• ARCHIWUM WIADOMOŚCI ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Od roku szkolnego 2023/2024 w szkole nie tworzy się oddziału przedszkolnego.

• Ramowy plan dnia w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2022/2023

• 07.11.2022 17:48
        • Poniżej przedstawiamy ramowy plan dnia w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2022/2023

• Ramowy plan dnia w oddziale przedszkolnym
          w roku szkolnym 2022/2023

07:30-08:30

Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne według zainteresowań lub inspirowane przez nauczyciela. Gry i zabawy dydaktyczne, konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, badawcze, wyzwalające aktywność twórczą i ekspresję. Zabawy integrujące grupę, służące kształtowaniu umiejętności społecznych dzieci, zgodne funkcjonowanie w zabawie. Praca indywidualna/grupowa – działania wspierające rozwój dziecka. Ćwiczenia poranne. Porządkowanie sali. Przygotowanie do śniadania. Rozwijanie umiejętności samoobsługowych, wdrażanie zasad higieny.

08:30-09:00

Śniadanie – Doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku, kulturalnego zachowania się przy stole, zachowania prawidłowej postawy, porządku wokół siebie. Wdrażanie do czynności porządkowych i higienicznych po zakończeniu śniadania.

09:00-10:00

Zajęcia dydaktyczne wspierające całościowy rozwój dziecka, będące realizacją wybranych treści z programu wychowania  przedszkolnego.

10:00-11:30

Zabawy swobodne na placu zabaw (boisko szkolne), spacery, obserwacje przyrodnicze, zabawy w sali (w zależności od pory roku i warunków atmosferycznych). Przygotowanie do obiadu: czynności porządkowe i higieniczne.

11:30-12:00

Obiad – Doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku,    kulturalnego zachowania się przy stole, zachowania prawidłowej postawy oraz prawidłowego posługiwania się sztućcami, porządku wokół siebie. Wdrażanie do czynności porządkowych i higienicznych po zakończeniu obiadu.

12:00-12:30

Odpoczynek poobiedni – słuchanie bajek, wybranych pozycji z literatury dziecięcej, słuchowisk, muzyki relaksacyjnej.

12:30-14:30

Tworzenie sytuacji edukacyjnych rozwijających indywidualne cechy, zdolności i zainteresowania. Gry i zabawy ruchowe, manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, integracyjne i inne wg zainteresowań. Zajęcia  plastyczne/artystyczne. Zabawy na świeżym powietrzu, spacery (w zależności od pory roku i warunków atmosferycznych). Przygotowanie do podwieczorku: czynności porządkowe i higieniczne.

14.30-15:00

Podwieczorek – Doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku, kulturalnego zachowania się przy stole, zachowania prawidłowej postawy, porządku  wokół siebie. Wdrażanie do czynności porządkowych i higienicznych po zjedzeniu podwieczorku.

15:00-16:30

Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in.: zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe, zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe. Ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych. Zabawy dowolne na świeżym powietrzu(w zależności od pory roku i warunków atmosferycznych). Prace porządkowe w kącikach tematycznych. Słuchanie bajek, wybranych pozycji z literatury dziecięcej, słuchowisk, muzyki relaksacyjnej. Rozchodzenie się dzieci.

*Na wszystkich uroczystościach w szkole obowiązuje strój galowy (biała bluzka/koszula i granatowa spódniczka/spodnie).

*Ramowy rozkład dnia jest tylko ramą dnia i może ulec zmianie.