• Święto NIEPODLEGŁOŚCI

     •  W tym roku Święto Niepodległości nasza szkoła obchodziłą wyjątkowo! Zaczynając od wspólnego odśwpiewania Hymnu, poprzez utworzenie żywej flagi Polski, aż po uroczyste apele z okazji tego Święta. 

      Apele zarówno dla klas młodszych jak i starszych swoim przemówieniem rozpoczęła Pani Dyrektor - Ewa Kowalczyk, potem klasy starsze obejrzały piękne i chwytające za serce, ale skłaniające do przemyśleń przedstawienie przygotowane przez Pana Rafała Sendykę i Panią Annę Gajewską oraz grupę uczniów z klas 6, 7 i 8, całośc została uświetniona przez szkolny Chór pod kierownictwem Pani Olgi Mek! Klasy młodsze miały okazję obejrzeć, to co przygotowali Pani Anna Stańczak wraz z uczniami 3 klasy! Wszyscy z zaciekawieniem oglądali kolegów i koleżanki! Dwa apele należy uznać za wyśmienite i zakończone sukcesem!

       

       

      To było cudowne świętowanie... ciekawe co przyniesie 102. rocznica NIEPODLEGŁOŚCI, która jest dla nas - Polaków tak ważna!

       

     • Bogowie GRECCY!

     • Jak co roku uczniowie klasy 5 przygotowali z Panią Sarą Skelton lekcje historii dla klas młodszych. Tematem lekcji była mitologia starożytnych Greków. Przebrani za Boginie i Bogów uczniowie klasy 5b chodzili po szkole i opowiadali o prezentowanych przez siebie bóstwach.

     • Niepodległość!

     • Historię Polski, poznajemy między innymi dzięki obchodzonych corocznie rocznicom. W szkołach zawsze mamy okazję świętować dwa wydarzenia: rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości i uchwalenia konstytucji 3 Maja. W listopadzie przypominamy sobie wydarzenia przez które doszło do utraty niepodległości przez Polskę na 123 lata,i o jej powrocie na mapę Europy. W tym roku poza apelem na parę dni przed 11.11 utworzyliśmy żywą flagę Polski. Uczniowie i kadra szkolna w czwartek 07.11.2019 założyła biały lub czerwony strój i stworzyliśmy  12 zdjęć  żywej biało czerwonej flagi. Zdjęcia już wiszą i zostaną do końca listopada na holu korytarza szkolnego na 1 piętrze

     • Szkoła do HYMNU!

     • 8 listopada 2019r. nasza Szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu" organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży

      Z okazji Święta Niepodległości - szczególnego dnia dla każdego Polaka - społeczność szkolna zebrała się razem w sali gimnastycznej o symbolicznej godzinie 11:11 i wspólnie odśpiewała Hymn Rzeczypospolitej Polskiej!

       

     • Czas zadumy i ....radości?

     • Codziennie się coś dzieje, zmienia, a uczniowie udowadniają, ze szkoła to nie tylko nudna "buda", ale miejsce w którym należy znaleźć czas na refleksje, zadumę, zabawę i radość. Tak jak w życiu dorosłego różne chwile i emocje się ze sobą przeplatają, tak i przeplatają się one w życiu uczniów i każdy ma prawo do indywidualnego ich przeżywania . Zeszły tydzień pokazał jak różnie można podejść do listopadowego święta. Na niektórych lekcjach rozmawiano o zmarłych, wspominano znane osoby, które odeszły. Uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami przygotowali i przynieśli do szkoły wspaniałe poczęstunki, aby wspólnie cieszyć się z życia, a niektórzy odważnie przyszli przebrani za tajemnicze postacie. Serdecznie dziękujemy za angażowanie się w życie szkolne.