• Zaproszenie dla rodziców uczniów kl. 8 i 3 gimnazjum
     • Zaproszenie dla rodziców uczniów kl. 8 i 3 gimnazjum

     • 19.02.2019 r. o godz. 17:30 w budynku przy ul. Tynieckiej 25 (sala gimnastyczna) odbędzie się szkolenie z doradztwa zawodowego „Jak wspierać dziecko w projektowaniu kariery?”.

      Szkolenie poprowadzą pracownicy z Centrum Rozwoju Doradztwa zawodowego.

      Serdecznie zapraszamy

    • Wesołych Świąt Szczęśliwego Nowego Roku 2019
     • Wesołych Świąt Szczęśliwego Nowego Roku 2019

     • Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia.Niech radość, wewnętrzny spokój i wyjątkowa atmosfera towarzyszą Państwu każdego dnia, a nadchodzący Nowy Rok obfituje w sukcesy osobiste i zawodowe oraz przyniesie wiele satysfakcji.

      Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 157

     • Wizyta Świętego Mikołaja w NASZEJ SZKOLE!

     • W Mikołajki wszystkie dzieci czekały na swojego ulubionego Świętgo Mikołaja.. niestety z powodu złych warunków pogodowych Mikołajowi nie udało się do nas dotrzeć, ale ku zdumieniu wszystkich uczniów udało mu się nas odwiedzic 21 grudnia, w czasie świąteczych spotkań klasowych!!

      W tym roku Mikołaj przypominał dzieciom, że najlepszy prezent jaki możemy sprawić innym to dobro dla drugiej osoby! Święty Mikołaj przyniósł ze sobą małe słodkie prezenciki, a w rolę elfów tym razem wcieliła się niezastąpiona Rada Rodziców, za co w imieniu Mikołaja serdecznie dziękujemy!

       

      Uczniowie bardzo się ucieszyli na widok Świętego! Niektóre klasy razem z Mikołajem śpiewały świąteczne piosenki, inne - recytowały piękne wierszyki. 

       

      Odwiedziwszy wszystkie klasy, Mikołaj się z nami pożegnał, życząc wesołych świąt! 

      Obiecał, że w przyszłym roku znowu się zobaczymy... !!

     • Świąteczny apel! - WESOŁYCH ŚWIĄT!

     • Ostatnie szkolne spotkanie w 2018r. zostało zorganizowane przez naszą wspaniałą GRUPĘ TEATRALNĄ, CHÓR i DZWONECZKI z młodszych klas! 

      Pani Dyrektor Barbara Dąbrowska złożyła wszystkim uczniom i nauczycielom życzenia z okazji zbliżających się Świąt oraz Nowego Roku!

      Mieliśmy okazję obejrzeć występ przygotowany przez p. Bożenę Paszczyk oraz p. Joannę Jankowską. O oprawę muzyczną zadbały panie Olga Mek z Chórem oraz Elżbieta Zborowska z Dzwoneczkami! 

      Przedstawienie zapierało dech w piersiach, więc wszyscy na pewno zapamiętają przesłanie, które z niego płynęło: wszyscy jesteśmy tacy sami i wszyscy powinniśmy szanować drugiego człowieka! 

     • Koncert BOŻONARODZENIOWY!

     • Szkolny Chór, ekipa konferansjerów i Dzwoneczki z 1B w tym roku naprawdę pokazali na co ich stać!
      Przy wsparciu Pań Olgi Mek, Ewy Jagodowskiej i Elżbiety Zborowskiej NASZYM UCZNIOM udało się przygotować coś niesamowitego!

      17 grudnia odbył się niezapomniany koncert Bożonarodzeniowy!! Dzięki Nim, wszyscy poczuli cudowną atmosferę zbliżających się Świąt!

      Występ uświetniły solowe wystąpienia Nikity Tereszczyńskiej, Emilki Dondalskiej, Piotra Polsakiewicza i jedengo z nauczycieli - pana Marka Dybiżbańskiego. 

      Po koncercie rozległy się gromkie brawa od Rodziców 

    • DYŻUR OPIEKUŃCZY - ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA
     • DYŻUR OPIEKUŃCZY - ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

     • Drodzy Rodzice/Opiekunowie

       

      uprzejmie informujemy, że jeżeli nie mają Państwo możliwości zapewnienia opieki swojemu dziecku podczas zimowej przerwy świątecznej 22.12.2018 r. - 01.01.2019 r.

      mogą Państwo skorzystać z dyżuru opiekuńczego organizowanego w szkole w dniach:

      1. 24.12 poniedziałek Wigilia w godz. 7:00 – 12:00

      2. 27.12 czwartek w godz. 7:00-17:00

      3. 28.12 piątek w godz. 7:00-17:00

      4. 31.12 poniedziałek Sylwester 7:00-12:00.

       

      Podczas dyżuru nie ma posiłków w stołówce szkolnej, w związku z czym prosimy o zaopatrzenie dzieci w odpowiednią ilość jedzenia. Uprzejmie prosimy również o punktualny odbiór dzieci.

     • Konkurs tematyczny dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych z województwa mazowieckiego „Jan Paweł II – papież wolności” w roku szkolnym 2018/2019

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z klas 4 - 8 do wzięcia udziału w kuratoryjnym konkursie dotyczącym Jana Pawła II, który odbędzie się 12 grudnia o godz.: 12:00. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przyniesienie zgody Rodziców na wzięcie w nim udziału do 11 grudnia do godz.: 14:00 do sekretariatu. 

      Strona internetowa konkursu:  https://www.centrumjp2.pl/konkurs2018/ 

      Zgoda Rodziców

      Regulamin konkursu

       

    • ZMIANA TERMINU ZEBRANIA Z RODZICAMI
     • ZMIANA TERMINU ZEBRANIA Z RODZICAMI

     • Zebranie z Rodzicami w budynku przy ul. Kazimierzowskiej 16 odbędzie się 17 grudnia 2018r. o godz.: 18:15

     • DZIEŃ PATRONA

     • W dniu 26 listopada w naszej szkole jak co roku świętowaliśmy Dzień Patrona - Adama Mickiewicza. Z tej okazji uczniowie pełnili honorową wartę przy popiersiu poety. 

       

     • ZIMA W MIEŚCIE 2019

     • Program „Zima w Mieście 2019” dla uczniów warszawskich szkół realizowany będzie w terminie od 28 stycznia do 8 lutego 2019 r. w wybranych szkołach na terenie Dzielnicy Mokotów.

       

      Zapisy do programu rozpoczną się 4 grudnia 2018 r. za pośrednictwem strony internetowej.  Adres strony zostanie podany w późniejszym terminie.  

      Z programu mogą korzystać uczniowie warszawskich szkół oraz uczniowie uczęszczający do szkół poza Warszawą, mający stałe miejsce zamieszkania (zameldowania) w Warszawie. Mogą Państwo zapisywać dzieci do każdej szkoły na terenie Warszawy, która realizuje program „Zima w Mieście 2019”

      Wszystkie zajęcia dla dzieci są bezpłatne.

      Więcej informacji można znaleźć na stronie Dzielnicy Mokotów: http://www.mokotow.waw.pl

      oraz na stronie Biura Edukacji m.st. Warszawy: http://www.edukacja.warszawa.pl

      Dzienna stawka żywieniowa dla uczestnika programu wynosi 7 zł.

     • 100 lat NIEPODLEGŁEJ

     • Dnia 9 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100 lat Niepodległości Polski. 

      Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru, a punktualnie o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała Hymn Polski #RazemDlaNiepodległej

      Apel został przygotowany przez panią Sahrę Skelton wraz z uczniami klas V - VI, a o oprawę muzyczną zadbała pani Olga Mek wraz ze szkolnym chórem

      Tego samego dnia odbył się również apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości dla klas 0 - III, przygotowany przez klasę 3A  w reżyserii pani Katarzyny Chyli - wychowawcy tej klasy. 

      Zarówno podczas jednego i drugiego uroczystego spotkania zostały wręczone nagrody dla zwycięzców w konkursie recytatorskim "Polska - MOJA OJCZYZNA" oraz "Pocztówka dla Powstańca".

     • Konkurs recytatorski "POLSKA - MOJA OJCZYZNA"

     • W  czwartek  25 października 2018r. odbył się w naszej szkole Konkurs  Poezji Patriotycznej          „ Polska – moja Ojczyzna” . Zgłosili się uczniowie klas młodszych oraz klas IV- VII. Każdy uczestnik zaprezentował jeden  wybrany przez siebie utwór  o tematyce patriotycznej. Jury w składzie:  Pani Violetta Górczyńska, Pani Ewa Jagodowska , Pani Katarzyna Chyla, Pani Bożena Paszczyk oceniało opanowanie tekstu, dykcję, dobór i rozumienie tekstu oraz ekspresję wypowiedzi. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani. I jak to podczas konkursów bywa jedni mieli  ogromna tremę , inni stojąc  na scenie  czuli się jak „ryba w wodzie”. Wiersze były recytowane pięknie. Atmosfera na  sali podniosła, bo  tematyka utworów niosła  uczucia i emocje dotyczące  miłości, szacunku i podziwu dla rodzinnego kraju .Poprzez ten konkurs  chcemy włączyć się w obchody  tak ważnej  dla każdego Polaka rocznicy  – w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 

    • Wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia
     • Wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia

     • .
     • Temat lekcji: Mitologia Grecka - Bogowie Olimpu

     • 26 października uczniowie klasy 5B przebrali się na lekcji historii za bogów greckich. Wraz z nauczycielem chodzili po szkole i opowiadali w paru zdaniach o postaci którą reprezentują młodszym kolegom.