• Regulamin

• R E G U L A M I N

BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 157 W WARSZAWIE

I. Postanowienia ogólne:

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy  uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły oraz rodzice.

2. Czytelnicy mają prawo do bezpłatnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

3. Biblioteka udostępnia swoje zbiory w czasie zajęć dydaktycznych zgodnie z organizacją roku szkolnego.

4. Czytelnik odpowiada materialnie za wypożyczone przezsiebie książki

5. W nbibliotece nlezy achować ciszę i porządek.

II. Regulamin wypożyczalni:

1 Czytelnik może wypożyczać wyłącznie na swoje nazwisko.

2. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki na okres jednego miesiąca.

3. Czytelnik może zarezerwować potrzebną mu pozycję.

4. Korzystający z biblioteki zobowiązani są do dbałości o wypożyczone książki.

5. Wobec czytelników przetrzymujących książki stosuje się wstrzymanie wypożyczeń aż do momentu zwrócenia zaległych pozycji.

6. W przypadku zniszczenia lub zgubienia książki czytelnik musi zwrócić taką samą pozycję albo inną wskazanąprzez bibliotekarza.

7. Wszystkie wypożyczone książki powinny być zwrócone 2 tygodnie przed końcem roku szkolnego.

8. Czytelnicy opuszczający szkołę(uczniowie, pracownicy) zobowiązani są do pobrania zaświadczenia potwierdzającego zwrot materiałów wy[pożyczonych z biblioteki.

R E G U L A M I N

WYPOŻYCZENIA BEZPŁATNYCH PODRĘCZNIKÓW

ORAZ MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH SŁUŻĄCYCH DO REALIZACJI PODSTAWY PROGRAMOWEJ

1. Podręczniki oraz materiały edukacyjne służące do realizacji podstawy programowej gromadzone są w bibliotece szkolnej i bezpłatnie wypożyczane kolejnym trzem rocznikom na okres danego roku szkolnego.

2. Materiały ćwiczeniowe przechodzą na własność ucznia.

3. Uczeń ma obowiązek zwrócić podręcznik w wyznaczonym terminie (koniec zajęć dydaktycznych lub zakończenie kolejnej części podręcznika, jeśli takie są).

4.Uczeń opuszczający szkołę zobowiązany jest do zwrotu wypożyczonych podręczników.

5. Podręczniki są własnością społeczną, uczniowie mają obowiązek je szanować, chronić przed zniszczeniem i zgubieniem.

6. Obowiązkiem ucznia jest obłożyć wypożyczony podręcznik w okładkę papierową lub plastikową i podpisać w wyznaczonym miejscu imieniem, nazwiskiem oraz numerem klasy, do której uczeń chodzi.

7. W podręczniku lub materiałach edukacyjnych uczeń nie może wykonywać dodatkowych rysunków, oznaczeń, podkreśleń przy użyciu ołówka, długopisu, pióra, zakreślacza lub kredek. Rysowanie, malowanie, wypełnianie, uzupełnianie, podkreślanie, zaznaczanie, zalanie, potarganie, wyrwanie kartek z podręcznika lub materiału edukacyjnego uznane jest za ich zniszczenie lub uszkodzenie.

8. Za zniszczenie lub uszkodzenie uważa się również zniszczenie okładki, rogów książki oraz grzbietu.

9. Książka, do której dołączona jest płyta CD musi zostać zwrócona w komplecie.

10. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręcznika uczeń zgłasza zaistniały fakt do wychowawcy i nauczyciela bibliotekarza. Dalsze postępowanie wyznaczają szczegółowe procedury (załącznik dostępny w bibliotece).

11. Uczeń nie otrzyma kolejnych podręczników lub ich części do czasu rozliczenia się z poprzednio wypożyczonych.