• ZIMA W MIEŚCIE 2019

     • Program „Zima w Mieście 2019” dla uczniów warszawskich szkół realizowany będzie w terminie od 28 stycznia do 8 lutego 2019 r. w wybranych szkołach na terenie Dzielnicy Mokotów.

       

      Zapisy do programu rozpoczną się 4 grudnia 2018 r. za pośrednictwem strony internetowej.  Adres strony zostanie podany w późniejszym terminie.  

      Z programu mogą korzystać uczniowie warszawskich szkół oraz uczniowie uczęszczający do szkół poza Warszawą, mający stałe miejsce zamieszkania (zameldowania) w Warszawie. Mogą Państwo zapisywać dzieci do każdej szkoły na terenie Warszawy, która realizuje program „Zima w Mieście 2019”

      Wszystkie zajęcia dla dzieci są bezpłatne.

      Więcej informacji można znaleźć na stronie Dzielnicy Mokotów: http://www.mokotow.waw.pl

      oraz na stronie Biura Edukacji m.st. Warszawy: http://www.edukacja.warszawa.pl

      Dzienna stawka żywieniowa dla uczestnika programu wynosi 7 zł.

     • 100 lat NIEPODLEGŁEJ

     • Dnia 9 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100 lat Niepodległości Polski. 

      Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru, a punktualnie o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała Hymn Polski #RazemDlaNiepodległej

      Apel został przygotowany przez panią Sahrę Skelton wraz z uczniami klas V - VI, a o oprawę muzyczną zadbała pani Olga Mek wraz ze szkolnym chórem

      Tego samego dnia odbył się również apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości dla klas 0 - III, przygotowany przez klasę 3A  w reżyserii pani Katarzyny Chyli - wychowawcy tej klasy. 

      Zarówno podczas jednego i drugiego uroczystego spotkania zostały wręczone nagrody dla zwycięzców w konkursie recytatorskim "Polska - MOJA OJCZYZNA" oraz "Pocztówka dla Powstańca".

     • Konkurs recytatorski "POLSKA - MOJA OJCZYZNA"

     • W  czwartek  25 października 2018r. odbył się w naszej szkole Konkurs  Poezji Patriotycznej          „ Polska – moja Ojczyzna” . Zgłosili się uczniowie klas młodszych oraz klas IV- VII. Każdy uczestnik zaprezentował jeden  wybrany przez siebie utwór  o tematyce patriotycznej. Jury w składzie:  Pani Violetta Górczyńska, Pani Ewa Jagodowska , Pani Katarzyna Chyla, Pani Bożena Paszczyk oceniało opanowanie tekstu, dykcję, dobór i rozumienie tekstu oraz ekspresję wypowiedzi. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani. I jak to podczas konkursów bywa jedni mieli  ogromna tremę , inni stojąc  na scenie  czuli się jak „ryba w wodzie”. Wiersze były recytowane pięknie. Atmosfera na  sali podniosła, bo  tematyka utworów niosła  uczucia i emocje dotyczące  miłości, szacunku i podziwu dla rodzinnego kraju .Poprzez ten konkurs  chcemy włączyć się w obchody  tak ważnej  dla każdego Polaka rocznicy  – w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 

     • Temat lekcji: Mitologia Grecka - Bogowie Olimpu

     • 26 października uczniowie klasy 5B przebrali się na lekcji historii za bogów greckich. Wraz z nauczycielem chodzili po szkole i opowiadali w paru zdaniach o postaci którą reprezentują młodszym kolegom.

    • Ogłoszenie nr 640862-N-2018 z dnia 2018-10-25 r.
     • Ogłoszenie nr 640862-N-2018 z dnia 2018-10-25 r.

      • Miasto Stołeczne Warszawa - Szkoła Podstawowa nr 157 im. Adama Mickiewicza: Dostawa energii cieplnej do budynków Szkoły Podstawowej nr 157 im. Adama Mickiewicza przy ul. Kazimierzowskiej 16, 02-589 i przy ul. Tynieckiej 25, 02-615 Warszawa w okresie 01-01-2019 r. -31.12.2019 r.
    • "Zdrowa kanapka"
     • "Zdrowa kanapka"

     • Od października nasza szkoła bierze udział w dzielnicowym projekcie "Zdrowa kanapka", który obejmuje wszystkich uczniów z klas I - III. Dzieci codziennie jedzą świeżo przygotowane kanapki. 

       

      Projekt trwa do 31 marca 2019r. Celem projektu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych  oraz wyrównywanie szans edukacyjnych