego i drewniany nożyk do miodu.

Było bardzo ciekawie i smakowicie!

• Święta tuż tuż! Ho! Ho! Ho!

• Dzisiaj w naszej szkole był niezwykły gość! Odwiedził nas Święty Mikołaj!! Towarzyszyły mu małe Elfiki, które były bardzo podobne do naszych trzech Uczniów z pierwszej klasy :) Święty Mikołaj odwiedził Uczniów w obydwu budynkach, zarówno na Kazimierzowskiej jak i na Tynieckiej! Ach te nasze DZIECI! Były znowu wyjątkowo grzeczne, bo każdy dostał malutki upominek od Świętego w czerwonym ubraniu! Na prezent mikołajkowy zasłużyli też Pani Dyrektor, Wicedyrekcje, wszyscy Nauczyciele i Pracownicy niepedagogiczni! Rada Rodziców jak co roku wsparła Świętego Mikołaja i pomogła mu zorganizować prezenty! Bardzo dziękujemy niezastąpionemu i jedynemu Mikołajowi, cudownym Elfikom oraz Radzie Rodziców! To był niezwykły dzień!

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Czekają nas jeszcze kolejne wydarzenia! Zbliżają się wigilie klasowe, spotkania świąteczne i oczywiście KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, który odbędzie się w czasie grudniowego zebrania! Do zobaczenia!!!

• Wizyta w Łazienkach Królewskich

• W listopadzie uczniowie klasy IIIa odwiedzili Łazienki Królewskie. Odbyła się lekcja muzealna "Poznajemy Pałac na Wodzie". Uczniowie spacerowali po parku i obserwowali rośliny i zwierzęta. Oglądali pomnik Frederyka Chopina i Józefa Piłsudskiego. To był udany wypad!!

• Co przyniesie przyszłość... ? czyli wróżby andrzejkowe!

• Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi noc andrzejkowa, która jest wspaniałą okazją do cudownej
            zabawy.

Samorząd Uczniowski w piątek 29 listopada zorganizował wróżby andrzejkowe. Wszyscy uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba ma być tylko doskonałą zabawą i dlatego nie należy w nią wierzyć.

• Nasi MALI ARTYŚCI!

• Najserdeczniej gratulujemy naszym Małym Artystom z klas 0 - I zajęcia wysokich miejsc w konkursie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury!

Ela! Maciek! Błażej! Zoja! Elena! Paulina! Pola! Ala! I wszyscy ARTYŚCI! GRATULUJEMY!