• Samorząd uczniowski

•   Samorząd Uczniowski

Samorząd uczniowski stanowi nieodłączną część naszej szkoły.

Tworzą go wszyscy uczniowie, którzy posiadają prawo do działania w szkole i w środowisku lokalnym.

Ty, Twoje koleżanki i koledzy- wszyscy jesteście członkami samorządu uczniowskiego i macie prawo angażować się w jego prace!!!

Każdy z Was ma prawo do realizacji swoich pomysłów.

Aktywnie działając w samorządzie szkolnym:

- macie wpływ na to co dzieje się w szkole,

- rozwijacie swoje pasje i zainteresowania,

- macie szansę wykazać się kreatywnością,

- uczycie się współpracy w grupie,

- zdobywacie nowe doświadczenia,

- bierzecie udział w kreowaniu szkolnej rzeczywistości,

- tworzycie demokratyczną szkoły!

ROK SZKOLNY 2017/2018

działania Samorządu Uczniowskiego!

- Samorząd Uczniowski przystąpił do projektu "Samorządna Młodzież 2.0" organizowanym przez Fundację Civis Polonus.
          Celem projektu jest zwiększenie samorządności wśród uczniów. Ukazanie możliwości, które daje budżet partycypacyjny i jak odpowiednio i skutecznie należy działać lokalnie!

- Ochody Święta Niepodległości - 11.11.2017r.

- odbył się uroczysty apel przygotowyany przez nauczyciela historii - p. Sharę Skelton
               - klasy IV - VII przygotowały plakaty pt. "Wolność to..."

- Dzień Edukacji Narodowej

- uczniowie wręczyli Nauczycielom i Pracownikom niepedagogicznym laurki z życzeniami!
              - odbył się apel z okazji tego święta połączony ze ślubowaniem Pierwszoklasistów!

Jeszcze raz życzymy wszytskim Nauczycielom i Pracownikom wszystkiego co najlepsze!!! heart  wink

- Pierwsze zebranie Samorządu Uczniowskiego!

- ustaliliśmy plan pracy SU na bieżący rok szkolny;
              - uczniowie dowiedzieli się jakie są ich prawa i obowiązki i co mogą zrobić jako Samorząd

- zbiórka artykułów na rzecz dzieci ze szkoły w Nakle

ROK SZKOLNY 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 Samorząd Uczniowski organizował następujące wydarzenia:

Dzień Warzyw i Owoców (akcja mająca na celu promowanie wsród uczniów zasad zdrowego żywienia)

________________________________________________________________________________________________________

Podsumowanie akcji "Góra grosza"

I miejsce klasa IIIb (138,20)

II miejsce klasa Va (88,19)

III miejsce klasa IIIa (36,21)

IV miejsce klasa "0a" (30,21)

V miejsce klasa IIa (29,70)

VI miejsce klasa IVb (98,93)

VII miejsce klasa IIc (5,81)

VIII miejsce klasa Vb (2,16)

Dziękujemy również Pani Hani Ryczan za dołączenie się do tegorocznej zbiórki.

Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska akcja zostanie zakończona 30 listopada.

Dzieci z naszej szkoły aktywnie zaangażowły się w pomoc naszym czworonożnym przyjaciołom przynosząc do szkoły karmę dla zwierząt. Wśród przyniesionych rzeczy znlazły się również ciepłe kocyki i zabawki :). W imieniu SU dziękuję wszystkim dzieciom, rodzicom i pracownikom szkoły uczestniczących w aktywnej zbiórce.

Zebraną żywności i inne prezenty przkazaliśmy do Domu Tymczasowego i Przytuliska Azylu Pod Psim Aniołem w miejscowości Krogule.

19 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się "kiermasz bożonarodzeniowy". Dzieci pod opieką nauczycieli sprzedawały własnoręcznie przygotowane ozdobny świąteczne i drobne przedmioty przekazane na kiermasz. Samorząd Uczniowski razem z klasą IVb był odpowiedzialny za poprowadzenie kawiarenki, w której serwowane były przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców.

W czasie imprezy udało się nam uzbierać kwotę 2636 zł. Pieniądze zostały przekazane Radzie Rodziców na poczet zakupu szafek dla uczniów naszej szkoły.

Wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie osobom serdecznie dziękujemy!!!

W roku szkolnym nasza szkoła brała udział w akcji "Góra grosza". Zbiórka pieniędzy została przeprowadzona w formie konkursy klasowego.

Podsumowanie akcji "Góra grosza"

I miejsce klasa IIIb (138,20)

II miejsce klasa Va (88,19)

III miejsce klasa IIIa (36,21)

IV miejsce klasa "0a" (30,21)

V miejsce klasa IIa (29,70)

VI miejsce klasa IVb (8,93)

VII miejsce klasa IIc (5,81)

VIII miejsce klasa Vb (2,16)

Dziękujemy również Pani Hani Ryczan za dołączenie się do tegorocznej zbiórki.