• Opis rodziny

• Pani Alicja (45 l.) samotnie wychowuje czwórkę dzieci: Dawida (15 l.), Dominika (14 l.), Mateusza (12 l.) oraz Zuzię (10 l.).

Rodzina mieszka w małym jednopokojowym mieszkaniu z przechodnią kuchnią. Od czasu jak mąż pani Alicji wyjechał i zerwał kontakt z rodziną cały trud wychowania czwórki dzieci spadł na panią Alicję. Pani Alicja pracuje dorywczo jako pomoc kuchenna, ale od stycznia liczy na umowę o pracę co ustabilizuje trochę sytuację finansową . Obecnie rodzina utrzymuje się z pensji pani Alicji (1500 zł) oraz pieniędzy z fundusz alimentacyjnego. Po odliczeniu kosztów na jednego członka rodziny przypada ok 480zł. Pani Alicja w miarę możliwości spłaca dług, który narósł za niepłacone rachunki za wodę.

Pomimo niełatwej sytuacji pani Alicja stara się zapewnić dzieciom jak najlepsze dzieciństwo. Cała czwórka bardzo lubi sport. Dawid trenuje box tajski. Młodsi Mateusz i Dawid uwielbiają piłkę nożną i marzą im się profesjonalne treningi. Mama uzależniła to jednak od wyników w nauce. Zuzia lubi taniec. Za przykładem braci chciałaby też zapisać się do żeńskiej drużyny piłki nożnej. Cała czwórka należy do Ochotniczej Straży Pożarnej z czego są bardzo dumni. Bardzo cieszą ich zbiórki i ćwiczenia tam się odbywające.