• Z życia Samorządu Uczniowskiego

• ROK SZKOLNY 2018/2019

Dnia 12.10 Zarząd samorządu uczniowskiego złożył życzenia w imieniu całej społeczności szkolnej wszystkim praconikowm szkoły. Wręczono kartki i słodkie co nieco. To był pracowity, ale bardzo miły dzień!

Duży samorząd przygotwał plakaty z życzeniami,

na których podpisali się uczniowie.

Mały samorząd pod przewodnictwem Pani Anny Stańczak

oraz Pani Małgorzaty Partak wykonał piękne kartki.

Dzięki pedagogowi szkolnemu, Pani Dorocie Strojnowskiej, cała społeczność szkolna mogła wziąć udział w konkursie na najładniejszą kartkę dla Powstańca. Dzięki tej akcji wiemy więcej o historii naszego kraju i uczymy się szacunku do ludzi, którzy wykazali się odwagą stając w obronie ojczyzny.

W dniu 10.10 odbyło się pierwsze spotkanie zarządu SU. Wybrano władze oraz opiekunów (szczegóły w zakładce Skład Samorządu Uczniowskiego). Omówiliśmy Plan Pracy. Członkowie podjęli pierwsze decyzje i zaczynają działać. Opiekunowie obiecali, iż będą wspierać wysiłki tych, którzy zdecydowali się na przewodniczenie społeczności szkolnej.

Dnia 21.09 odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie odbyło się na 4 lekcji. Wzięli w nim udział wszyscy obecni uczniowie klas 4-8, nauczyciele oraz Dyrekcja Szkoły. W pozytywnej atmosferze wybraliśmy dziesięć osób.

Kandydaci zaprezentowali swoje pomysły na plakatach wyborczych.

ROK SZKOLNY 2017/2018

działania Samorządu Uczniowskiego!

- Samorząd Uczniowski przystąpił do projektu "Samorządna Młodzież 2.0" organizowanym przez Fundację Civis Polonus.
          Celem projektu jest zwiększenie samorządności wśród uczniów. Ukazanie możliwości, które daje budżet partycypacyjny i jak odpowiednio i skutecznie należy działać lokalnie!

- Ochody Święta Niepodległości - 11.11.2017r.

- odbył się uroczysty apel przygotowyany przez nauczyciela historii - p. Sharę Skelton
               - klasy IV - VII przygotowały plakaty pt. "Wolność to..."

- Dzień Edukacji Narodowej

- uczniowie wręczyli Nauczycielom i Pracownikom niepedagogicznym laurki z życzeniami!
              - odbył się apel z okazji tego święta połączony ze ślubowaniem Pierwszoklasistów!

Jeszcze raz życzymy wszytskim Nauczycielom i Pracownikom wszystkiego co najlepsze!!! heart  wink

- Pierwsze zebranie Samorządu Uczniowskiego!

- ustaliliśmy plan pracy SU na bieżący rok szkolny;
              - uczniowie dowiedzieli się jakie są ich prawa i obowiązki i co mogą zrobić jako Samorząd

- zbiórka artykułów na rzecz dzieci ze szkoły w Nakle

ROK SZKOLNY 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 Samorząd Uczniowski organizował następujące wydarzenia:

Dzień Warzyw i Owoców (akcja mająca na celu promowanie wsród uczniów zasad zdrowego żywienia)

________________________________________________________________________________________________________

Podsumowanie akcji "Góra grosza"

I miejsce klasa IIIb (138,20)

II miejsce klasa Va (88,19)

III miejsce klasa IIIa (36,21)

IV miejsce klasa "0a" (30,21)

V miejsce klasa IIa (29,70)

VI miejsce klasa IVb (98,93)

VII miejsce klasa IIc (5,81)

VIII miejsce klasa Vb (2,16)

Dziękujemy również Pani Hani Ryczan za dołączenie się do tegorocznej zbiórki.

Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska akcja zostanie zakończona 30 listopada.

Dzieci z naszej szkoły aktywnie zaangażowły się w pomoc naszym czworonożnym przyjaciołom przynosząc do szkoły karmę dla zwierząt. Wśród przyniesionych rzeczy znlazły się również ciepłe kocyki i zabawki :). W imieniu SU dziękuję wszystkim dzieciom, rodzicom i pracownikom szkoły uczestniczących w aktywnej zbiórce.

Zebraną żywności i inne prezenty przkazaliśmy do Domu Tymczasowego i Przytuliska Azylu Pod Psim Aniołem w miejscowości Krogule.

19 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się "kiermasz bożonarodzeniowy". Dzieci pod opieką nauczycieli sprzedawały własnoręcznie przygotowane ozdobny świąteczne i drobne przedmioty przekazane na kiermasz. Samorząd Uczniowski razem z klasą IVb był odpowiedzialny za poprowadzenie kawiarenki, w której serwowane były przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców.

W czasie imprezy udało się nam uzbierać kwotę 2636 zł. Pieniądze zostały przekazane Radzie Rodziców na poczet zakupu szafek dla uczniów naszej szkoły.

Wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie osobom serdecznie dziękujemy!!!

W roku szkolnym nasza szkoła brała udział w akcji "Góra grosza". Zbiórka pieniędzy została przeprowadzona w formie konkursy klasowego.

Podsumowanie akcji "Góra grosza"

I miejsce klasa IIIb (138,20)

II miejsce klasa Va (88,19)

III miejsce klasa IIIa (36,21)

IV miejsce klasa "0a" (30,21)

V miejsce klasa IIa (29,70)

VI miejsce klasa IVb (8,93)

VII miejsce klasa IIc (5,81)

VIII miejsce klasa Vb (2,16)

Dziękujemy również Pani Hani Ryczan za dołączenie się do tegorocznej zbiórki.