• Ważne informacje dot. wypełniania wniosków

• Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2017/2018 należy złożyć w szkole do 15 września 2017 r.
          • Dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć kwoty 514,00 zł, przy czym do dochodu nie wliczamy świadczenia 500+.
          • Przekroczenie kryterium dochodowego jest równoznaczne z odmową otrzymania stypendium.
          • Na drugiej  stronie wniosku należy wpisać wszystkich członków rodziny, dochody każdej z osób i obliczyć dochód przypadający na jedną osobę.
          • Kwoty wpisane na drugiej stronie wniosku powinny być identyczne jak w oświadczeniu o dochodach.
          • Wysokość dochodu powinna być podana w kwocie netto.
          • W  przypadku rozbieżności dotyczących adresu zameldowania i adresu zamieszkania należy załączyć wyjaśnienie oraz dokumenty potwierdzające miejsce zamieszkania ucznia (np. umowa najmu mieszkania, zaświadczenie z Wydziału Ewidencji Ludności, zaświadczenie z bursy lub oświadczenie o miejscu zamieszkania - wzór w załączniku).
          • Osoby bezrobotne powinny przedłożyć aktualne (z sierpnia) zaświadczenie z urzędu pracy o statusie bezrobotnego, a jeżeli nie posiadają takiego zaświadczenia, powinny napisać oświadczenie.
          • Wysokość dochodu powinna być podana w kwocie netto.
          • Jeśli wnioskodawca w sierpniu przekroczył kryterium dochodowe, ale utracił pracę,  podaje dochód z września.
          • Uczeń, który mieszka poza Warszawą, składa wniosek w gminie, w której zamieszkuje.
          • Nie używamy korektora; jeśli ktoś się pomyli, to należy to przekreślić i zaparafować.