• Lekcja biblioteczna

• 25 lutego w budynku przy ulicy Kazimierzowskiej uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią panią Izabelą Górską i nauczycielem bibliotekarzem panem Rafałem Sendyką czytali fragmenty lektury Grzegorza Kasdepke pt. "Detektyw Pozytywka". Dyskutowalismy też na temat przeczytanych rozdziałów oraz wykonaliśmy pracę plastyczną.

Dziękujemy za udział we wspólnym czytaniu i zapraszamy kolejne klasy do biblioteki.

• Lekcja biblioteczna

• 16 lutego 2021 odbyły się pierwsze zajęcia biblioteczne dla klasy "0'' z naszej szkoły. Nastąpiło oprowadzenie po bibliotece, omówienie pracy biblioteki, wspólne czytanie wierszy Brzechwy. Spotkanie zorganizowali pani Małgorzata Partak, pani Jolanta Benedykczak i pan Rafał Sendyka.

• Nakręć się na pomoc!

• Akcja Nakrętki kręci się dalej

Szkolne Koło Wolontariatu „Drużyna Pomocy” rozpoczęło akcję zbierania plastikowych nakrętek.

Przedsięwzięcie ma przede wszystkim wymiar charytatywny - pomoc osobom niepełnosprawnym, ale także ekologiczny - recykling plastikowych nakrętek.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i całej społeczności szkolnej.

Pierwszą osobą, na którą zbieraliśmy nakrętki była Malwina, która odebrała upragniony aktywny wózek. Obecnie zbierane nakrętki pozwolą sfinansować zakup protezy górnej dla Mariusza.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI.

Jednocześnie zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.) i dostarczania ich do szkoły.

Punkt zbiórki nakrętek:

Szkoła Podstawowa Nr 157 im. Adama Mickiewicza

ul. Kazimierzowska 16 i budynek przy ul. Tynieckiej 25

Opiekunami akcji są pani wicedyrektor Beata Siwiec i pani Jolanta Benedykczak.

Dodatkowe informacje znajdziecie w plikach pdf poniżej:

Malwina.pdf

Mariusz_(2).pdf

Dom-Rodzina-Czlowiek.pdf

• Walentynki

• Z okazji Walentynek w budynku przy ul. Kazimierzowskiej była Poczta Walentynkowa.

Uczniowie oraz nauczyciele przygotowali kartki walentynkowe, które uczniowie klasy II A roznosili.

Wszyscy obdarowani byli miło zaskoczeni.

• Lekcja biblioteczna

• 4 lutego w budynku przy ulicy Kazimierzowskiej uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią panią Elżbieta Zborowska i nauczycielami bibliotekarzami panią Jolą Benedykczak i panem Rafałem Sendyką czytali fragmenty lektury Astrid Lindgren pt. "Dzieci z Bullerbyn". Dyskutowalismy też na temat przeczytanych rozdziałów.

• Walentynki

• Z okazji zbliżającego się Święta Zakochanych Samorząd Uczniowski życzy wszystkim dużo miłości.
            Okazujmy sobie miłość, bo to tak prosta sprawa. Czasem wystarczy uśmiech do bliskiej nam osoby, pocieszenie w problemie, uściski dłoni, przytulenie.
            Życzymy dobrej zabawy podczas układanie puzzli znajdujęcych się pod linkiem:
             Puzzle

Chętnych uczniów zachęcamy do udziału w konkursie walentynkowym. Zadaniem uczniów jest samodzielne wykonanie ozdoby walentynkowej, np. kolażu, stroika, girlandy, witrażu, ramki na zdjęcia, plakatu, maskotki, kartki lub plakatu w formacie A4.

Technika wykonania dowolna. Można również wymyślić opowiadanie lub legendę związaną z tym świętem.

Termin odesłania prac konkursowych: 22.02.2021 r.

Prace zatutuowane "Konkurs Walentynkowy" należy wysłać poprzez Teams na czat prywatny do pani Wioletty Warszawik lub pani Sary Skelton.

• Klasowy festiwal mody karnawałowej

• 11 lutego w naszej szkole odbył się klasowy festiwal mody karnawałowej. Uczniowie klas I-III przygotowali na ten dzień wspaniałe stroje, udekorowali swoje klasy, natomiast rodzice przygotowali dla uczniów słodki poczęstunek. Dziękujemy:-)

• Tłusty czwartek

• Z okazji tłustego czwartku, Samorząd Uczniowski, życzy wszystkim smacznych pączków oraz przyjemnego wieczoru z puzzlami.

Puzzle

Zachecamy do rozwiązania :-)

• Wyniki XV Konkursu Informatycznego BÓBR

• Z ogromną radością informujemy, że uczennica klasy 3a Zosia Tkaczuk zajęła III miejsce w XV Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR (kategoria Skrzat), organizowanym przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Serdecznie gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy też wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tegorocznym konkursie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.