• Dziecko + Internet = ???
     • Dziecko + Internet = ???

     • Obecnie niemalże każdy posiada wiedzę o tym, że długie przesiadywanie przed komputerem czy ze smartfonem w ręku jest szkodliwe i niebezpiecznie, szczególnie w przypadku dzieci. 

      Z drugiej strony Internet to nie tylko praktycznie nieograniczone źródło informacji, idealny sposób komunikowania się oraz pracy i nauki.

      Jak zatem znaleźć złoty środek?

      Odpowiedź na to pytanie w znajdziecie Państwo w nowym wpisie w zakładce "Wychowanie - wspólna sprawa".

     • WITAMY WIOSNĘ w Centrum Nauki Kopernik

     • KLASY 1A, 2A i 2B

      powitały wiosnę odwiedzając w dniach 21 i 22 marca Centrum Nauki Kopernik.

      Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, odkryliśmy świat przyrody i poszerzyliśmy naszą wiedzę w wielu dziedzinach.

      Okazało się jednak, że jedna wizyta w tym miejscu to zdecydowanie zbyt mało aby doświadczyć, dotknąć i poeksperymentować ze wszystkim dlatego obiecujemy, że jeszcze tu wrócimy.

       

     • WOŚP - my też tam byliśmy!!

     • Nasza reprezentacja pod kierownictwem Pani Ewy Pierścieniak udała się do Strefy Ratujemy i Uczymy Ratować WOŚP na Placu Defilad. TYTUS, EDGAR, ANTEK G. i ANTEK J., ERNEST, MARYSIA, IGOR, PAWEŁ, RÓŻA z klasy 1A przy wsparciu piątki uczniów z klasy 3A: FABIANA, JANA, ANASTAZJI, NATALKI, MICHAŁA oraz JURKA z klasy 5B, OLI z klasy 6A, WIKTORII z klasy 4C, JANKA z klasy 4A, JULKI z klasy 4B, rodziców i rodzeństwa,

       

      Braliśmy udział w pierwszym wejściu telewizyjnym  - Rozpoczęcie 27 Finału WOŚP.

      W godz. 8:00-8:45 weszliśmy do Studia Telewizyjnego. Była to wielka biała kula pod Pałacem Kultury i Nauki. Trafiliśmy na pierwsze wejście telewizyjne i rozpoczęcie 27 Finału to zawsze taka piękna chwila.

      W godz. 9:00-11:00 byliśmy w strefie ratownictwa "Ratujemy i Uczymy Ratować"..
      W strefie Ratownictwa czekały na dzieci atrakcje takie jak:
      -  nauka pierwszej pomocy z Instruktorami WOŚP
      -  premiera gry Pierwsza Pomoc wraz z naszym Partnerem wydawnictwem Hippocamus
      - sprawdzenie swoich umiejętności pierwszo pomocowych w wirtualnej rzeczywistości VR
      - oraz wiele innych niespodzianek....

       

      Na pamiątkę otrzymaliśmy dla szkoły grę: Pierwsza Pomoc! Zostały nam jeszcze identyfikatory GOŚĆ WOŚP i ogrom wspaniałych wspomnien! 

       

      Pozdrawiamy ORKIESTROWO!

    • Zaproszenie dla rodziców uczniów kl. 8 i 3 gimnazjum
     • Zaproszenie dla rodziców uczniów kl. 8 i 3 gimnazjum

     • 19.02.2019 r. o godz. 17:30 w budynku przy ul. Tynieckiej 25 (sala gimnastyczna) odbędzie się szkolenie z doradztwa zawodowego „Jak wspierać dziecko w projektowaniu kariery?”.

      Szkolenie poprowadzą pracownicy z Centrum Rozwoju Doradztwa zawodowego.

      Serdecznie zapraszamy

    • Wesołych Świąt Szczęśliwego Nowego Roku 2019
     • Wesołych Świąt Szczęśliwego Nowego Roku 2019

     • Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia.Niech radość, wewnętrzny spokój i wyjątkowa atmosfera towarzyszą Państwu każdego dnia, a nadchodzący Nowy Rok obfituje w sukcesy osobiste i zawodowe oraz przyniesie wiele satysfakcji.

      Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 157

     • Wizyta Świętego Mikołaja w NASZEJ SZKOLE!

     • W Mikołajki wszystkie dzieci czekały na swojego ulubionego Świętgo Mikołaja.. niestety z powodu złych warunków pogodowych Mikołajowi nie udało się do nas dotrzeć, ale ku zdumieniu wszystkich uczniów udało mu się nas odwiedzic 21 grudnia, w czasie świąteczych spotkań klasowych!!

      W tym roku Mikołaj przypominał dzieciom, że najlepszy prezent jaki możemy sprawić innym to dobro dla drugiej osoby! Święty Mikołaj przyniósł ze sobą małe słodkie prezenciki, a w rolę elfów tym razem wcieliła się niezastąpiona Rada Rodziców, za co w imieniu Mikołaja serdecznie dziękujemy!

       

      Uczniowie bardzo się ucieszyli na widok Świętego! Niektóre klasy razem z Mikołajem śpiewały świąteczne piosenki, inne - recytowały piękne wierszyki. 

       

      Odwiedziwszy wszystkie klasy, Mikołaj się z nami pożegnał, życząc wesołych świąt! 

      Obiecał, że w przyszłym roku znowu się zobaczymy... !!

     • Świąteczny apel! - WESOŁYCH ŚWIĄT!

     • Ostatnie szkolne spotkanie w 2018r. zostało zorganizowane przez naszą wspaniałą GRUPĘ TEATRALNĄ, CHÓR i DZWONECZKI z młodszych klas! 

      Pani Dyrektor Barbara Dąbrowska złożyła wszystkim uczniom i nauczycielom życzenia z okazji zbliżających się Świąt oraz Nowego Roku!

      Mieliśmy okazję obejrzeć występ przygotowany przez p. Bożenę Paszczyk oraz p. Joannę Jankowską. O oprawę muzyczną zadbały panie Olga Mek z Chórem oraz Elżbieta Zborowska z Dzwoneczkami! 

      Przedstawienie zapierało dech w piersiach, więc wszyscy na pewno zapamiętają przesłanie, które z niego płynęło: wszyscy jesteśmy tacy sami i wszyscy powinniśmy szanować drugiego człowieka! 

     • Koncert BOŻONARODZENIOWY!

     • Szkolny Chór, ekipa konferansjerów i Dzwoneczki z 1B w tym roku naprawdę pokazali na co ich stać!
      Przy wsparciu Pań Olgi Mek, Ewy Jagodowskiej i Elżbiety Zborowskiej NASZYM UCZNIOM udało się przygotować coś niesamowitego!

      17 grudnia odbył się niezapomniany koncert Bożonarodzeniowy!! Dzięki Nim, wszyscy poczuli cudowną atmosferę zbliżających się Świąt!

      Występ uświetniły solowe wystąpienia Nikity Tereszczyńskiej, Emilki Dondalskiej, Piotra Polsakiewicza i jedengo z nauczycieli - pana Marka Dybiżbańskiego. 

      Po koncercie rozległy się gromkie brawa od Rodziców 

    • DYŻUR OPIEKUŃCZY - ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA
     • DYŻUR OPIEKUŃCZY - ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

     • Drodzy Rodzice/Opiekunowie

       

      uprzejmie informujemy, że jeżeli nie mają Państwo możliwości zapewnienia opieki swojemu dziecku podczas zimowej przerwy świątecznej 22.12.2018 r. - 01.01.2019 r.

      mogą Państwo skorzystać z dyżuru opiekuńczego organizowanego w szkole w dniach:

      1. 24.12 poniedziałek Wigilia w godz. 7:00 – 12:00

      2. 27.12 czwartek w godz. 7:00-17:00

      3. 28.12 piątek w godz. 7:00-17:00

      4. 31.12 poniedziałek Sylwester 7:00-12:00.

       

      Podczas dyżuru nie ma posiłków w stołówce szkolnej, w związku z czym prosimy o zaopatrzenie dzieci w odpowiednią ilość jedzenia. Uprzejmie prosimy również o punktualny odbiór dzieci.

     • DZIEŃ PATRONA

     • W dniu 26 listopada w naszej szkole jak co roku świętowaliśmy Dzień Patrona - Adama Mickiewicza. Z tej okazji uczniowie pełnili honorową wartę przy popiersiu poety. 

       

     • ZIMA W MIEŚCIE 2019

     • Program „Zima w Mieście 2019” dla uczniów warszawskich szkół realizowany będzie w terminie od 28 stycznia do 8 lutego 2019 r. w wybranych szkołach na terenie Dzielnicy Mokotów.

       

      Zapisy do programu rozpoczną się 4 grudnia 2018 r. za pośrednictwem strony internetowej.  Adres strony zostanie podany w późniejszym terminie.  

      Z programu mogą korzystać uczniowie warszawskich szkół oraz uczniowie uczęszczający do szkół poza Warszawą, mający stałe miejsce zamieszkania (zameldowania) w Warszawie. Mogą Państwo zapisywać dzieci do każdej szkoły na terenie Warszawy, która realizuje program „Zima w Mieście 2019”

      Wszystkie zajęcia dla dzieci są bezpłatne.

      Więcej informacji można znaleźć na stronie Dzielnicy Mokotów: http://www.mokotow.waw.pl

      oraz na stronie Biura Edukacji m.st. Warszawy: http://www.edukacja.warszawa.pl

      Dzienna stawka żywieniowa dla uczestnika programu wynosi 7 zł.

     • 100 lat NIEPODLEGŁEJ

     • Dnia 9 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100 lat Niepodległości Polski. 

      Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru, a punktualnie o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała Hymn Polski #RazemDlaNiepodległej

      Apel został przygotowany przez panią Sahrę Skelton wraz z uczniami klas V - VI, a o oprawę muzyczną zadbała pani Olga Mek wraz ze szkolnym chórem

      Tego samego dnia odbył się również apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości dla klas 0 - III, przygotowany przez klasę 3A  w reżyserii pani Katarzyny Chyli - wychowawcy tej klasy. 

      Zarówno podczas jednego i drugiego uroczystego spotkania zostały wręczone nagrody dla zwycięzców w konkursie recytatorskim "Polska - MOJA OJCZYZNA" oraz "Pocztówka dla Powstańca".