• ARCHIWUM WIADOMOŚCI ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Od roku szkolnego 2023/2024 w szkole nie tworzy się oddziału przedszkolnego.

• Muzyczny Kapelusz Pani Jesieni

• 26.10.2022 16:49
        • W środę 19 października w naszej szkole odbył się koncert muzyczny w wykonaniu artystów z  Agencji Muzycznej „Bella Musica”. Podczas koncertu usłyszeliśmy muzyczną opowieść „Kapelusz Pani Jesieni”.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Rudzka
        • W środę 19 października w naszej szkole odbył się koncert muzyczny w wykonaniu artystów z  Agencji Muzycznej „Bella Musica”. Podczas koncertu usłyszeliśmy muzyczną opowieść „Kapelusz Pani Jesieni”, którą w bardzo ciekawy sposób snuła pani Izabela Kazimierska.

Tematem przewodnim spotkania był instrument dęty  – AKORDEON. Dzieci miały możliwość zapoznać się z jego budową i usłyszeć w jak różnorodny sposób może brzmieć ten niezwykły instrument. Mogliśmy także przyjrzeć się z bliska heligonce, która jest dużo mniejsza od akordeonu. Heligonka, to jeden z najstarszych typów akordeonów. Pierwsze wzmianki o tym instrumencie pochodzą z czasów słynnego słowackiego zbójnika Juraja Janosika z Terchovej.  Spotkanie z artystami zakończyło się wspólną zabawą taneczną przy akompaniamencie akordeonu.