• Rodzaje pomocy socjalnej

Termin składania wniosków

Kogo dotyczy

Kryterium przyznania

„Wyprawka szkolna” - dofinansowanie podręczników i materiałów edukacyjnych

do 11 września 2017 r.

uczeń klasy II i III szkoły podstawowej, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, w przypadku gdy nie korzysta z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra

posiadanie orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego

Stypendium szkolne

Do 15 września 2017 r.

uczniów klas I-VII

Dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 514zł. ( nie wlicza się świadczenia wychowawczego 500+)

Zasiłek szkolny

uczniów klas I - VII

Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego.

Stypendium

„Posiłek dla ucznia”

wszystkich uczniów

Stypendium może być przyznane uczniowi znajdującemu się  trudnej sytuacji materialnej bądź w uzasadnionych przypadkach losowych, w sytuacji gdy nie jest możliwe uzyskanie dofinansowania z OPS.