• DZIEŃ NAUK ŚCISŁYCH i DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• 25 marca w naszej szkole odbył się Dzień Nauk Ścisłych połączony z Dniem Bezpiecznego Internetu.

Początkowo obchody Dnia Nauk ścisłych miały odbyć się 14 marca, gdyż wtedy przypada Dzień Liczby Pi.

Z tej okazji powstał Projekt Pi:

- uczniowie z klas VI , VII, VIII wykonali plakaty na temat liczby Pi,

Podczas ogólnoszkolnego spotkania miała miejsce prelekcja dotycząca bezpieczeństwa w sieci Internetowej, którą opracowała i przedstawiła przed innymi uczniami Kasia Góra z klasy VIb.

W czasie przerw uczniowie mieli okazję utrwalić zdobytą wiedzę i wziąć udział w między klasowej rywalizacji w QR-qiuzie oraz w konkursie indywidualnym "Informatyczne Chmurki"

Wszystkim uczestnikom umilił dzień poczęstunek Pi-ciastkami.

• Festiwal TALENTÓW w naszej SZKOLE!

• 21 marca - pierwszy dzień wiosny  w naszej szkole był  dniem bardzo  ciekawym           i  wesołym. Na zorganizowanym Festiwalu Talentów zaprezentowali się nasi uczniowie z klas IV- VI.

Na scenie dominowały talenty artystyczne, takie jak:  wokalne, taneczne i muzyczne. Okazało się, że w naszych  uczniach  znajdują się ogromne pokłady zdolności, pasji do tego co robią  i chęci rozwijania się w swojej ulubionej dziedzinie.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom  i gratulujemy  udanych występów.

W tajnym głosowaniu uczniów i nauczycieli najbardziej  został doceniony talent  Ingi Pawliczuk z kl. IV i wykonanie przez nią piosenki pt. " Cold water" oraz taniec Wiktorii Domańskiej z kl. VI. Już dzisiaj zapraszamy do udziału     w następnym  festiwalu !!!

• Dzień JĘZYKA POLSKIEGO

• W naszej szkole tradycyjnie odbył się Dzień Języka Polskiego. W tym roku 13 marca.

Uczniowie klasy 5A przygotowali montaż słowno - literacki na temat poprawności językowej, zaśmiecania słownictwa wulgaryzmami.

W związku z 100 rocznicą odzyskania Niepodległości przypomnieli czym była rusyfikacja i germanizacja.

Na końcu odbył się konkurs o tytuł "Mistrza Języka Polskiego" w naszej szkole. Tegorocznym laureatem została klasa 8E, drugie miejsce zajęła klasa 6B, a trzecie 6A.

Gratulujemy!!

• Dziecko + Internet = ???

• Obecnie niemalże każdy posiada wiedzę o tym, że długie przesiadywanie przed komputerem czy ze smartfonem w ręku jest szkodliwe i niebezpiecznie, szczególnie w przypadku dzieci.

Z drugiej strony Internet to nie tylko praktycznie nieograniczone źródło informacji, idealny sposób komunikowania się oraz pracy i nauki.

Jak zatem znaleźć złoty środek?

Odpowiedź na to pytanie w znajdziecie Państwo w nowym wpisie w zakładce "Wychowanie - wspólna sprawa".

• WITAMY WIOSNĘ w Centrum Nauki Kopernik

• KLASY 1A, 2A i 2B

powitały wiosnę odwiedzając w dniach 21 i 22 marca Centrum Nauki Kopernik.

Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, odkryliśmy świat przyrody i poszerzyliśmy naszą wiedzę w wielu dziedzinach.

Okazało się jednak, że jedna wizyta w tym miejscu to zdecydowanie zbyt mało aby doświadczyć, dotknąć i poeksperymentować ze wszystkim dlatego obiecujemy, że jeszcze tu wrócimy.