Samorząd uczniowski skład SU

W naszej szkole działa Samorząd Uczniowski, który tworzą wszyscy uczniowie.

Jego władzami są samorządy klasowe na szczeblu klas i rada uczniowska na szczeblu szkoły.

Wybory do rady uczniowskiej są tajne, bezpośrednie i równe. Jej kadencja trwa jeden rok.

Wraz z nauczycielem opiekunem rada uczniowska ustala program działania na cały rok  szkolny. Nauczycielm opikującym się Samorządem Uczniowskim jesr Pani Ewa Gwardencka - Urbańska.

Organizujemy dyskoteki, imprezy klasowe i szkolne, bierzemy też udział w imprezach
i akcjach pozaszkolnych.

Przeprowadzamy konkursy. Najlepszych  nagradzamy.

W bieżącym roku szkolnym Samorząd Uczniowski organizował następujące wydarzenia:

Dzień Warzyw i Owoców (akcja mająca na celu promowanie wsród uczniów zasad zdrowego żywienia)

________________________________________________________________________________________________________

Podsumowanie akcji "Góra grosza"

I miejsce klasa IIIb (138,20)

II miejsce klasa Va (88,19)

III miejsce klasa IIIa (36,21)

IV miejsce klasa "0a" (30,21)

V miejsce klasa IIa (29,70)

VI miejsce klasa IVb (98,93)

VII miejsce klasa IIc (5,81)

VIII miejsce klasa Vb (2,16)

Dziękujemy również Pani Hani Ryczan za dołączenie się do tegorocznej zbiórki.

Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska akcja zostanie zakończona 30 listopada.

Dzieci z naszej szkoły aktywnie zaangażowły się w pomoc naszym czworonożnym przyjaciołom przynosząc do szkoły karmę dla zwierząt. Wśród przyniesionych rzeczy znlazły się również ciepłe kocyki i zabawki :). W imieniu SU dziękuję wszystkim dzieciom, rodzicom i pracownikom szkoły uczestniczących w aktywnej zbiórce.

Zebraną żywności i inne prezenty przkazaliśmy do Domu Tymczasowego i Przytuliska Azylu Pod Psim Aniołem w miejscowości Krogule.

19 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się "kiermasz bożonarodzeniowy". Dzieci pod opieką nauczycieli sprzedawały własnoręcznie przygotowane ozdobny świąteczne i drobne przedmioty przekazane na kiermasz. Samorząd Uczniowski razem z klasą IVb był odpowiedzialny za poprowadzenie kawiarenki, w której serwowane były przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców.

W czasie imprezy udało się nam uzbierać kwotę 2636 zł. Pieniądze zostały przekazane Radzie Rodziców na poczet zakupu szafek dla uczniów naszej szkoły.

Wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie osobom serdecznie dziękujemy!!!

W roku szkolnym nasza szkoła brała udział w akcji "Góra grosza". Zbiórka pieniędzy została przeprowadzona w formie konkursy klasowego.

Podsumowanie akcji "Góra grosza"

I miejsce klasa IIIb (138,20)

II miejsce klasa Va (88,19)

III miejsce klasa IIIa (36,21)

IV miejsce klasa "0a" (30,21)

V miejsce klasa IIa (29,70)

VI miejsce klasa IVb (8,93)

VII miejsce klasa IIc (5,81)

VIII miejsce klasa Vb (2,16)

Dziękujemy również Pani Hani Ryczan za dołączenie się do tegorocznej zbiórki.

• Szkoła Podstawowa nr 157 w Warszawie
    ul. Kazimierzowska 16